• WMTDay 2020 - relacja

• 16.06.2021 08:22

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbyła się 2 października 2020. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klasy 4a, 5a, 6b przygotowali plakaty z okazji tego święta. Ze względu na procedury bezpieczeństwa rozgrywki odbyły się na forum klas. Uczniowie klas 4a, 5a, 6b i 7a chcieli zostać mistrzami tabliczki mnożenia rozwiązując test na stronie www.tabliczkamnożenia.pl/dyplom/. Tylko nielicznej grupie udało się zdobyć dyplom. Natomiast w klasie 5b na lekcji matematyki odbyły się zawody o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wygrała osoba, która bezbłędnie i w najkrótszym czasie rozwiązała test.  Mistrzynią została Kamila Miklas. W klasach najmłodszych na lekcjach informatyki także nie zabrakło tabliczkowych zmagań. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli umiejętności mnożenia.

Rozgrywki klasowe wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

Dorota Tołoczko, Monika Kubica

Zapraszamy do
          obejrzenia galerii zdjęć.

• WMTDay 2020 - zaproszenie do wspólnej zabawy

• 02.03.2021 20:44
        • W piątek 2 października 2020 r. odbędzie się X edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, czyli WMTDay. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły od dnia 28.09.20 r. do 1.10.20 r.  przypominają sobie tabliczkę mnożenia, aby w każdej klasie 2.10.20 r.  podczas lekcji matematyki wybrany został Mistrz Tabliczki Mnożenia.

Powodzenia! Udanej zabawy!
          Koordynator lokalny: Monika Kubica

Uwaga!

Wersja tego święta ze względu na panującą pandemię i obostrzenia  wyjątkowo odbywa się w takiej skróconej wersji. Co roku bierzemy udział w tym święcie, dlatego też nie mogło nas tego dnia zabraknąć.