• „TAJEMNICA POŻARÓW” W 4A

• 30.03.2023 17:42
        • Na spotkaniu czytelniczym w ramach akcji „Cała szkoła czyta dzieciom” Ja i moja koleżanka Maja przeczytałyśmy pierwszy rozdział książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego
          i Mai, autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis. Zaprezentowałyśmy naszym młodszym koleżankom i kolegom inne tytuły z wyżej wspomnianej serii, które dostępne są  w naszej szkolnej bibliotece.
          Zapraszamy do czytania!

Opracowanie: Aniela Krauze z klasy 8b
          Więcej zdjęc na szkolnym facebooku.
        • LITERATURA Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ NA SPOTKANIACH CZYTELNICZYCH

• 14.03.2023 19:48
        • O tym, że dobra książka może wzruszyć do łez wiedzą z pewnością koneserzy literatury pięknej. Ostatnio przekonali się o tym uczniowie z klas siódmych i ósmych. Na spotkaniach w czytelni młodzież wysłuchała wybranych rozdziałów z książki Bogdana Bartnikowskiego pt.” Dzieciństwo w pasiakach”, obrazujących warunki życia w  niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, widzianych oczami dziecka. Chętne osoby czytały na głos fragmenty książki, co dopingowało także innych słuchaczy do uważnego odbioru przekazywanych im treści.
          Opracowanie Renata Kunisz
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• 07.03.2023 20:59
        • Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki stało się tradycją w naszej szkole. To uroczyste wydarzenie w tym roku miało miejsce 6 marca. Poprowadziły je uczennice z klasy 8a: Dorota Bobik, Weronika Krawczuk, Hania Taracińska i Hania Witkowska.
          Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, z czym poradzili sobie bardzo dobrze. Podczas części artystycznej pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy obchodzić się z książkami,  żeby służyły kolejnym użytkownikom przez długie lata. Pojawiły się także akcenty muzyczne. Maja Cząstka z klasy 5b zaśpiewała piosenkę z bajki „Pocahontas”, Eliza Kopaszewska i Maja Domaradzka z klasy 8a przedstawiły bohaterów bajki „Hakuna matata”, Paweł Kunisz z klasy 6a zagrał na keyboardzie utwór z filmu pt.” Neverending Story”.
          Pani dyrektor Magdalena Umińska dokonała uroczystego pasowania na czytelnika, po czym wręczyła czytelnikom  pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” podarowanych przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.
          Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom dostarczyło wielu miłych wrażeń i satysfakcji. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
          Opracowanie: Renata Kunisz
        • KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM – KONKURS BIBLIOTECZNY

• 05.01.2023 18:03
        • W grudniu uczniowie z klas 1- 4 uczestniczyli w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną pt.” Książka Twoim Przyjacielem”.  W czytelni powstała wystawa prac plastycznych uczniów. Komisja w składzie: Pani Dorota Podbereska i Renata Kunisz  wybrały najciekawsze prace.
          I miejsce zajęła Aleksandra Bałko z klasy 3a, drugie miejsce ex aequo zajęły: Pola Szkadun z klasy 1a oraz Lena Grzebalska z klasy 4c, III miejsce zdobył Julian Komaniecki z klasy 3a. Jury wyróżniło także pracę Alana Skibniewskiego z klasy 3b.
          Na podsumowaniu konkursu wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodycze.
          Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursach.
          Opracowanie: Renata Kunisz