• „Zabawa z książką”

• 04.03.2021 18:54
        • W styczniu tego roku zaprosiłam Rodziców do współpracy, a młodych czytelników z klas I-III do „zabawy” z książką. W ramach motywowania do czytania wybieram różne książeczki z naszej biblioteki i prezentuję je w Librusie, w postaci krótkiego opisu. Uczniowie wypożyczają, czytają, piszą ręcznie odpowiedzi na zadane pytania, a następnie wykonują rysunek, dotyczący treści przeczytanej książeczki. Cieszy fakt, że Rodzice wspierają mnie w tym działaniu. Efekty  „zabawy z książką” czytelnicy podziwiają na wystawie w bibliotece. „Zabawa” literacko-plastyczna z książką nadal trwa. Zachęcam uczniów do udziału. Zdjęcia przedstawiają wyniki pracy naszych młodych czytelników. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

M.Paliwoda - nauczyciel bibliotekarz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• „Królowa Śniegu” na spotkaniach czytelniczych

• 04.03.2021 18:03
        • W dniach 9 i 10 lutego 2021r.   uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, na których nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała fragmenty baśni H. Ch. Andersena pt. ”Królowa Śniegu”.

Dzieci miały za zadanie opisać Królową Śniegu na zajęciach z edukacji polonistycznej. Pogadanka i odczytanie wybranych fragmentów z baśni,  miały im ułatwić wykonanie zadania. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat cech charakteru złej Królowej i podawali wiele przykładów przytoczonych w baśni. Potrafili wymienić także szczegóły, które dotyczyły  jej wyglądu.

„Królowa Śniegu” to piękna i pouczająca historia o przyjaźni Gerdy i Kaja. Żadne przeciwności losu, ani nawet zła magia nie zniszczyły tego pięknego uczucia.

Warto czytać utwory H. CH. Andersena ze względu na ich mądre przesłanie. Zapraszamy do biblioteki!

Opracowanie: Renata Kunisz

•  „W jaki sposób  Olle dostał psa” – spotkanie czytelnicze w klasach 1a i 1b

• 04.03.2021 18:56
        • Dnia 2 lutego 2021r. uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała książkę szwedzkiej autorki literatury dziecięcej -Astrid Lindgren pt.” Dzieci z Bullerbyn”.

Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o  psie, który nazywał się  Svipp. Olle odmienił jego nieszczęśliwy los i stał się dla pieska przyjacielem i  jego właścicielem. Dzieci  trafnie odpowiadały na  pytania dotyczące przeczytanego fragmentu książki.  Uczniowie zostali zachęceni do wypożyczania i czytania książek z  biblioteki szkolnej.  Na zaproszenie zareagowali spontanicznie i już na przerwie przychodzili aby wybrać książki.

Najważniejsze to złapać bakcyla do czytania!

R. Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 04.03.2021 18:57
        • Z okazji  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego w październiku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach  plastycznych promującym  książki i czytelnictwo. W klasach 1-3  w konkursie pt.” Jestem ilustratorem ulubionej książki”  I miejsce na poziomie klas pierwszych  zajął Michał Głodny z klasy 1a.  W klasach drugich I miejsce  przyznano Julii Barchanowicz z klasy 2b. Uczniowie z klas 4-8 wykonali ilustracje do tematu „ Zachęcamy do czytania”. Zwycięzcą został Dawid Wolański z klasy 4b – I miejsce. Wyróżniono także pracę Olafa Grabowskiego z klasy 5a, który zajął II miejsce w konkursie. Prace plastyczne oceniała komisja w składzie:  pani D. Podbereska, pani D. Tołoczko i pani J. Łazorczyk.  Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy i słodkie upominki po powrocie do szkoły. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z plastyki i techniki. Zapraszamy oglądania prac na stronie internetowej szkoły. Oto  ponumerowane  prace i ich autorzy:

Klasa 2c: 1 Lenartowicz  O. , 2 Krupska H., 3 Stefanowicz Sz.,  4 Palczak O., 5 Dranczarek W., 6 Maciocha K., 7 Zubala M., 8 Lena Grzebalska

Klasa 2a: 9 Karasewicz M., 10 Poźniak W. , 14 Paluch H., 29 Całko K.

Klasa 2b:  11 Fryntkowski A.,  12 Niparko H., 13 Barchanowicz J., 15 Zając A.

Klasa 1a: 16 Kopaszewska L.,  17 Bałko A., 18 Głodny M.

Klasa 4: 20 Kunisz P.

Klasa 4b: 19 Strychaluk J., 28 Wolański D.

Klasa 5a: 27 Grabowski O., 21 Kawka N., 22 Guzek I.

Klasa 5b: 23 Miklas K., 24 Medved K., 25 Olszak Z., 26 Lenartowicz M.

Fot. i  opracowanie: R. Kunisz
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Pasowanie na Czytelnika w klasach pierwszych i drugich

• 04.03.2021 18:59
        • Dnia 6 i 13 października  2020r.  uczniowie z klas pierwszych i drugich naszej szkoły , uczestniczyli w uroczystości pt. "Pasowanie na Czytelnika". Podczas Pasowania na Czytelnika  nauczyciela bibliotekarza wspierały uczennice z klasy 7a: Marta Izak, Ania Kmita, Wiktoria Taracińska i Ala Podbereska. Uczennice  uroczyście przywitały młodszych kolegów i koleżanki, następnie zadawały zagadki dotyczące bohaterów bajkowych i baśniowych. Dzieci wykazały się dobrą znajomością literatury. Trafnie wskazywały bohaterów  i tytuły bajek.

Z zaprezentowanego przedstawienia dzieci dowiedziały się jak powinno okazywać się szacunek książce i jak zadbać o to by zawsze wyglądała jak nowa. Wszyscy uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a na pamiątkę spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, które na ręce wychowawców przekazała  pani dyrektor Magdalena Umińska.

Opracowała: R. Kunisz
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.