• „TAJEMNICA ZŁOTA”  W 4C

• 19.05.2023 19:35
        • Czytelnik biblioteki szkolnej Maksymilian Psiuk z klasy 3b, w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” , zaprezentował starszym kolegom  fragment książki z serii Biuro Lassego i Mai. Ta  seria detektywistyczna jest bardzo popularna i chętnie wypożyczana.
          Zapraszamy do biblioteki!
          Opracowanie: R. Kunisz
        • CZY ZNASZ TE KSIĄŻKI?

• 10.05.2023 17:26
        • Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Autorskich i Książki w bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze, na których uczniowie klas pierwszych, trzecich i szóstych uczestniczyli w głośnym czytaniu fragmentów książek oraz rozwiązywali krzyżówki i zagadki z rekwizytami dotyczącymi  literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczniowie z entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyli  w rozwiązywaniu zadań, co widać na zdjęciach!
        • 23 KWIETNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• 21.04.2023 15:52
        • Z okazji święta książki w bibliotece szkolnej odbył się turniej literacki pt.”Czy znasz te książki?”
          Uczniowie z klas 1-3 zostali podzieleni na sześć zespołów. Zadania dotyczące książek i ich bohaterów miały różne formy: uczniowie z klas pierwszych próbowali dopasować rekwizyty do wybranych bajek, w klasach drugich uczestnicy uzupełniali tytuły książek i wierszy dla dzieci odpowiednią formą ortograficzną, dzieci z klas trzecich rozwiązywały krzyżówkę literacką. Wszyscy obecni mieli za zadanie odgadnąć tytuły książek na podstawie odczytanych fragmentów lub rysunków przedmiotów, które mogą być kojarzone z konkretną książką.
          Spotkanie poprowadziły uczennice z klasy 8b: Hanna Witkowska i Eliza Kopaszewska, które nadzorowały także przebieg rozwiązywania zadań, zapisywały punktację oraz odczytywały uczestnikom wybrane fragmenty literatury dla dzieci.
          Na zakończenie spotkania uczniowie z klas 1-3 otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy uczestnictwa.
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”

• 20.04.2023 21:06
        • W drugim półroczu uczniowie naszej szkoły wzbogacili dział dziecięcy księgozbioru biblioteki szkolnej o 27 pozycji, w tym: bajek, baśni, książek przygodowych. Do czytelni podarowano także gry planszowe. Naszych darczyńców wpisujemy na honorową listę.
          Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w akcji!
        • „DEMETER I KORA” W KLASACH V

• 17.04.2023 15:32
        • Dnia 14 kwietnia w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom”,  odwiedziłam klasy V
          z mitem o Demeter i Korze. Celem mojej wizyty było zachęcenie uczniów do czytania  i wypożyczania książek, które mogą okazać się przyjemną formą spędzania wolnego czasu, ale także powtórką na lekcje języka polskiego.

Opracowanie: Maja Kwiatkowska z klasy 8b