• PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
        • 09.11.2022 17:49
        • W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
          W tym roku w ramach obchodów w/w święta, uczniowie z klas 1-3 narysowali pod kierunkiem swoich wychowawców prace plastyczne na wystawę pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”. Natomiast  uczniowie z klas czwartych  wykonali prace przestrzenne pod nadzorem p. Moniki Kubicy, obrazujące dawne formy książki.
          Zapraszamy do ich obejrzenia przy sali nr 1 na gazetce ściennej i do biblioteki.

Galeria zdjęć.
        • ZACHĘCAMY DO CZYTANIA W KLASIE 8A
        • 04.11.2022 18:13
        • W październiku na spotkaniu czytelniczym, dziewczęta z klasy 8a zaprezentowały w swojej klasie fragmenty ulubionych książek. Hania Witkowska zareklamowała powieść Marcina Szczygielskiego pt. „Za niebieskimi drzwiami”, natomiast Eliza Kopaszewska zachęciła do czytania  klasycznej lektury Lucy Maud Mongomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Opowiadanie o ulubionych książkach i prezentowanie na forum publicznym chociaż jednego rozdziału , ma na celu zachęcenie rówieśników do rozwijania zainteresowań. Zapraszam wszystkich do udziału w głośnym czytaniu.
          Galeria zdjęć.
        • „DETEKTYW POZYTYWKA” W KLASIE 2B
        • 04.11.2022 18:04
        • W ramach akcji czytelniczej pt. „Cała szkoła czyta dzieciom” 28 września w klasie 2B odbyło się spotkanie czytelnicze., na którym zaprezentowałam książkę Grzegorza Kasdepke  pt. „Detektyw Pozytywka”. Drugoklasiści wysłuchali fragmentu książki, w której detektyw pomagał małej dziewczynce odnaleźć skarpetki. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące historyjki . Spotkanie spodobała się dzieciom i dlatego mam motywacje do tego, aby prezentować inne ksiązki w klasach młodszych. Zachęcam innych do uczestnictwa  w tej akcji.

Opracowanie: Aniela Krauze

• PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE
        • 23.09.2022 16:31
        • W ramach  akcji, której celem jest wzbogacenie zbiorów biblioteki w pozycje  z literatury dziecięcej i młodzieżowej, uczniowie naszej szkoły podarowali  dotychczas bibliotece szkolnej 67 książek.  Zamieszczam zdjęcia podarowanych książek wraz z nazwiskami darczyńców. Serdecznie dziękuję i zachęcam innych do włączenia się w akcję w bieżącym roku szkolnym.

• „KOSTEK PIES NIE Z TEGO ŚWIATA” W KLASIE 3A
        • 23.09.2022 16:30
        • W ramach akcji czytelniczej pt.” Cała szkoła czyta dzieciom”, dnia 23 września w klasie 3A odbyło się spotkanie czytelnicze. Dawid Matuszkiewicz zaprezentował książkę Claire Barker i Ross Collins pt. „Kostek pies nie z tego świata”.  Trzecioklasiści wysłuchali fragmentu ksiązki, który rozpoczął się ciekawym epizodem z życia Kostka, a mianowicie przejściem w „zaświaty”. Co spotkało naszego bohatera po „drugiej stronie” - czyli w niebie? Tego dowiecie się wypożyczając lekturę z biblioteki szkolnej. Zapraszam!