• KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIELEM – KONKURS BIBLIOTECZNY
        • 05.01.2023 18:03
        • W grudniu uczniowie z klas 1- 4 uczestniczyli w konkursie ogłoszonym przez bibliotekę szkolną pt.” Książka Twoim Przyjacielem”.  W czytelni powstała wystawa prac plastycznych uczniów. Komisja w składzie: Pani Dorota Podbereska i Renata Kunisz  wybrały najciekawsze prace.
          I miejsce zajęła Aleksandra Bałko z klasy 3a, drugie miejsce ex aequo zajęły: Pola Szkadun z klasy 1a oraz Lena Grzebalska z klasy 4c, III miejsce zdobył Julian Komaniecki z klasy 3a. Jury wyróżniło także pracę Alana Skibniewskiego z klasy 3b.
          Na podsumowaniu konkursu wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i słodycze.
          Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w konkursach.
          Opracowanie: Renata Kunisz
        • SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
        • 30.11.2022 17:32
        • 23.XI.2022 w ramach współpracy naszej  biblioteki szkolnej  z Biblioteką Miejską  w Dębnie, zostało zorganizowane spotkanie z Panią Sylwią Trojanowską – współczesną pisarką powieści historyczno - obyczajowych. Uczniowie z  klas ósmych zostali zapoznani z jej twórczością, a także mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces wydawania książek.
          Sylwia Trojanowska jest pisarką ze Szczecina. Do pisania opowieści zainspirował ją jej własny syn Alan. Poprosił o bajkę z jego imieniem, a ponieważ taka nie istniała, stworzyła ja sama. Na ten moment mija około 8 rok od powstania jej pierwszego utworu, a największym sukcesem cieszy się książka „Łabędź”.
          Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać pani Trojanowskiej wiele pytań dotyczących jej twórczości. Dzięki sprawnej organizacji i pomysłowości pani Sylwii, mogliśmy losować przygotowane na kartkach  „złote myśli” pochodzące z książek autorki, a następnie pisarka prosiła nas o ich interpretację.
          Na pożegnanie klasa 8a wręczyła pani Trojanowskiej paczki z karmą dla zwierząt, a dzięki współpracy z schroniskiem karmy zostaną przekazane do  szczecińskiego schroniska.
          Opracowanie: Zuzanna Radziukiewicz
          Fotografie: Renata Kunisz
        • CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK W KLASIE 2B
        • 22.11.2022 19:09
        • Dnia 22 listopada 2022r  na spotkaniu w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2b czytali swoim kolegom i koleżankom  książkę Julii Duszyńskiej  pt. „Cudaczek – Wyśmiewaczek”. Historyjka o „Pannie Obrażalskiej” zaciekawiła drugoklasistów. Bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów. Okazało się , że w klasie 2b są utalentowani uczniowie, którzy płynnie i pięknie czytają. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w głośnym czytaniu.

Opracowanie Renata Kunisz
        • „ZŁOTA RYBKA”  W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
        • 22.11.2022 19:02
        • Dnia 18 listopada 2022r.  bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków  z wychowawczynią  panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
          Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek,  Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.
          Dzieci obejrzały  także wystawę prac plastycznych uczniów „ Mój ulubiony bohater książkowy” i trafnie rozpoznały bohaterów  oraz odgadywały tytuły. Zatrzymaliśmy się także nad wystawką  pt. „Dawne formy książki”,  przygotowaną przez uczniów z klas czwartych . Przedszkolaki dowiedziały się o materiałach,  na których zapisywano teksty jeszcze przed wynalezieniem papieru. Następnie  dzieci obejrzały przygotowane przez nasze szóstoklasistki przedstawienie.
          Na pamiątkę spotkania pięciolatki  otrzymały kolorowankę  i zostały poczęstowane cukierkami. Pani Agata Kuchar także przygotowała  dla nas niespodziankę. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za zaproszenie i piękny występ „okraszony” gromkimi brawami.

Opracowanie: Renata Kunisz