• Legenda o świętym Rochu

• 26.11.2019 21:02
        • W listopadzie uczniowie z klasy 4b  uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, podczas których poznali legendę o świętym  Rochu. Roch wraz ze swoim psem Roszkiem  chodził od wioski do wioski i leczył ludzi i zwierzęta. Gdy  Roch  i Roszek skończyli swój ziemski żywot  i stanęli przed wrotami wiodącymi do raju, przywitał ich święty Piotr. Gdy zobaczył psa ,oznajmił, że zwierzęta nie mogą przekraczać bram raju. Jakie były  dalsze losy Roszka?

• Wieczorne czytanie klas pierwszych

• 25.11.2019 19:02
        • W jeden z listopadowych wieczorów klasy pierwsze spotkały się, aby wspólnie z wychowawczyniami poznać baśń pt:" Brzydkie kaczątko". Dzieci z uwagą słuchały Pani bibliotekarki, która czytała nam tę piękną opowieść. Po odczytaniu baśni wszyscy uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie, następnie wszyscy sumiennie pracowali nad stworzeniem przestrzennych makiet ilustrujących przeczytaną baśń.
        • „Dziewczynka z parku”

• 04.11.2019 16:49
        • W środę na lekcji zastępczej w czytelni prezentowaliśmy książkę pt. „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej. Czytaliśmy głośno rozdział pierwszy  pt. „Druga strona ulicy” i drugi pt. „Słowa odlatują jak ptaki”. Na początku zaczęła czytać Pani nauczycielka z biblioteki, a następnie my – chłopcy z klasy 5a i 5b.