• 66. MAŁY KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY

• W dniach 14 – 15 czerwca 2021 r. w sali Kina Zamek odbyły się eliminacje wojewódzkie Małego Konkursu Recytatorskiego. W przeglądzie wzięło udział 61 wykonawców. Jury w składzie: Iwona Kowalska-Zych (przewodnicząca jury, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie), Ewa Sobczak (aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie) oraz Sandra Lis (jurorka z ramienia Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie) wyłoniło laureatów i wyróżnionych. Wśród wykonawców znalazł się uczeń klasy 3 b Antoni Wolski, który zaprezentował dwa utwory Hanny Niewiadomskiej: „ Zaraz” oraz „Kropka”, za co otrzymał wyróżnienie w grupie uczniów klas I - III. By móc zaprezentować powyższe utwory Antek musiał przejść eliminacje gminne  i powiatowe. Poziom uczestników tego wydarzenia był bardzo wysoki i wyrównany.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów. Patrząc na drogę, jaką pokonał Antek stając na deskach sceny Zamku Książąt Pomorskich można śmiało powiedzieć: „MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ”.

Małgorzata Jokiel

• II GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY

• Z uwagi na to, że obecny czas nie sprzyja spotkaniom w większym gronie, dlatego II Edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania uzyskała inny wymiar. W tym roku uczestnicy konkursu występowali on-line oraz przygotowywali hasła i  plakaty zachęcające do czytania. Ze szkół naszej gminy wzięło udział 26 uczestników. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Sara Bednarczuk SP Sarbinowo

II miejsce: Julia Sztadilów SP 3 Dębno

III miejsce: Aleksandra Bałko SP 2 Dębno

Lena Jaździkowska SP 2 Dębno

Maksymilian Psiuk SP 2 Dębno

I miejsce: Jan Wydra SP 2 Dębno

II miejsce: Aleksander Pyro SP 2 Dębno

III miejsce: Marta Zubala SP 2 Dębno

Rozalia Dziadas SP 1 Dębno

Hanna Niparko SP 2 Dębno

Michalina Macudzińska SP 1 Dębno

Marcelina Kogut SP 1 Dębno

I miejsce: Lena Warunek SP 3 Dębno

II miejsce: Filip Świtek SP 2 Dębno

III miejsce: Ewa Bobik SP 2 Dębno

Karol Srokowski SP Sarbinowo

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz instruktorom przygotowującym dzieci do konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na konkursie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie.

Dziękujemy Burmistrzowi Panu Grzegorzowi Kulbickiemu za objęcie honorowym patronatem konkursu oraz przekazanie nagród.

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za przekazanie środków finansowych na zakup nagród.

Dziękujemy rodzicom uczniów SP 2 za przekazanie upominków.

Konkurs Pięknego_Czytania.pptx​​​​​​​