• LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W MUZEUM

• 26.04.2021 20:10
        • Dnia 26.04.2021 r. klasa 4a wzięła udział w lekcji muzealnej. Za pośrednictwem komputera znaleźliśmy się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy- w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas warsztatów online prowadzonych przez panią Joannę Dubrawską- Stępniewską  wzięliśmy udział w  krótkich, ale angażujących zajęciach: “Każdy ma głos! Jak Korczak stworzył z dziećmi gazetę?”

Wysłuchaliśmy słuchowiska o Januszu Korczaku, posłuchaliśmy listów napisanych przez dzieci do redakcji “Małego Przeglądu”.

Powyższe aktywności zmotywowały uczniów do ćwiczeń w grupach poświęconych tworzeniu szkolnej gazety. Mam nadzieję, że dzięki warsztatom online skład zespołu redakcyjnego “Arkadii” powiększy się o nowych członków.

• BUKIETY KWIATÓW Z PAPIERU I BIBUŁY

• 21.04.2021 09:05
        • "Wio­sna w kwiet­niu zbu­dzi­ła się z rana,
          Wy­szła wpraw­dzie tro­szecz­kę za­spa­na..." Jan Brzechwa

Twórczość artystyczna ułatwia wyrażanie siebie, daje satysfakcję z własnej pracy i poprawia samoocenę. Jest też po prostu relaksem, zabawą i przyjemnością. Pomaga rozwijać kreatywność w każdym wieku. Uczniowie klas 4-6 w ramach lekcji techniki wykonali bukiety kwiatów z papieru i bibuły. Forma wykonania dowolna, co widać na poniższych zdjęciach, ale dzięki temu możemy podziwiać różnorodne pomysły uczniów.
          Serdecznie zapraszam do obejrzenia tych pięknych prac.
          Monika Kubica
        • "WIOSNA, ACH TO TY"

• 15.06.2021 18:11

• Uczniowie klasy 2c wykonali swoje pierwsze lapbooki. W sposób obrazowy przedstawili w nich swoją wiedzę o wiośnie. Każde dziecko podeszło do zadania bardzo kreatywnie. Oprócz informacji zapisanych na karteczkach małych i dużych, znalazły się w nich gry, loteryjki i zadania detektywistyczne ukryte w kopertach i składankach z papieru. Dzięki pomysłowości moich uczniów powstały te ciekawe i piękne prace.
          Wychowawczyni – A. Wierzbicka
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
        • ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

• 15.06.2021 18:16

• W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie z klasy 2b przygotowali plakaty, których tematyka wiązała się z promocją zdrowego stylu życia. Głównym przesłaniem tego działania było zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie jest właściwe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
          Wychowawczyni klasy 2b Justyna Bałko