• LISTY DO ARKADEGO FIEDLERA, CZYLI KREATYWNE PISANIE NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• 01.12.2022 21:32
        • Kreatywne pisanie służy doskonaleniu własnego warsztatu pisarskiego, rozwijaniu umiejętności nieszablonowego myślenia, które przydaje się również w wielu sytuacjach życiowych. Klasa 4b włączyła się w obchody Tygodnia Patrona Szkoły i zredagowała twórcze listy do Arkadego Fiedlera. Prace uczniów zostały docenione w szkolnym konkursie zorganizowanym z w/w okazji. Uczniowie najpierw poznali fakty z życia pisarza i podróżnika, następnie zaznajomili się z jego twórczością i odbyli wirtualną podróż do Muzeum- Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Podczas redagowania prac pisemnych wykorzystali wiedzę na temat budowy listu oraz wiedzę o osobie patrona szkoły. Listy uczniów zostały przepisane na komputerze i wysłane do potomków Arkadego Fiedlera.  Do nich dołączono list do rodziny Fiedlerów.
          Podczas realizacji zadania duży nacisk został położony na stymulowanie kreatywności i innowacyjności w procesie konstruowania własnych utworów. Uczniowie  mogli skonfrontować przemyślenia i napisane listy w szerszym gronie.
        • JESTEŚMY AUTORAMI KOMIKSU Z NOWYMI PRZYGODAMI KAJKA I KOKOSZA

• 23.10.2022 20:24
        • Klasa 4b na lekcji języka polskiego projektowała autorskie komiksy z nowymi przygodami Kajka i |Kokosza. Tworzenie komiksu to fascynująca przygoda, dostępna dla każdego. Wystarczy kartka papieru, kredki  i... wyobraźnia  pozwalająca na wykreowanie postaci.
          Podczas lekcji uczniowie stworzyli komiks: narysowali  relacje bohatera z jego towarzyszami, ustawili kadr oraz zaplanowali dymki z wypowiedziami bohaterów. W tym celu wcielili się w role scenarzystów, kolorystów, rysowników i redaktorów.
          Zajęcia kształciły u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu ich wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego.
          Uczniowie doskonalili umiejętność odczytywania komiksów, wskazywali elementy komiksu,  odpowiednio dobierali dymki i rozmieszczali je w ramce,   odczytywali zapisy w dymkach w odpowiedniej kolejności,  tworzyli krótką opowieść fabularną na wybrany przez siebie temat.
          Na zakończenie zajęć uczniowie przypinali swoje prace do tablicy i oglądali prace kolegów. Zwracali uwagę na użycie zróżnicowanych elementów komiksu, które zostały omówione na lekcji. Oceniali prace i uzasadniali swoje zdanie.
          Zajęcia uczniom bardzo się spodobały i na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

• WĘDRÓWKI DO ŚWIATA WYOBRAŹNI, CZYLI SZTUKA KREATYWNEGO PISANIA

• 13.09.2022 17:38
        • W bieżącym roku szkolnym na lekcjach języka polskiego zrealizujemy innowację ,,Wędrówki do świata wyobraźni, czyli sztuka kreatywnego pisania”.
          W czasie realizacji twórczych zadań odbędziemy wspólną podróż do świata nieograniczonej wyobraźni.
          Zajęcia z kreatywnego pisania będą kształcić u uczniów umiejętność tworzenia i redagowania tekstów przy jednoczesnym rozwijaniu wyobraźni oraz myślenia kreatywnego, innowacyjnego i krytycznego.
          Efekty pracy uczniów będą na bieżąco publikowane na platformie eTwinning, szkolnej stronie internetowej, w szkolnej gazecie “Arkadia”.