• PROJEKT "CZY ŚWIAT MOŻE ISTNIEĆ BEZ PSZCZÓŁ?" - GRA TERENOWA

• 07.06.2022 14:01
      • W ramach projektu ekologicznego pt.” Czy świat może istnieć bez pszczół?” dnia 3 czerwca 2022r., uczniowie z klas piątych SP2 oraz uczniowie z klas czwartych z SP1 uczestniczyli w grze terenowej w Parku Miejskim.
        Na tym etapie w/w projektu, uczniowie mieli okazję podsumować swoje wiadomości na temat życia pszczół i tematów powiązanych z pszczelarstwem, uczestnicząc w grze edukacyjnej w Parku Miejskim. Dzieci zostały przydzielone do dwóch  drużyn. Nauczyciele, panie  Dorota Podbereska, Małgorzata Dziedziuch i Renata Kunisz przygotowały osiem stacji i siedemnaście zadań dla zawodników. Konkurencje miały zróżnicowany charakter. Uczestnicy układali puzzle, odpowiadali na pytania dotyczące pszczół, podawali nazwy rekwizytów związanych z pszczelarstwem, rozpoznawali i nazywali różne gatunki roślin i kwiatów oraz wykonywali ćwiczenia na siłowni zewnętrznej w parku. Ostatnim zadaniem było wykonanie plakatu dotyczącego świata pszczół. Do poszczególnych drużyn uczniowie zostali dobrani t  tak, aby  reprezentanci z SP1 i SP2 integrowali się i wspólnie dążyli do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zabawa jak widać na zdjęciach bardzo się podobała i wywołała wiele pozytywnych emocji wśród zawodników.
        Zaproszeni do komisji,  Burmistrz Miasta pan Grzegorz Kulbicki ,Dyrektor SP2 pani Magdalena Umińska oraz pracownik Biblioteki Miejskiej pani Karolina Sielicka podsumowali wyniki. Zarówno drużyna „Czerwonych”, jak i drużyna „Zielonych” wykonywały swoje zadania z dużym zaangażowaniem i poprawnością merytoryczną . Za    swoją pracę  otrzymali nagrody rzeczowe , a wolontariusze i  pozostali widzowie zostali poczęstowani lodami, ufundowanymi przez  Urząd Miejski w Dębnie. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i zaproszonym gościom za obecność, rywalizację i wspólną zabawę.

Opracowanie: Renata Kunisz
        Fot. Karolina Sielicka i Renata Kunisz