• Odpady segregujemy - ziemię szanujemy
     • 21 września uczniowie kl. 4b, 5a i 5b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Celowy Związek Gmin CZG 12. Warsztaty odbywały się pod hasłem: ODPADY SEGREGUJEMY – ZIEMIĘ SZANUJEMY.

      Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych stanowisk o tematyce ekologicznej. Były memory, mobilny bus, eko zagadki i dużo innych ciekawych zabaw. Pokonując kolejne stacje uczniowie dowiadywali się w jaki sposób powinniśmy segregować odpady, jak możemy chronić klimat oraz dbać o naszą planetę.

      Była to lekcja  pełna wiedzy, zabawy i szukania sposobów na ograniczenie ilości odpadów w naszym codziennym życiu.

      Dobrze byłoby, aby uczniowie częściej mieli możliwość uczestniczenia w tego typu zajęciach.

      Uczniowie i wychowawcy klas

    • WMTDay 2020 - zaproszenie do wspólnej zabawy
     • WMTDay 2020 - zaproszenie do wspólnej zabawy
     • W piątek 2 października 2020 r. odbędzie się X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, czyli WMTDay.
      Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły od dnia 28.09.20 r. do 1.10.20 r.  przypominają sobie tabliczkę mnożenia, aby w każdej klasie 2.10.20 r. podczas lekcji matematyki wybrany został Mistrz Tabliczki Mnożenia.

       

      Powodzenia! Udanej zabawy!
      Koordynator lokalny: Monika Kubica

      Uwaga!
      Wersja tego święta ze względu na panującą pandemię i obostrzenia jest wyjątkowo w takiej skróconej wersji. Co roku bierzemy udział w tym święcie, dlatego też nie mogło nas tego dnia zabraknąć.


       

       

    • Rozejrzyj się wokół siebie i … zobacz mnie
     • Rozejrzyj się wokół siebie i … zobacz mnie
     • Włączamy się w Kampanię Społeczną i realizujemy projekt międzynarodowy. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami z Niemiec, Chorwacji i Francji.

      Projekt został zatytułowany "ZOBACZ MNIE".

      Uczniowie w różnym wieku prześlą życzenia dla osób niewidomych i słabowidzących z okazji ich święta, które obchodzimy 15 października w Dniu Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

      Przygotowanie życzeń poprzedzone będzie zajęciami na temat funkcjonowania osób z dysfunkcjami wzroku na podstawie materiałów zamieszczonych przez nauczycieli i wychowanków Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabo Widzącej im. L. Braille’a w Bydgoszczy (np. list niewidomego chłopca, pismo punktowe, historia białej laski, linki do filmów i prezentacji) lub według autorskiego pomysłu.

      Uczniowie przęślą życzenia w formie filmików, kartek, listu, kolażu lub w innej dowolnej postaci. Wychowankowie z dysfunkcjami wzroku na czacie lub spotkaniu on- line odpowiedzą na pytania dotyczące ich sposobu uczenia się, zainteresowań, pasji, życia codziennego.

      Wioletta Rafałowicz

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Tradycja obchodów Dnia Kropki znana jest od 2008 roku i obchodzona w 108 krajach. Jak co roku przypada na 15 września.W tym dniu uczniowie młodszych klas aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Dzieci, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia przebrało się w stój, którego motywem przewodnim była kropka. Dodatkowo oglądnęły bajkę o Vashti– dziewczynce, która dzięki kropce odkryła swój talent. Następnie podczas długiej przerwy w wyznaczonych boksach uczniowie wykonywali rysunki składające się z kropek, rozwiązywały łamigłówki, kolorowały obrazki oraz tworzyły rytmy z barwnych kropek. Ta inicjatywa miała na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcić ich do tworzenia. Pomogły dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieci nie miała granic.Na koniec były pamiątkowe zdjęcia oczywiście na tle kropek. Podczas obchodów dzisiejszego święta było dużo zabawy i uśmiechu. Niejeden rodzic będzie miał problem, by na zdjęciu rozpoznać swoją pociechę.

      Wychowawczynie klas 1 – 3

      Na lekcji matematyki uczniowie z klasy 5b w ramach Dnia Kropki przypomnieli sobie z jakich elementów składa się koło, a następnie wykonali prace składające się tylko z kółek. Natomiast uczniowie z klas 1-3 w programie Paint rysowali kolorowe kółka i wypełniali je kolorami wg własnego uznania.

      Monika Kubica

      Dzień Kropki na lekcjach języka polskiego

      W tym tygodniu lekcje z okazji Dnia Kropki były odmienne, nieszablonowe i spodobały się uczniom. Umożliwiały  odkrywanie talentów, uczyły współpracy i motywowały do twórczych poszukiwań. Pracowaliśmy metodą projektu, dzieląc się pomysłami, wymieniając się doświadczeniami i świętując wraz z uczniami szkół partnerskich. Naszym głównym celem było pokazanie, że każda osoba może być kreatywna, a prosta kropka może sprawić, że odkryje niezwykłe pokłady twórczej inwencji. Pokazaliśmy, że:

      - każdy jest kreatywny,

      - uczymy się od innych,

      - jesteśmy silni w grupie, ale wierzymy też we własne siły,

      - nowe technologie nie są nam obce, ale możemy też działać w oparciu o tradycyjne formy i metody pracy;

      W tym roku wzięliśmy udział w trzech interakcjach z KROPKĄ:

      1. Utrwalaliśmy alfabet.

      Moi najmłodsi uczniowie w Dniu Kropki utrwalali znajomość liter alfabetu oraz gromadzili wyrazy rozpoczynające się na wybraną literę.

      Literę wybierali samodzielnie, według własnej inwencji ją kolorowali. Wielkim zaskoczeniem było dla nich polecenie w kształcie dużej KROPKI

      2. Powtarzaliśmy zasady ortograficzne i interpunkcyjne.

      Międzynarodowy Dzień Kropki na lekcji języka polskiego to okazja, aby pokazać, że nauka nie musi być  nudna. Zaproponowałam uczniom  aktywność służącą powtórzeniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Polecenie zapisałam  w formie dużej KROPKI, aby uczniowie odnaleźli sposób na jego odczytanie.

      3. Przygotowaliśmy dowolny posiłek z kropkowych i okrągłych produktów spożywczych.

      Chętni uczniowie z okazji Dnia Kropki wykonali zadanie kulinarne. Przygotowali dowolny posiłek z kropkowych i okrągłych produktów spożywczych. Wspólnie odkrywaliśmy potencjał drzemiący w każdym z nas. Zredagowaliśmy  przepisy, przygotowaliśmy posiłek i sfotografowaliśmy go.

      Wyniki ewaluacji prezentujemy poniżej (kliknij w link)

      https://www.mentimeter.com/s/a7eee3c43ef993979e2893f48b3a5a57/9f6d43fe884f

      Zapraszam do obejrzenia prac uczniowskich w galerii.

      Wioletta Rafałowicz

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Nasze programy, projekty i nasi partnerzy

 • EduPage
 • GRANNA
 • Muzeum POLIN
 • Urząd Miejski w Dębnie
 • Kuratorium Oświaty w Szczecinie
 • Minister Edukacji i Nauki
 • Laboratoria Przyszłości
 • Biblioteka Publiczna w Dębnie
 • ZCDN Szczecin
 • WOM Gorzów Wlkp