• 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• Uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Roberta Dmochowskiego  w kościele pw. Św Apostołów Piotra i Pawła. Liczne poczty sztandarowe, w tym Poczet Sztandarowy Sybiraków uczestniczyły w uroczystościach nie tylko w kościele, ale także przy pomniku Orła Białego, na Placu Konstytucji 3 Maja.

Pani dyrektor Magdalena Umińska rozpoczęła uroczystości przy pomniku Orła Białego przemówieniem. Następnie pan burmistrz Grzegorz Kulbicki zwrócił się do zgromadzonych na placu mieszkańców Dębna. Zgromadzeni wspólnie zaśpiewali hymn. Przedstawiciele władz i organizacji sybirackich i kombatanckich, partii politycznych, instytucji oświatowych, opiekuńczych i ośrodka kultury złożyli wieńce.

Opracowanie Renata Kunisz

• CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK W KLASIE 2B

• Dnia 22 listopada 2022r  na spotkaniu w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2b czytali swoim kolegom i koleżankom  książkę Julii Duszyńskiej  pt. „Cudaczek – Wyśmiewaczek”. Historyjka o „Pannie Obrażalskiej” zaciekawiła drugoklasistów.

Bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów. Okazało się , że w klasie 2b są utalentowani uczniowie, którzy płynnie i pięknie czytają. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w głośnym czytaniu.

Opracowanie Renata Kunisz

• „ZŁOTA RYBKA”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Dnia 18 listopada 2022r.  bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków  z wychowawczynią  panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
            Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek,  Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.

Dzieci obejrzały  także wystawę prac plastycznych uczniów „ Mój ulubiony bohater książkowy” i trafnie rozpoznały bohaterów  oraz odgadywały tytuły. Zatrzymaliśmy się także nad wystawką  pt. „Dawne formy książki”,  przygotowaną przez uczniów z klas czwartych . Przedszkolaki dowiedziały się o materiałach,  na których zapisywano teksty jeszcze przed wynalezieniem papieru. Następnie  dzieci obejrzały przygotowane przez nasze szóstoklasistki przedstawienie.
            Na pamiątkę spotkania pięciolatki  otrzymały kolorowankę  i zostały poczęstowane cukierkami. Pani Agata Kuchar także przygotowała  dla nas niespodziankę. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za zaproszenie i piękny występ „okraszony” gromkimi brawami.

Opracowanie: Renata Kunisz

• WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH W KLASACH 1

• Uczniowie klas 1a i 1b w ramach integracji postanowili spędzić czwartkowy wieczór przy grach planszowych. Wspólne rozgrywki pozwoliły na rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi i kreatywności, a czas spęczony na grze minął bardzo szybko, w radosnej atmosferze. Zwieńczeniem wieczoru była degustacja pizzy.

Dzieci już planują kolejne, ekscytujące wieczory w szkole.

J. Bałko, A. Frątczak