• Tłusty Czwartek w SP2

• "Wszelkie diety dziś na boku, Tłusty Czwartek jest raz w roku "

Dzisiaj w naszej szkole jest słodko i wesoło, bo Rada Rodziców podtrzymując siłę tradycji tłustego czwartku przekazała społeczności szkolnej kilka pudeł pączków.

Zapominając o kaloriach z uśmiechem oddaliśmy się przyjemności degustacji wspaniałych wypieków. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za tę niespodziankę.

• „Królowa Śniegu” na spotkaniach czytelniczych

• W dniach 9 i 10 lutego 2021r.   uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, na których nauczyciel bibliotekarz R. Kunisz zaprezentowała fragmenty baśni H. Ch. Andersena pt. ”Królowa Śniegu”.

Dzieci miały za zadanie opisać Królową Śniegu na zajęciach z edukacji polonistycznej. Pogadanka i odczytanie wybranych fragmentów z baśni,  miały im ułatwić wykonanie zadania. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat cech charakteru złej Królowej i podawali wiele przykładów przytoczonych w baśni. Potrafili wymienić także szczegóły, które dotyczyły  jej wyglądu. „Królowa Śniegu” to piękna i pouczająca historia o przyjaźni Gerdy i Kaja. Żadne przeciwności losu, ani nawet zła magia nie zniszczyły tego pięknego uczucia.

Warto czytać utwory H. CH. Andersena ze względu na ich mądre przesłanie. Zapraszamy do biblioteki!
            Opracowanie: Renata Kunisz

• Karnawałowe spotkanie w 6B

• Pandemia, obostrzenia, nauka online… a tu karnawał na całego. Smutno, że nie można się spotkać i spędzić tego czasu razem, bawiąc się i ciesząc swoim towarzystwem. A kto powiedział, że nie!!!!  Dla chcącego nic trudnego!!! Wszystko można!!!

6B udowodniła, że jak się chce to…. Spójrzcie tylko na zdjęcia!!! Spotkaliśmy się online. Każdy się przebrał, naszykował sobie przekąski i coś do picia. Była muzyka, w tle projektor dyskotekowy, a nawet koncert Bartka, który na gitarze zagrał nam cudowne Bella Ciao. Czas umilaliśmy sobie rozmową i zabawą w zagadki, które były podchwytliwe i śmieszne jednocześnie. Bardzo miło spędzony czas!!! I choć w innej rzeczywistości, to najważniejsze, że mogliśmy pobyć razem, pośmiać się i poczuć odrobinę zwyczajności, której tak bardzo nam już brakuje.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  w Szkole Podstawowej nr 2  im. A. Fiedlera w Dębnie

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to okazja do twórczego współdziałania. W tym roku szkolnym zadania realizujemy w terminie 22- 26.02.2020. Wyznaczyliśmy sobie następujące cele:
            Podkreślenie bogactwa, różnorodności i piękna języka ojczystego.
            Rozwijanie umiejętności pisania.
            Doskonalenie techniki czytania.
            Rozwijanie uważności i koncentracji uwagi.
            Rozwijanie umiejętności korzystania z narzędzi tik.

Zapraszamy uczniów do następujących aktywności:

1. Klasy młodsze
            Litery “ą” i “ę” występują jedynie w języku polskim. Zgromadźcie jak największą liczbę wyrazów, w których występują wspomniane litery i je zilustrujcie własnymi rysunkami.

2. Klasy starsze
            a) Odszukajcie i wykreślcie w wykreślance ortograficznej 20 wyrazów, w których występuje litera ł, ń, ć, ś lub ń.
            b) Zaprojektujcie chmurę wyrazową wykonaną przy pomocy technologii komputerowej, w której występują wyrazy z literą “ó”.

Zadania mogą być realizowane na lekcjach, podczas zajęć pozalekcyjnych, jako prace dla chętnych.
            Organizator: Wioletta Rafałowicz