• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 06.11.2023 21:06
        • 30 i 31 października w naszej szkole odbyła się inscenizacja bajki pt. ,,Czerwony Kapturek”, którą przygotowałyśmy pod kierunkiem pani Renaty Kunisz w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Na przedstawienie do naszej szkoły przybyły 4-latki z przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej oraz dwanaścioro dzieci z Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Dębnie. Podczas uroczystości dzieci miały okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów z kl. 1-3 oraz 4-6 pt. ,,Książka moim oknem na świat” i ,,Książka moim przyjacielem”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie kl.7a: N. Rozalik, Z. Świtek, L. Gałan, A. Dąbrowska, N. Rakowska, P. Kunisz oraz uczennica kl.6b: M. Cząstka, która zaśpiewała piosnkę Czerwonego Kapturka. Podczas przedstawienia dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące różnych postaci pochodzących z bajek i baśni. Po inscenizacji nagrodziliśmy dzieci cukierkami za poprawnie udzielone odpowiedzi dotyczące przedstawienia. Na zakończanie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki oraz książeczki do biblioteczki przedszkolnej. W podziękowaniu za występ, wychowawcy grup przedszkolnych przynieśli nam słodycze, za które dziękujemy serdecznie!
          Od Rady Rodziców naszej szkoły otrzymaliśmy w prezencie czekolady. To była naprawdę udana impreza i zdecydowaliśmy, że w przyszłym roku szkolnych chcemy powtórzyć nasz sukces i wystąpić w innej bajce dla naszych młodszych koleżanek i kolegów.
          Opracowanie: Aniela Dąbrowska i Zuzia Świtek
        • „SPOJRZYJ NA ŚWIAT STRONNICAMI KSIĄŻKI” - O PSIEJ WIERNOŚCI

• 24.10.2023 19:54
        • Dżok to bohater książki Barbary Gawryluk. Został zabrany przez pana Nikodema ze schroniska jako dorosły już pies. Odwdzięczył się wiernością i dokonał bohaterskiego czynu. Uczennice z klasy 6A Ola i Natalia w ramach akcji czytelniczej „Spojrzyj na świat stronnicami książki”, przeczytały w klasach I i II fragment tej wzruszającej historii. Książka jest w zbiorach biblioteki szkolnej.
          Zapraszamy do czytania!
          Opracowanie: R. Kunisz
        • „CZY WIESZ WSZYSTKO O AKADEMII PANA KLEKSA”?

• 24.10.2023 19:51
        • To tytuł konkursu adresowanego do uczniów z klasy 4a. Piętnastu uczestników rozwiązywało test składający się z 14 pytań dotyczących treści i bohaterów z książki Jana Brzechwy. Najlepiej na pytania odpowiedział Filip Dul, który uzyskał 13 punktów.
          Gratulujemy zwycięzcy!

• „ROBIĆ MAŚLANE OCZY” I INNE FRAZEOLOGIZMY NA SPOTKANIACH CZYTELNICZYCH

• 16.10.2023 18:58
        • Uczennice z klasy 6a Ola i Natalia w ramach akcji „Spojrzyj na świat stronnicami książki” zaprezentowały  dwa opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke  pt. „Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” . Celem spotkania było zachęcenie  uczniów  z klas drugich i trzecich do codziennego czytania oraz poznania znaczenia wybranych frazeologizmów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wybrane opowiadania wywołały uśmiech nie tylko na ustach uczniów, ale także wychowawców, bo czytanie książek to przecież dobra zabawa! Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
        • CZY ZNASZ TE KSIĄŻKI?

• 16.10.2023 18:49
        • Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece zorganizowano zabawę w odgadywanie tytułów książek z literatury pięknej. Uczniowie z klas 1-3 oraz 4-8 losowali kartki z zaszyfrowanymi w formie emotikonów tytułów książek, bajek i baśni. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi mogli poczęstować  się cukierkami. Jak widać na zdjęciach czytelnicy biblioteki szkolnej z entuzjazmem podjęli próbę odgadywania tytułów. Zapraszam do galerii.