• SZALONE FRYZURY

• 22.03.2021 17:05
        • W tym roku szkolnym wiosnę przywitamy szalonymi fryzurami.
          Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia pomogą przy tworzeniu zabawnych i kunsztownych fryzur.
          Zachęcam całą społeczność szkolną, aby w piątek 19 marca 2021 r. przybyła do szkoły lub zasiadła przed komputerem w niecodziennej fryzurze.
          Proponuję zamieszczenie fotografii naszych fryzur na wspólnym tablo.
          Link do tablo szkolnego zamieszczam poniżej

Niech uśmiech towarzyszy nam przez cały dzień.
        • „BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ …”

• 22.03.2021 17:05
        • W poniedziałek, 8 marca uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kobiet. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia. W każdej klasie chłopcy wybrali najsympatyczniejszą koleżankę, której wręczono symboliczną koronę. Dodatkowo Samorząd Uczniowski przygotował dla każdej dziewczynki w szkole słodki upominek.
          Wszystkie klasy spędzały to święto we własnym gronie. Chłopcy zadbali o to, aby w tym dniu ich koleżanki poczuły się wyróżnione. Były życzenia, upominki i zabawy.
          „Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
          W domu i w szkole, na wycieczce,
          Każdego dnia dobry uczynek –
          To jest od chłopców drobny upominek.”
          Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
        • Czytam sobie. Pierwsza klasa!

• 16.03.2021 09:26
        • Uczniowie klasy 1a, klasy 1b od września uczestniczą w ogólnopolskim programie „Czytam sobie. Pierwsza klasa !”. Zadaniem programu jest pomoc nauczycielom, dzieciom i rodzicom w nauce czytania na pierwszym etapie szkoły.
          W ramach akcji każda klasa otrzymała po 30 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” oraz dodatkowe materiały: plan lekcji, zakładkę, naklejki, magnesy, kartę czytelnika. Z otrzymanych książek, w salach lekcyjnych zorganizowane zostały klasowe biblioteczki z której korzystają pierwszaki . Książki podzielone są na poziomy trudności, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego do poziomu swoich umiejętności. Po przeczytaniu wszystkich tytułów książek każdy otrzyma dyplom czytelnika.
          Na lekcji plastyki uczniowie wykonali ilustracje do przeczytanych książek i tak powstał klasowy dzienniczek lektur. Wśród dzieci widać wielkie zainteresowanie i chęć samodzielnego czytania.
          Dzięki temu programowi dzieci mogą się przekonać, że czytanie to nie tylko czynność, lecz także wspaniała podróż , wciągające historie, ciekawi bohaterowie, poznawanie świata, sposób na spędzanie wolnych chwil , alternatywa do telewizji i internetu.
          I.Grzegorczyk, J. Turów
        • Kolorowa świetlica

• 15.06.2021 18:43
        • Uczniowie klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną mogą brać udział w różnych zajęciach rozwijających ich zdolności plastyczne. Każdy tworzy jak potrafi z dostępnych materiałów. Tematyka prac dzieci przeważnie jest dowolna lub związana z aktualnymi wydarzeniami np. walentynki czy nadejście wiosny. Najważniejsze, że super się przy tym bawimy.
          Nauczyciel świetlicy
          Danuta Fossa