• „TAJEMNICA MUMII” W KLASACH III

• 05.04.2023 20:23
        • Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai było dziś  tematem spotkania czytelniczego w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” w klasie 3a i 3b.
          Liwia Kopaszewska z klasy 3a zaprezentowała swoim rówieśnikom książki z  wyżej wymienionej serii i odczytała fragment. W szkolnej bibliotece jest aż 11 tytułów przygód Lassego i Mai. Zapraszamy do czytania!

• „PRZYKRA PRAWDA” W KLASACH III

• 04.04.2023 16:46
        • Nikodem Muszalik z klasy 3b zaprezentował dziś  książkę z  serii pt.  Dzienniczek Cwaniaczka. Tak go wciągnęło czytanie, że wypożyczył wszystkie części wspomnianej serii ze  szkolnej biblioteki. Postanowił podzielić się swoją pasją czytania w klasach trzecich, ale zapowiedział, że odwiedzi także starszych kolegów i koleżanki. Czytanie jest super! Dla Nikodema to sposób na spędzanie wolnego czasu.
          Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w akcji
           „Cała szkoła czyta dzieciom”!

• "NIEZNOŚNE GACIE" W KLASACH IV

• 04.04.2023 16:09
        • W ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom”  na spotkaniu czytelniczym, zaprezentowałam serię  Koszmarny Karolek i odczytałam fragment z książki pt.  „Nieznośne gacie”. Niedawno jeszcze sama czytałam książki z tej serii, „zaraziłam” czytaniem mojego brata i zdecydowałam, że polecę  ją również innym dzieciom. Historie Karolka napisane są przystępnym i humorystycznym językiem.
          Zrezygnujcie czasem ze smartfonów na rzecz literatury, a przekonacie się, ile radości może wnieść czytanie.
          Zapraszam Was do naszej szkolnej biblioteki.

Opracowanie: Maja Kwiatkowska
        • „NA JAGODY” W KLASIE 1A I 1B

• 31.03.2023 21:30
        • Dziś odwiedziłyśmy klasy pierwsze w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom”, z książką Marii Konopnickiej.
          Pierwszy raz dzieci wysłuchały wierszowanej wersji bajki i były nią bardzo zaciekawione.
          Książka opowiada o Janku, który w prezencie dla mamy chciał podarować jagody, w tym celu udał się do lasu, gdzie spotkał Króla Jagód i razem przeżyli wspaniałe przygody.
          Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki, co świadczyło o tym, że z uwagą nas słuchały. Jesteśmy zadowolone z udziału w tej akcji i chętnie to powtórzymy.
          Opracowanie: Hanna Witkowska i Weronika Krawczuk z klasy 8A
        • „CZARNA OWIECZKA”  W KLASACH PIERWSZYCH

• 30.03.2023 18:16
        • W marcu w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” dzieci z klas pierwszych zostały zaproszone do wysłuchania opowiadania pt. ”Czarna owieczka” Jana Grabowskiego.
          Metka – mała owieczka, stała się ulubienicą dzieci, ponieważ potrafiła rozśmieszyć swoimi wybrykami i umiejętnością naśladowania psa – Misia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały tekstu książki odczytanego przez panią Anię Węgier i Renatę Kunisz.