• PODSUMOWANIE TURNIEJU WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM
        • 19.01.2023 17:12
        • W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Turnieju Wiedzy o Języku Polskim. Ma on formę cyklu zadań wykonywanych przez chętnych uczniów.  Liczba zadań jest różnorodna, stopień trudności także. Turniej zakłada nie tyle sprawdzenie wiedzy i umiejętności, co jej stopniowe nabywanie. Z tego powodu trwa kilka  tygodni, w zależności od liczby zaplanowanych zadań.  Każdy chętny uczeń otrzymuje pierwsze zadanie turniejowe, ale dopiero po jego wykonaniu może przystąpić do kolejnego. Punkty za cały cykl zostają zsumowane, aby wyłonić zwycięzcę. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogą korzystać z dostępnych źródeł informacji, poszukiwać wiadomości na dany temat. Ważne, aby uczniowie się uczyli.
          W ścisłym finale Turnieju wzięło udział 6 uczniów.
          Wyróżnienia otrzymały:
          Anna Piątkowska
          Ewa Bobik
          Aleksandra Stankiewicz
          Wymienione uczennice wykonały największą liczbę zadań z pozytywnym wynikiem.
          Gratuluję i zapraszam za rok.
        • NASZYM ZNAKIEM ROZPOZNAWCZYM JEST PIĘKNE PISMO
        • 17.01.2023 20:15
        • Niedawno w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Ładnego Pisania. Jego celem było utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem.
          Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII.
          Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
          -bezbłędność przepisania tekstu,
          -kształt liter,
          -rozmieszczenie tekstu na kartce,
          -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
          Doceniono nie tylko staranny, bezbłędny zapis na białej kartce papieru, ale również łączenie literek.
          Laureatką konkursu została Ewa Bobik.  Przyznano także dwa wyróżnienia uczennicom: Julii Kaliściak i Medvied Khrystyna. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w kolejnym roku szkolnym.
          Brawa dla tych uczniów, którzy nie rezygnują z pióra i przywiązują wagę do pięknego zapisu.
          Szkoda, że w polskiej szkole nie ma takiego przedmiotu jak kaligrafia. Wówczas wszyscy ćwiczyliby piękne pisanie piórem.
        • ZWYCIĘZCY SZKOLNEGO  KONKURSU PT. MÓJ NAJPIĘNIEJSZY RÓŻANIEC
        • ZWYCIĘZCY SZKOLNEGO KONKURSU PT. MÓJ NAJPIĘNIEJSZY RÓŻANIEC
        • 03.01.2023 20:08
        • Z przyjemnością ogłaszamy zwcięzców konkursu:
          1 miejsce: Hanna Madera klasa 4a
          2 miejsce: Oliwia Trybel klasa 6a
          3 miejsce: Szymon Twardy klasa 4a
          Wyróżnienia:
          Lena Budnik i Hubert Różański z klasy 1b
          Gratulacje 🥰
          Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz Radzie Rodziców za pomoc w zakupie nagród dla uczniów.

Monika Kubica, Anna Węgier
        • SZKOLNY KONKURS ŁADNEGO PISANIA
        • 20.12.2022 20:07
        • Tradycyjnie w grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się konkurs kaligraficzny. Jego celem jest utrwalenie i sprawdzenie wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji polskiej, podkreślenie wagi czytelności i staranności zapisu, promowanie ładnego pisania piórem. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 uczniów z klas IV-VIII. Podczas konkursu uczniowie byli bardzo skupieni i bardzo starali się napisać pięknie i bezbłędnie, choć tekst nie należał do łatwych. Wielokrotnie rozpoczynali swoją pracę od początku.
          Każdy uczestnik konkursu przepisał na białej czystej kartce papieru, przy pomocy własnego pióra, piękny utwór o tematyce świątecznej.
          Zielona choinka do nas zawitała
          Święta się zbliżają i przystroić się chciała.
          Zrobimy ozdoby, ubierzemy drzewko,
          Niech będzie wesoło, chodźcie dzieci prędko!
          Wytniemy kółeczka różnokolorowe.
          Raz dwa i bombeczki w mig będą gotowe.
          Zrobimy łańcuchy ze złocistych pasków
          Opleciemy drzewko, dodamy mu blasku.
          Na czubku przypniemy gwiazdę – niech nam świeci
          Niech mruga wesoło do wszyściutkich dzieci.
          A. Dziechciarczyk

Na przepisanie tekstu uczniowie mieli 45 minut. Nie musieli się więc spieszyć.
          Prace uczniów zostały ocenione według następujących kryteriów:
          -bezbłędność przepisania tekstu,
          -kształt liter,
          -rozmieszczenie tekstu na kartce,
          -odstępy między wyrazami i wersami wiersza.
          Wyniki konkursu podamy do wiadomości w styczniu 2023.

• MOJA NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
        • 05.12.2022 17:05
        • Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w szkolnym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Konkurs będzie w zmienionej formie i polega na narysowaniu w programie graficznym PAINT (ale nie PAINT 3D) szopki. W rysunku nie mogą pojawić się wklejone obrazki z internetu, ale używamy tylko narzędzi z programu PAINT. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. W rogu pracy należy umieścić napis - metryczkę (uczeń, klasa).

Prace należy zapisać w formie obrazka jpg lub png a następnie przesłać mailem na adres: sp2kubica@wp.pl.
          Termina nadsyłania prac 22 grudnia 2022 r.

Monika Kubica, Anna Węgier