• SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
     • Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie po raz kolejny otrzymała CERTYFIKAT SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM. Nasza szkoła uczestniczyła w kampanii społecznej “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.

      Włączając się w ogólnopolską akcję, kształtowaliśmy postawy oparte na wrażliwości, otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych. Wspólnie pokazaliśmy, że brak wzroku nie jest przeszkodą do tego, żeby żyć pełnią życia. Zrealizowane przez nas działania uznano za kreatywne i ciekawe. Pokazały, jak prowadzić zajęcia dotyczące możliwości, potrzeb i sposobów funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Doceniono nasze zaangażowanie w przybliżaniu społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz zrozumienie sytuacji tych, którzy innymi zmysłami postrzegają świat.

      Wierzymy, że nasza otwartość, tolerancja i empatia przyczynią się do tego, że świat stanie się bardziej przyjazny i dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku.

      Wioletta Rafałowicz

     • KONKURS ŁADNEGO PISANIA
     • Konkurs odbył się 10 grudnia 2021 roku. O tytuł laureata walczyło 16 uczniów. Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru, przy pomocy własnego pióra, wiersz ojca Franciszka Czarnowskiego pt. “Na Wigilię”.

      Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć. Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
      -bezbłędność przepisania tekstu,
      -kształt liter,
      -rozmieszczenie tekstu na kartce,
      -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w późniejszym terminie.

      Wioletta Rafałowicz

     • WARTO POMAGAĆ
     • Zakończyliśmy akcję „Świąteczna paczka”.  Efekt przerósł nasze oczekiwania. Rodzice i uczniowie spisali się na medal, okazując chęć pomocy potrzebującym. Zebrana żywność, środki higieniczne, słodycze, książeczki, gry planszowe, puzzle, resoraki, lalki zostały podzielone, zapakowane i zawiezione do potrzebujących rodzin.

      Dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom za przyłączenie się do akcji, panu Waldemarowi Pożaryckiemu za współorganizację oraz moim wychowankom  z klasy 8a za odbieranie zebranych produktów z sal lekcyjnych, dźwiganie kartonów, pakowanie, ozdabianie i okazane wsparcie.

      K. Kaliściak

     • MIKOŁAJKI W SP2
     • 6 grudnia to wyjątkowy dzień w roku. Do "małych i dużych" przychodzi w tym dniu Mikołaj. Do naszej szkoły również zawitał ze sztabem swoich pomocników. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani czekoladowymi Mikołajkami ufundowanymi przez Radę Rodziców (za co bardzo dziękujemy).

      Pracownicy szkoły otrzymali upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Od rana po szkole unosił się zapach pieczonych muffinków, którymi każdy był poczęstowany, a w czasie przerw słychać było świąteczne piosenki, które wprowadziły nas w klimat zbliżających się świąt.

      Opiekunowie Samorządu:
      Dorota Podbereska, Waldemar Pożarycki

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage