• JAK SWEEP ZOSTAŁ PSEM OLLEGO

• 08.04.2024 20:37
        • W ramach akcji  „Spojrzyj na świat stronnicami książki” uczennica z klasy czwartej Hanna Korczak zaprezentowała swoim młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie z książki Astrid Lindgren pt.”Dzieci z Bullerbyn”. Hania przygotowała także pytania do przeczytanego rozdziału z  lektury, na które uczniowie z klasy Ib chętnie odpowiadali.
          Opracowanie : R. Kunisz
        • LEKTURY SZKOLNE BEZ TAJEMNIC

• 08.04.2024 19:54
        • W marcu uczniowie z klas ósmych uczestniczyli w konkursie pt.”Quiz z lektur szkolnych” zorganizowanym w bibliotece. 15 uczniów zmierzyło się z testem zawierającym 16 zadań zamkniętych i  5 otwartych, sprawdzającym wiedzę dotyczącą bohaterów lektur szkolnych, rozpoznawania tytułów i autorów poezji i prozy na podstawie wybranych fragmentów itp. Każdy uczestnik mógł zdobyć 50 punktów.
          I miejsce i najwyższą liczbę punktów uzyskała: Kamila Miklas
          II miejsce zajęły  2 uczennice :Anna Piątkowska i Zuzanna Olszak
          III miejsce: Joanna Lesiuk
          Na podsumowaniu wręczono dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
          Organizator: R. Kunisz
        • CZYTANIE I KODOWANIE

• 27.03.2024 16:39
        • Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze: „Czytanie i kodowanie” . Wysłuchali fragmentów książki Astrid Lindgredn „Pippi Pończoszanka” . Z wielkim zaciekawieniem i śmiechem reagowali na wesołe przygody Pippi. Po wysłuchaniu treści książki zgodnie z przygotowanymi kodami i układali na macie kolorowe kafelki. Efektem końcowym zadania była postać głównej bohaterki Pippi.
          Dziękuję wychowawczyni i uczniom za czynny udział w zajęciach.
          Joanna Turów
        • CZYTANIE I KODOWANIE

• 21.03.2024 20:26
        • Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zajęciach przygotowanych w ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych: „Czytanie i kodowanie” . Po wysłuchaniu fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek” uczniowie odpowiedzieli na pytania związane z treścią a także rozwiązali zagadkę: kto jest głównym bohaterem? Odpowiedź była zakodowana na kartach. Po odszyfrowaniu kodu i ułożeniu klocków na macie każdy poznał Kubusia.
          Joanna Turów
        • PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

• 18.03.2024 18:50
        • Dziękujemy kolejnym darczyńcom , którzy wzbogacili księgozbiór  biblioteki szkolnej o kolejne 93 książki. Aż 91 pozycji przekazały Małgosia, Justyna i Asia Lesiuk! Bardzo dziękujemy! Jeśli ktoś chce włączyć się w akcję to zapraszamy Was z książkami, których już nie czytacie. Przynieście je do naszej szkolnej biblioteki!
          Opracowanie: Renata Kunisz