• Wyginam śmiało ciało

• Tak właśnie bawili się uczniowie klas I - III na klasowych balach przebierańców, które odbyły się 29 stycznia. Wzbudziły one u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Odświętnie udekorowane kolorowymi balonami sale lekcyjne stworzyły inspirujący klimat do zabawy. Wśród uczestników trudno było rozpoznać zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Kostiumy budziły zaskoczenie i zachwyt. Wszyscy świetnie się bawili. W przerwach zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia w karnawałowej fotobudce. Szczególne podziękowania należą się Radzie rodziców za ufundowanie poczęstunku - niespodzianki.
            Zabawa była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte buzie i rumiane policzki.
            Następny bal już za rok!
            Wychowawczynie klas I - III

• Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym

• Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w celu upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku.  Na lekcjach zostały przeprowadzone prelekcje przybliżające uczniom  w/w problematykę. Dodatkowo kształcono postawy społeczne oparte na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku. Na zajęciach uczniowie próbowali odczytać teksty zapisane alfabetem Braille`a, wykonali wypukłe okładki wybranych książek umożliwiające rozróżnianie elementów przez dotyk.

Dzięki współpracy z Fundacją Świat Według Ludwika Braille’a szkoła pozyskała interesujące broszury informacyjne pt. „Zaprzyjaźnij się z OSOBĄ NIEWIDOMĄ”. Zamieszczone w niej teksty o nowym niewidomym uczniu czytaliśmy głośno na lekcji języka polskiego, a potem dyskutowaliśmy na temat przygotowania naszej szkoły na przyjęcie uczniów niewidomych. Uczniowie przygotowali życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski w formie tradycyjnej i z wykorzystaniem technologii komputerowej.  Dostrzegliśmy, że brak stuprocentowego wzroku sprawia, że oczy serca i duszy zyskują, np. “Piękna świata nie widzę, jednak słyszę je bardzo wyraźnie.  Jestem niewidomy”, “Masz mnie na wyciągnięcie ręki, jednak w parząc w moją stronę, jesteś niewidomy”. Mam nadzieję, że moi uczniowie przełamią lęk we wzajemnych kontaktach, a zdobyte  informacje na temat właściwej pomocy osobom niewidomym zaowocują zachowaniami wynikającymi z empatii i otwartości.

Organizator i realizator zadań

• Piramida Zdrowia - gra edukacyjna

• W dniu dzisiejszym nasza szkoła w ramach kampanii społecznej Planuję długie życie  otrzymała z Kuratorium Oświaty w Szczecinie gry edukacyjne "Piramida Zdrowia".

Gry są wsparciem realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej zadania Narodowej Strategii Onkologicznej, które polega na przygotowaniu materiałów edukacyjnych dotyczących edukacji prozdrowotnej dzieci i młodzieży. Otwierając grę czytamy:  " W Piramidzie  zdrowia nie będziecie wcielać się w rycerzy, księżniczki,  elfy albo inne postacie z bajek. W tej grze bohaterami będziecie Wy sami . W czasie rozgrywki dostaniecie karty z rysunkami przedstawiającymi pokarmy lub aktywność fizyczną. Podobnie jak w prawdziwym życiu, od Was będzie zależało co zjecie lub zrobicie. Jeżeli podejmiecie mądre decyzje, wygrana będzie w zasięgu ręki . Dziś każdy z Was może prowadzić zdrowy tryb życia i zostać superbohaterem".

Życzymy sobie, by w naszej szkole i naszym środowisku było wielu superbohaterów!

• Quizizz pod hasłem “Bezpiecznie surfujemy w Internecie”

• Zapraszam wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie do wzięcia udziału w quizie pod hasłem “Bezpiecznie surfujemy w Internecie”. Aby wziąć udział w quizie, należy wejść na stronę joinmyquiz.com i wpisać kod: 12618284, a następnie wpisać swoje imię i klasę, np. Basia 4a.Zadbajmy o bezpieczeństwo własne.  Bądźmy ostrożni i rozsądni.