• „FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”- WIECZÓR POETYCKO MUZYCZNY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

• 25.06.2022 16:11
      • W ramach projektu ekologicznego pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 22 czerwca 2022r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wieczorku poetyckim w Bibliotece Miejskiej. Na tym etapie w/w projektu, uczniowie z SP1 i z SP2 w Dębnie wspólnie przygotowali wieczorek poetycki wyreżyserowany przez panią Małgorzatę Dziedziuch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie.
        Dzięki współpracy z rodzicami naszych uczniów, uzdolnionych w kierunku muzycznym, mogliśmy podziwiać ich talenty. Z bardzo pozytywnym odbiorem wśród widowni spotkał się występ najmłodszej uczestniczki, Mai Cząstki z klasy 4b, która swoim jazzowym głosikiem zaprezentowała piosenkę pt. ”Pszczoły na wrotkach”. Piękną interpretacją, czystością i siłą głosu zachwyciła wszystkich Hania Witkowska z klasy 7a w piosence pt.” Miasto słońca” . Paweł Kunisz z klasy 5a zagrał na keyboardzie cztery klasyczne utwory, które stały się tłem do recytowanych przez Elizę Kopaszewską, Dorotę Bobik i Hanię Witkowską wierszy. Amelka Kożuszek z klasy 6a wystąpiła jako jedna z prezenterek prowadzących spotkanie. Nasi uczniowie zostali docenieni przez panią kierownik Domu Kultury w Dębnie, która zachęcała ich do udziału w imprezach kulturalnych organizowanych przez DOK.
        Bardzo dziękuję pani Małgorzacie Dziedziuch z SP1 w Dębnie oraz pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej - Monice Piotrowskiej i jej pracownikom, za współpracę i stworzenie życzliwej atmosfery wokół tego artystycznego wydarzenia.

Opracowanie Renata Kunisz