• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - BADANIE GUSTÓW KULINARNYCH

• 24.03.2021 08:16
        • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie realizują projekt eTwinning "W oczekiwaniu na Wielkanoc". Z tej okazji przeprowadzili badanie dotyczące gustów kulinarnych.

Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół partnerskich, chętni rodzice i nauczyciele.

Zobaczcie, jak prezentują się wyniki sondażu.

Zapraszamy.

• JAKIE ZNASZ ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE?

• 24.03.2021 08:13
        • W ramach projektu “W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera przeprowadzili badanie w celu ustalenia, jakie zwyczaj i tradycje wielkanocne są nam znane.

Najczęściej wymieniane zostały zapisane największą czcionką.

A czy Wy znacie wszystkie wymienione zwyczaje i tradycje?

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - PROJEKT e-TWINNING

• 23.03.2021 16:28
        • W ramach projektu e-Twinning pt. „W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie klasy 1a i 3a wykonali plakaty świąteczne, których motywem były pisanki i kraszanki. Dzieci dowiedziały się również, że te pierwsze są zdobione najróżniejszymi metodami, a te drugie malowane na jeden kolor.
          Kraszanki i pisanki, to obok baranka, króliczka i kurczaczka najbardziej charakterystyczny symbol tych świąt. Są nieodłącznym towarzyszem wielkanocnych stołów i stroików. Poza tym to nie tylko tradycja, ale także świetna zabawa!
          Iwona Grzegorczyk
          Renata Rawlik
        • WIELKANOCNA KRZYŻÓWKA OBRAZKOWA

• 22.03.2021 16:44
        • Zaprosiliśmy partnerów projektowych  do wspólnej zabawy przy rozwiązywaniu krzyżówki obrazkowej, którą przygotowaliśmy. Podzieliliśmy się też fotografiami z  podjętej aktywności. Przy okazji pozdrowiliśmy przedświątecznie wszystkich partnerów projektowych.

Zobaczcie, jak uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie prezentują rozwiązania krzyżówki obrazkowej.

Zapraszam do obejrzeia galerii zdjęć.

• WYKREŚLANKA WIELKANOCNA

• 22.03.2021 16:38
        • W ramach projektu wielkanocnego przygotowaliśmy  wykreślankę, która w sposób swobodny nawiązuje tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Podczas zajęć zdalnych wyszukiwaliśmy w niej hasła. Zgromadzone słownictwo stało się inspiracją do rozmowy o nadchodzących świętach. Hasła do wykreślanki zgromadzili we wspólnym dokumencie partnerzy projektu. Efekty naszej pracy można obejrzeć w albumie fotograficznym naszej szkoły.

Zapraszamy!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.