• III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

• 26 maja, na terenie wyłuszczarni nasion w Dębnie, spotkały się drużyny uczniów szkół gminnych na corocznym konkursie przyrodniczym. Spotkanie rozpoczęła wycieczka na teren „Porzecza”, gdzie Pan leśniczy Lech Jędras przybliżył nam urokliwe miejsca Parku Krajobrazowego. Mogliśmy podziwiać okazy flory i fauny oraz wyjątkowe krajobrazy.

Po powrocie na teren wyłuszczarni drużyny rozpoczęły zmagania konkursowe. Rozwiązywali test tematyczny i rozpoznawali gatunki drzew w terenie pod opieką Pana leśniczego Macieja Kmity. Drużynadziewcząt z klasy 6a, Lena Gałan, Julia Kaliściak, Małgorzata Knap zajęły I miejsce.
            Gratulacje!

Brawa za zaangażowanie dla wszystkich drużyn! Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, zwłaszcza gdy sprzyjała nam słoneczna pogoda. Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursu, które ufundował Urząd Gminy i Nadleśnictwo w Dębnie.
            Dziękujemy!
            Iwona Olobry

• DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• ​​​​​​1 czerwca klasa 4b zorganizowała Klasowy Dzień Gier Planszowych.  Ponieważ pogoda nam sprzyjała, zajęcia odbyły się poza terenem szkoły. Była to dla uczniów chwila odpoczynku, połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetna zabawa. W gronie kolegów i koleżanek czwartoklasiści spędzili czas w towarzystwie ulubionych gier planszowych. Które gry zabrali ze sobą w plener?

Zobaczcie na fotografiach. Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale również nauką. Warto podkreślić, że podstawą gry planszowej jest współpraca. To idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie i wzmacnianie więzi między ludźmi. Gry planszowe uczą pracy zespołowej i cierpliwości. Wyzwalają śmiech oraz rozwijają kreatywność. Ponadto sprzyjają integracji klasy.

• DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR I  DZIEŃ DZIECKA

• 1 czerwca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Szalonych Fryzur.
            Uczniowie puścili wodze fantazji, poćwiczyli kunsztowne upięcia włosów i zaprezentowali swoje uczesanie społeczności szkolnej. Nie bali się eksperymentować na głowie, biorąc aktywny udział w jednodniowej metamorfozie.

Uczniowie prezentowali misterne uczesania i upięcia. Pokazali, że potrafią się bawić, mają dystans do siebie i ogromne zasoby kreatywności.
            W tym dniu dobry humor nas nie opuszczał, a w szkole było gwarnie i kolorowo.

• MISTRZOSTWA SZKOLNE O TYTUŁ SUPERFARMERA - ZAPROSZENIE

• To już 8 lat, odkąd po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkolne o tytuł Superfarmera.
            SUPERFARMER to gra planszowa, która zawiera oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka. Jest grą zespołową i dopinguje do nauki sprawnego liczenia.

Gra doskonale ćwiczy spostrzegawczość, jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, łącząc umiejętności matematyczno-logiczne z zabawą. Gra rozwija myślenie strategiczne, przewidywanie oraz szacowanie ryzyka, i w przyjemny sposób uczy podstaw ekonomii. Uczy planowania i kalkulowania ryzyka oraz co jest bardzo ważne uczy przegrywania.

Zapraszamy więc do udziału w kolejnej edycji!
            Mistrzostwa odbędą się 12 czerwca (poniedziałek) o gdzinie 15.00 w sali nr 2. Obowiązkowo należy zgłosić chęć udziału w konkursie do 6 czerwca. Zapisy  przyjmuje p. Monika Kubica.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który potrafi grać w grę Superfarmer.

Przewidziane nagrody i dyplomy!

Organizatorzy konkursu:
            Monika Kubica, Waldemar Pożarycki