• Co nam wolno, a co nie?

• 18.03.2021 19:58
        • Temat bezpieczeństwa w internecie uczniowie klasy 2c omawiali w marcu, w kolejnym cyklu zajęć. Oglądnęliśmy transmisję na żywo-LIVE pod tytułem ,, Bezpiecznie w sieci- zajęcia dla uczniów klas 1-3” i  omówiliśmy jego treść. Podsumowaniem wiadomości o tej tematyce było wykonanie ćwiczenia ,,Kiedy dziecko dobrze korzysta z internetu , a kiedy źle?”. Po takiej dawce wiadomości nie było zdziwienia, że na sprawdzianie zadania dotyczące Bezpiecznego internetu”, okazały się dla uczniów łatwe.

Wychowawczyni klasy 2c-Wierzbicka Anna

• Podsumowanie Tygodnia Bezpiecznego Internetu w SP2

• 16.03.2021 09:04
        • Tradycyjnie, jak co roku, w lutym zintensyfikowaliśmy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych. Podczas tegorocznych obchodów zachęciłam całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Zwracałam szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Pamiętajmy, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Internecie oraz zagrożeń, jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

Poniższe zaświadczenia potwierdzają nasze uczestnictwo w Dniu Bezpiecznego Internetu.

• Zasady netykiety na kartach komiksów uczniowskich

• 01.03.2021 18:11
        • Tydzień Bezpiecznego Internetu zorganizowany w naszej szkole zaowocował licznymi aktywnościami. Każda z nich zachęcała do twórczych poszukiwań oraz refleksji nad bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem w Internecie.

Uczniowie z klasy 4a opracowali krótkie komiksy, w których zwrócili uwagę społeczności szkolnej na wybrane zasady netykiety.

Wybór zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie jest subiektywny.

Pamiętajmy, że etykieta zachowania w sieci powstała po to, aby uświadomić użytkowników Internetu, że swoim działaniem mogą nawet nieświadomie zaszkodzić innym. Komiksy przypominają, że należy szanować wszystkich użytkowników i kontrolować własne zachowanie.

Zapraszamy do obejrzenia

• Tydzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

• 01.03.2021 18:11
        • Podczas Tygodnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole klasa 2b zapoznała się z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci, oraz przypomniała sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu. W grupach wykonała plakaty pt: Jak wyobrażasz sobie STRAŻNIKA INTERNETU? Wszyscy bardzo chętnie włączyli się w akcję i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

W ramach obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu, klasa 2 c podjęła szereg działań. Rozmowy o bezpieczeństwie w sieci zaczęliśmy od przeczytania rymowanek Marcina Przewoźniaka o internecie. W swobodnych rozmowach opowiadaliśmy o tym , czego się z nich dowiedzieliśmy. Oglądnęliśmy filmy ze strony Sieciaki. pl i omówiliśmy płynące z nich rady. Wysłuchaliśmy tekstu ,, Wielka sieć- internet”, który uzmysłowił nam, że w sieci nie jesteśmy sami i wszystko w niej zostaje. Wyjaśniliśmy także pojęcia typu haker, spam, hejt itp. Mówiąc o zagrożeniach w sieci wyobraziliśmy sobie strażnika internetu i pracując w grupach pokazaliśmy go wykonując prace plastyczne.

W ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu dzieci z klasy 2a uczestniczyły w zajęciach mających na celu ukazanie niebezpieczeństw na jakie są narażone podczas korzystania z sieci. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne oraz wykonywali ciekawe zadania. Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas wykonywania plakatów informacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia
          galerii zdjęć.
        • Tworzymy memy na temat cyberbezpieczeństwa

• 01.03.2021 18:11
        • Bezpieczeństwo w sieci jest priorytetowe, choćby ze względu na zdalne nauczanie i ograniczone wychodzenie z domu.

Z tego powodu wspólnie stworzyliśmy zbiór memów na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Prace uczniów zachęcają do dyskusji, skłaniają do refleksji, ostrzegają i uczą.

Do stworzenia memów skorzystaliśmy z darmowych generatorów ogólnie dostępnych w sieci.

Natomiast zdjęć poszukiwaliśmy na platformach, które udostępniają fotografie na wolnych licencjach.

Była to okazja do rozmowy na temat przestrzegania praw autorskich.

Przygotowaliśmy książeczkę elektroniczną, w której mogliśmy zamieścić jedynie 30 memów.

Wioletta Rafałowicz z uczniami klasy 4a i 5a
          Zapraszam do