• JESTEŚMY AUTORAMI GIER ORTOGRAFICZNYCH

• 30.01.2023 15:22
      • Nauczenie kogoś bezbłędnego pisania to nie lada wyzwanie. Warto w tym celu stosować różne metody pracy. Uczniowie klasy 6a na lekcji języka polskiego w grupach tworzyli autorskie gry ortograficzne. Samodzielne tworzenie gier kształtuje wyobraźnię, kreatywność, myślenie przyczynowo-skutkowe. Jednocześnie uczy współpracy w zespole.
        Następnie uczniowie zademonstrowali swoją grę koleżankom i kolegom z klasy.
        W trakcie tworzenia gry, jak i podczas jej użytkowania  uczniowie  uczyli się  panowania nad sobą, zwłaszcza wtedy, gdy nie wszystko idzie tak, jak się chce.
        Stosowali się do reguł gry, zapamiętywali pisownię trudnych wyrazów, logicznego myślenia.
        Opracowane zasady, instrukcje do gry uzupełniły komplet materiałów i zostały zweryfikowane podczas gry na kolejnych zajęciach.
        Wszystkie zdjęcia na szkolnym Facebooku