• CO W TRAWIE PISZCZY

• Redakcja szkolnej gazety wznowiła pracę i zaprasza do lektury ,,Arkadii”.
            Mimo że wrzesień się już kończy, powracamy do apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Relacjonujemy przebieg Dnia Kropki w naszej szkole. Opowiadamy o udziale w akcji Sprzątanie Świata. Sięgnijcie po aktualny numer ,,Arkadii” już dziś.

W imieniu redakcji
            Arkadia_1_2022_2023.pdf

• BEZPIECZNI NA DRODZE

• Dnia 23 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej. Pod czujnym okiem Pana Zbigniewa Podzińskiego dzieci miały możliwość przejść szkolenie z zakresu bezpiecznego korzystania z przejść drogowych.

Podczas spotkania uczniowie nie tylko mogli doskonalić  i utrwalać znajomość zasad ruchu drogowego, ale również w praktyce sprawdzić swoje umiejętności i wiadomości. Panu Podzińskiemu  składamy serdeczne podziękowania za profesjonalne szkolenie naszych uczniów. Dzieci za aktywny udział w spotkaniu otrzymały odblaski i chusty,  które zapewnią im bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

Wychowawczynie klas pierwszych
            Justyna Bałko,  Agnieszka Frątczak

• SPRAWDŹ SIĘ!  STAŃ DO POJEDYNKU Z ORTOPISEM!

• Już wkrótce w naszej szkole będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie. Odważni uczniowie z klas IV-VIII zmierzą się z ORTOPISEM. Kibicować im będą KUMPLE i KUMPELE Ortopisa oraz społeczność szkolna SP2.

Niezbędne informacje znajdziecie na plakacie informacyjnym.
            Zostały zaplanowane trzy rundy:
            Runda pierwsza- dyktando w formie tekstu z lukami
            Runda druga-rebusy ortograficzne
            Runda trzecia- zastosowanie znaków przestankowych.

Nie może Was zabraknąć!
            Zgłoszenia do 10 października 2022 r. przyjmuje pani Wioletta Rafałowicz.

Zapraszamy!