• SZALONE FRYZURY

• W tym roku szkolnym wiosnę przywitamy szalonymi fryzurami. Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia pomogą przy tworzeniu zabawnych i kunsztownych fryzur. Zachęcam całą społeczność szkolną, aby w piątek 19 marca 2021 r. przybyła do szkoły lub zasiadła przed komputerem w niecodziennej fryzurze.

Proponuję zamieszczenie fotografii naszych fryzur na wspólnym tablo. Link do tablo szkolnego zamieszczam poniżej
            Niech uśmiech towarzyszy nam przez cały dzień.

• ELIMINACJE ŚRODOWISKOWE DO 66. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ORAZ MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

• Eliminacje odbyły się 12.03.2021 w Dębnowskim Ośrodku Kultury. W konkursie wzięło udział 28 uczestników w tym 15 uczniów naszej szkoły. Decyzją jury wyróżnione zostały Lena Grzebalska z klasy 2c i Adrianna Zając z klasy 2b.

W kolejnym etapie, który odbędzie się 30.03.2021r w Myśliborzu zaprezentują się Antoni Wolski z klasy 3b i Amelia Kożuszek z klasy 5a. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami dyplomami oraz nagrodami.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów.

• LEGENDA O WARSIE I SAWIE

• W dniach 2, 3 i 9 marca 2021r.  odbyły się spotkania czytelnicze w klasach 1a, 2a, 2b, 3a i 3b, na których uczniowie poznali  legendę o „Warsie i Sawie”. Na zajęciach  dzieci zostały zachęcone przez nauczyciela bibliotekarza  do opowiadania legendy własnymi słowami.

Pomocne były ilustracje, które słuchacze zawieszali na tablicy i relacjonowali poszczególne epizody. W klasach 1 i 2 uczniowie otrzymali historyjkę  obrazkową z Warsem i Sawą, którą mieli za zadanie ponumerować według kolejności zdarzeń i pokolorować. Dzieci z klas 3 otrzymały karty pracy. Zadaniem uczniów było przeczytać samodzielnie zdania dotyczące legendy i uzupełnić luki właściwymi słówkami. Uczestnicy spotkań czytelniczych z entuzjazmem wykonywali polecone im zadania i z niecierpliwością oczekują na następne prezentacje.

Opracowanie: R. Kunisz

• „BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ…”

• W poniedziałek, 8 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia. W każdej klasie chłopcy wybrali najsympatyczniejszą koleżankę, której wręczono symboliczną koronę.

Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował dla każdej dziewczynki w szkole słodki upominek. Wszystkie klasy spędzały to święto we własnym gronie. Chłopcy zadbali o to, aby w tym dniu ich koleżanki poczuły się wyróżnione. Były życzenia, upominki i zabawy.
            „Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
            W domu i w szkole, na wycieczce,
            Każdego dnia dobry uczynek –
            To jest od chłopców drobny upominek.”