KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI DLA PROJEKTU “LEKTURY SZKOLNE NA POWAŻNIE I Z PRZYMRUŻENIEM OKA”
- 19.05.2021 12:06
W ramach projektu eTwinning, do którego zaprosiłam wiele polskich szkół podstawowych, uczniowie zbadali gusta czytelnicze. Spopularyzowali spędzanie wolnego czasu na czytaniu książek. Podzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi. Wyrażali własne opinie o książkach i podejmowali dyskusję na ich temat. Zredagowali recenzje książek oraz zorganizowali spotkania promujące czytelnictwo. Zastanawiali się, dlaczego czytanie książek nie jest modne. Podzielili się pomysłami na ciekawe spotkanie z lekturami szkolnymi. Ich aktywne działania zostały docenione, a projekt “Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka” otrzymał Krajową Odznakę Jakości.
Gratuluję klasie 4a i 5a sukcesu.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej
LEKTURY SZKOLNE NA POWAŻNIE I Z PRZYMRUŻENIEM OKA DOBRĄ PRAKTYKĄ
- 17.05.2021 09:04
Miło mi poinformować, że na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie w zakładce DOBRE PRAKTYKI została zamieszczona innowacja pedagogiczna “Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka”.
Zadania zaplanowane na ten rok szkolny zostały zrealizowane w pełni, jedynie z powodu nauki zdalnej uległy drobnej modyfikacji.
Link do opisu innowacji zamieszczam poniżej
Zapraszam do korzystania z pomysłów oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami.
Wioletta Rafałowicz
- więcej
DZIELIMY SIĘ SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI ZWIĄZANYMI Z LEKTURAMI SZKOLNYMI I UTRWALAMY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI UTWORÓW
- 27.04.2021 19:16
W czasie realizacji projektu "Lektury szkolne na poważnie i z przymrużeniem oka" dzielimy się swoimi przemyśleniami związanymi z lekturami szkolnymi i utrwalamy znajomość treści utworu.
Uzasadniamy swoje zdanie i szanujemy wypowiedzi innych uczestników projektu.
Wyrażanie własnego zdania, czyli jasne, precyzyjne formułowanie opinii, argumentów oraz przekonywujące ich prezentowanie to umiejętności bardzo potrzebne w codziennym życiu.
Dlatego uczniowie uczą się prezentować własne zdanie, ćwiczą umiejętność formułowania własnych opinii,uczą się obrony swego stanowiska w obliczu presji innych.
Przygotowaliśmy infografiki, które mogą być zakładkami do czytanych przez nas książek. Wystarczy je wydrukować i zalaminować. Polecamy.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej
PADLET Z BOHATERAMI BAŚNIOWYMI , CZYLI OPOWIADAMY TREŚĆ WYBRANEGO UTWORU W NARRACJI PIERWSZOOSOBOWEJ
- 29.03.2021 07:48
Na długo przed wprowadzeniem zdalnego nauczania korzystałam z możliwości, jakie stwarza padlet.
Warto podkreślić, że jest to bardzo proste i przyjazne narzędzie internetowe przypominające wirtualną tablicę korkową, na której możemy „przypinać” dokumenty tekstowe, prezentacje, zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe, linki internetowe (w tym linki do innych tablic padletowych) czy też kody QR.
Poniżej prezentuję padlet uczniów z klasy 4a, którzy w narracji pierwszoosobowej opowiadali wybraną przez siebie baśń.
Link do padletu https://padlet.com/wioletararafalowicz/iw0ji9kpwsfr6cqr
Zawartość padletu można pobrać jako zdjęcie lub jako dokument pdf.
Daje nam to kolejne możliwości, np. można stworzyć książeczkę elektroniczną i udostępnić ją wszystkim uczniom.
https://www.flipsnack.com/7D89F777C6F/w-wiecie-bohater-w-ba-ni.html
Polecam.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej
Walentynki literackie
- 29.03.2021 07:42
Walentynki na stałe wpisały się w tradycję mojej szkoły. Uczniowie przygotowują życzenia dla osób, które darzą sympatią. Przekornie zaproponowałam uczniom przygotowanie walentynek dla ulubionych postaci literackich. Przy tej okazji ćwiczyliśmy redagowanie życzeń, utrwalaliśmy znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
Kreatywna praca na lekcjach zdalnych pozytywnie wpływa na zachowanie i postawę uczniów teraz i w przyszłości. Wierzę w to, że kreatywności uczymy się w nowych sytuacjach.
Dzięki temu uczniowie szybciej rozwiązują problemy, lepiej radzą sobie z przeszkodami w życiu, problemami w szkole. Łączą się z innymi i nawiązują kontakty ze społecznością szkolną, z innymi ludźmi o podobnym nastawieniu do życia.
Kreatywność pozwala odkrywać talenty, poszukiwać drogi życiowej i budzi wiarę we własne siły. Dlatego warto uczyć poszukiwania nowych rozwiązań i radzenia sobie w nowych sytuacjach.
Kartki walentynkowe, które poniżej prezentuję, zostały przygotowane przez uczniów z klasy czwartej.
Wioletta Rafałowicz
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.- więcej