• KONKURS BIBLIOTECZNY KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY

• 17.02.2024 20:16
        • Przed feriami zimowymi 15 uczniów z klas siódmych uczestniczyło w konkursie frazeologicznym zorganizowanym w bibliotece. Zadaniem uczestników było dopasować  podane związki frazeologiczne z ich objaśnieniami. Uczniowie mieli ograniczony czas na wykonanie zadania tj. 15 minut oraz 15 związków frazeologicznych. Ponieważ czworo uczestników osiągnęło takie same wyniki, przygotowano dla nich dodatkowe zadania do II etapu, który pozwolił na  ostateczne rozstrzygnięcie  konkursu i  wyłonienie zwycięzcy.
          I miejsce zajęła: Natalia Rakowska z klasy 7a
          II miejsce : Małgorzata Knap z klasy 7a
          III miejsce: Filip Jenda z klasy 7a
          Na podsumowaniu konkursu uczniowie otrzymali czekolady i słodkości.
          Opracowanie: R. Kunisz
        • NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

• 09.01.2024 19:29
        • Zapraszam wszystkich czytelników do odwiedzin biblioteki szkolnej i zapoznania się z książkami, które zostały pozyskane jako rabat,  w ramach współpracy z Wydawnictwem i Księgarnią Taniej Książki Tuliszków. Lista książek do zamówienia powstała na podstawie rozmów z  czytelnikami i ankiet przeprowadzonych wśród uczniów,  w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszam do czytania!
        • BAŚŃ ANDERSENA NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM

• 09.01.2024 19:18
        • Klasa 1b z panią Anną Wierzbicką uczestniczyła w spotkaniu czytelniczym w ramach akcji „Spójrz na świat stronnicami książki” , na którym została zaprezentowana baśń H. CH. Andersena  pt.” Księżniczka na ziarnku grochu”.  Na początku lekcji uczniowie odgadywali tytuły baśni Hansa Christiana Andersena, na podstawie ilustracji przedstawionych w prezentacji multimedialnej. Następnie wysłuchali w całości tekstu baśni  ”Księżniczka na ziarnku grochu”. Potem, w kolejności chronologicznej porządkowali historyjkę obrazkową odnoszącą się do tekstu i odpowiadali na pytania.
        • KRZYŻÓWKA ŚWIĄTECZNA W BIBLIOTECE

• 09.01.2024 19:09
        • W grudniu przed feriami,  38  uczniów z klas 4-8 uczestniczyło w konkursie pt. „Krzyżówka  Świąteczna”. Uczniowie odgadywali hasła związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu podsumowującym wyniki konkursu, została przygotowana prezentacja multimedialna, która zawierała ilustracje i definicje nieznanych i sprawiających uczniom trudności haseł z krzyżówki . Uczestnicy zostali poczęstowani słodyczami zakupionymi ze środków Rady Rodziców.
          Opracowanie: Renata Kunisz

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 11.12.2023 20:52
        • Dnia 5 grudnia 2023r. uczniowie z klasy 1a i 1b zostali uroczyście włączeni do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Uczennice z klasy 6b : Bobik Ewa, Cząstka Maja, Lewandowska Julia, Świetlicka Julia, Wawruszczak Kinga i Witkowska Antonina przygotowały przedstawienie, podczas którego pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami, żeby służyły kolejnym użytkownikom przez długie lata. Pojawiły się także akcenty muzyczne. Maja Cząstka zaśpiewała 2 piosenki z bajek „Mulan” i „Mała Syrenka”. Uczniowie z wielkim entuzjazmem odpowiadali na zagadki literackie dotyczące tytułów znanych baśni i bajek. Dziewczęta z klasy 6b nauczyły dzieci refrenu piosenki pt. ”Książki to nasi najlepsi przyjaciele”, który dzieci zaśpiewały i odtańczyły naśladując swoje starsze koleżanki.
          Nauczyciel bibliotekarz dokonał uroczystego pasowania na czytelnika świetlistym bajkowym mieczem. Na pamiątkę rozdałyśmy najmłodszym czytelnikom naszej biblioteki pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podarowanych przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Rada Rodziców zafundowała słodki poczęstunek dla pierwszoklasistów, a uczestniczki przedstawienia z klasy 6b otrzymały w podziękowaniu za piękny występ - czekolady. Występ spodobał się przybyłym na uroczystość rodzicom, a najważniejsze, że został entuzjastycznie oklaskiwany przez pierwszoklasistów!
          Zapraszam do galerii.
          Organizator: Renata Kunisz