• KLASA 2b BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE E-TWINNING " W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC"

• 15.06.2021 18:33

• Uczniowie klasy 2b w ramach projektu e-Twinning pt: „W oczekiwaniu na Wielkanoc„ własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, wykorzystując różnorodne materiały (od kolorowego papieru, połyskujących naklejek, po żelki). Zawarli w nich ciepłe życzenia świąteczne, które samodzielnie zredagowali i napisali. Kartki zapakowali do zaadresowanych kopert i wysłali do dwóch partnerskich szkół: Kujawsko - Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej oraz Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi. Teraz czekają na kartki wielkanocne od kolegów i koleżanek, by przystroić nimi nasze szkolne korytarze i zrobić wystawę.
          Wychowawczyni klasy 2b - Justyna Bałko
        • ŻYCZENIA UCZNIÓW

• 22.03.2021 16:45
        • Życzenia od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie dla wszystkich szkół partnerskich biorących udział w projekcie “W oczekiwaniu na Wielkanoc”

• WIELKANOCNE ŻYCZENIA W CHMURACH WYRAZOWYCH UKRYTE

• 22.03.2021 16:46
        • W ramach projektu eTwinning uczniowie z klasy 4a i 5a redagowali krótkie życzenia z okazji Wielkanocy. Zaprojektowali chmury wyrazowe w kształcie symboli świątecznych, w których zamieścili swoje życzenia. Prace uczniów zostały opublikowane na TwinSpace projektu eTwinning.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU eTwinning

• 22.03.2021 16:46
        • Zapraszam wszystkich eTwinnerów do przyłączenia się do projektu eTwinning pt. "W oczekiwaniu na Wielkanoc". Projekt obecnie czeka na akceptację, ale warto zaplanować działania już dzisiaj.

Wspólne oczekujmy na Święta Wielkanocne i kultywujmy tradycje.

Cele:

kultywowanie tradycji polskich związanych z okresem Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych,

- poznanie zwyczajów,

- przygotowanie śniadania wielkanocnego,

- poznanie tradycji i obrzędów lokalnych,

- wykonanie pisanek,

- wykonanie ozdób wielkanocnych,

- pisanie życzeń świątecznych;

Zagadnienia:

poznanie tradycji Wielkiego Postu oraz zwyczajów kończących karnawał,

znaczenie i symbolika Wielkiego Tygodnia,

niedziela Palmowa,

Niedziela Wielkanocna,

Lany Poniedziałek,

pisanki, kraszanki, koszyk wielkanocny,

śniadanie wielkanocne, symbolika potraw na świątecznym stole,

pisanie życzeń świątecznych,

poznanie tradycji, obrzędów i potraw lokalnych;

Efekty:

1. Wielkanocne kartki z życzeniami przesłane do szkoły partnerskiej.

2. Nagranie życzeń wielkanocnych w języku polskim i w języku angielskim.

3. Koszyczek wielkanocny. Opis pracy z audiodeskrypcją.

4. Wielkanocna matematyka. Obliczenia związane z przygotowaniem dekoracji i potraw wielkanocnych.

5. Wielkanocna książka kucharska ze sprawdzonymi przepisami na potrawy przygotowywane w domu rodzinnym wspólnie stworzona przez szkoły partnerskie.

6. Krzyżówka z hasłami odgadywanymi przy pomocy zmysłów, np. dźwięków wspólnie opracowana i rozwiązywana przez szkoły partnerskie.
          7. Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.

Zapraszam