Aktualności
W ZESPOLE REDAKCYJNYM
Tworzenie gazety klasowej to nie tylko interesujący projekt, ale także doskonała okazja do rozwijania kluczowych umiejętności przez uczniów. Uczniowie uczą się, jak tworzyć interesujące tytuły, wprowadzenia, rozwinięcia i zakończenia. Dowiadują się, jak używać różnych stylów pisania, w zależności od tematu i publiczności. Uczą się również, jak redagować i korygować swoje teksty, co jest kluczowe dla tworzenia profesjonalnych artykułów.
SZKLANE DZIECI NA SPOTKANIU CZYTELNICZYM
W ramach akcji „”Spojrzyj na świat stronnicami książki” uczniowie z klasy 4a i 4b wysłuchali fragmentów książki pt.” Szklane dzieci” autorki Kristiny Ohllson . Do prezentacji przygotował się Nikodem Muszalik, który nie zdradzając szczegółów, opowiedział jak rozpoczyna się polecana przez niego książka i zachęcił do jej przeczytania.
CZYTAMY WIĘC ZNAMY - TURNIEJ LITERACKI DLA KLAS 1-3
Dziś w bibliotece szkolnej odbył się Turniej Literacki z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich skierowany do uczniów klas 1-3. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych działaniach promujących czytelnictwo. Uczniowie podzieleni poziomami klas, wspólnie pracowali nad różnymi zadaniami literackimi. Do rozwiązywania zadań wykorzystywali tablicę interaktywną, materiały wizualne oraz znajomość tytułów i autorów wysłuchanych fragmentów książek.
WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 1a i 3a wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Dębno. Dzieci obejrzały film o pracy leśnika oraz o walorach przyrodniczych naszych terenów. Następnie uczestniczyły w pogadance na temat zasad segregowania odpadów i odpowiedzialności za czystość naszej okolicy.
Po zakończonym spotkaniu czekał na uczniów słodki poczęstunek. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Dębno za interesującą i cenną lekcję przyrody.
SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY PALUCH - ŻYWY OBRAZ
Dnia 15 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sztuki, zebrało się jury konkursu “Żywy obraz” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Młodych Talentów w Smolnicy. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Hanna Paluch, która ujęła jury interpretacją obrazu P. Picasso „Popiersie kobiety w kapeluszu”.
DZIEŁO SZTUKI OŻYWA PRZED NASZYMI OCZAMI
Sztuka ma niezwykłą moc przekształcania, inspiracji i łączenia ludzi. Jednym z unikalnych sposobów, w jaki możemy celebrować i doświadczać sztuki, jest tworzenie tzw. “żywych obrazów”. W ten sposób uczniowie mają szansę na głębsze zrozumienie i docenienie znanych dzieł sztuki, a także na odkrycie nowych artystów i stylów.
LAMPIONY WYKONANE TECHNIKĄ MAKRAMY
Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia lampionów techniką makramy. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki zaangażowaniu mamy jednego z naszych uczniów. Podczas zajęć dzieci miały możliwość nauczenia się podstawowych technik makramy oraz tworzenia własnych pięknych lampionów.
MATEMATYKA TO FASCYNUJĄCA DZIEDZINA NAUKI
Tak na pewno twierdzą uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym uczestniczyli w
Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym FENEK dla uczniów klas 1-3. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania matematyką oraz promowanie umiejętności logicznego myślenia wśród najmłodszych uczniów.Piszacy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, które wymagały nie tylko podstawowej wiedzy, ale również umiejętności wnioskiwania i kreatywnego myślenia.
A. Frątczak, J. Bałko, A. Wierzbicka
ZAJĘCIA W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI
W dniu wczorajszym uczniowie klasy 1b mieli okazję eksperymentować z różnymi sposobami budowania za pomocą klocków Korbo. Zadanie polegało na tworzeniu różnorodnych konstrukcji, wykorzystując dostępne klocki.
6Zajęcia budowania z klocków Korbo okazały się nie tylko edukacyjne, ale także bardzo zabawne i angażujące. Efekty prac można zobaczyć na zdjęciach.
A. Wierzbicka
HAPPENING Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI
W dniu 22.04. 2024r. uczniowie klas 2a, 2b i 3b zorganizowali happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas spaceru ulicami miasta zaprezentowali plakaty informujące o obchodach Dnia Ziemi i promujące zachowania proekologiczne.
3Po zakończeniu happeningu, uczniowie udali się wraz z opiekunami do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, aby aktywnie włączyć się w praktyczne działania na rzecz ochrony środowiska.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FAUNA I FLORA W WIOSENNYM WYDANIU
Do tegorocznego konkursu fotograficznego przystąpiło 42 uczestników z klas 1-3. Zadaniem małych fotografów miało być uchwycenie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku, a budzących się wiosną i czynionych tę porę wyjątkowa i niepowtarzalną. W tym roku formuła konkursu została zmieniona, to dzieci wybierały najciekawsze zdjęcia.
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FAUNA I FLORA W WIOSENNYM WYDANIU
Do tegorocznego konkursu fotograficznego przystąpiło 42 uczestników z klas 1-3. Zadaniem małych fotografów miało być uchwycenie zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku, a budzących się wiosną i czynionych tę porę wyjątkowa i niepowtarzalną. W tym roku formuła konkursu została zmieniona, to dzi
KONKURS TANECZNY
15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Taneczny dla klas 1-8. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1a i 1b.
Dziewczynki zatańczyły przygotowany układ taneczny i zajęły III miejsce.
Gratuluję! I. Grzegorczyk
WYSTAWY Z OKAZJI DNIA ZIEMI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie z klasy 5a, 6a uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych na temat zmian klimatu zachodzących na Ziemi i wpływu destrukcyjnej działalności człowieka na zachodzące na naszej planecie niekorzystne zmiany.
11Uczniowie uczestniczyli w prelekcji i pogadance, podczas której podawali przykłady rozwiązania problemu, wykonali także plakaty i prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na wystawie w bibliotece pt. ”Jak pomóc naszej planecie?”
We współpracy z nauczycielką plastyki panią Małgorzatą Żarkowską- Miałszygrosz powstała także wystawa prac plastycznych uczniów z klas 4-7, przy sali nr 1.
Zapraszam do jej obejrzenia!
Opracowanie: Renata Kunisz
JESTEŚMY POMYSŁOWI I OTWARCI
Światowy Dzień Zespołu Downa, znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki, to coroczne święto mające na celu zwiększenie świadomości na temat zespołu Downa. W tym dniu uczniowie na zajęciach pozalekcyjnych stworzyli historię opowiedzianą z perspektywy skarpetki. Ta kolorowa część garderoby stała się narratorem opowiadania, które poniżej prezentujemy.
ZADANIA TYPU ,,PRAWDA- FAŁSZ” KRÓLUJĄ NA NASZYCH LEKCJACH
Zadania typu ,,prawda - fałsz” są popularnym narzędziem stosowanym w edukacji, które pomaga uczniom rozwijać różne umiejętności. Z tego powodu uczniowie z klasy 8a podczas lekcji z lekturą analizują treść utworu w celu ustalenia, czy twierdzenie na karcie jest prawdziwe, czy może fałszywe. Dowodzą słuszności swojego wyboru, przywołując cytaty z lektury.
WARSZTATY PROJEKTOWANIA BIŻUTERII
Warsztaty tworzenia biżuterii łączą w sobie zajęcia kreatywne, ale także czas praktycznego rzemiosła. Kto wie, może ktoś z uczniów właśnie w przyszłości będzie chciał projektować biżuterię zawodowo? Tworzenia biżuterii według własnego pomysłu to idealna przestrzeń, żeby dać popis swojej kreatywności. Jeśli czas projektowania pozwoli skupić się na detalach, produkt, który wyjdzie spod ludzkiej ręki, będzie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.
OPOWIADAMY TREŚĆ BALLADY ,,ŚWITEZIANKA” PRZY POMOCY TEKSTU I OBRAZKA
Projektowanie komiksu na lekcji to fascynujący sposób, aby rozwijać kreatywność uczniów i angażować ich w proces nauki. Klasa 7a zaprojektowała komiks, który służył streszczeniu i analizie tekstu. Pomógł uczniom w wyodrębnieniu głównej myśli oraz zrozumieniu fabuły. Podczas lekcji uczniowie wspólnie stworzyli komiks, rysując relacje bohaterów, ustalając kadry i planując dymki z wypowiedziami postaci. Niektórzy dokonali parafrazy tekstu A. Mickiewicza, inni cytowali fragmenty tekstu.
LEKTURA ,,BALLADYNA” W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
Klasa 8a kontynuuje aktywności w związku z realizacją innowacji ,,Z książką przez rok szkolny”. Tym razem o sposobie pracy na lekcji decydowały Ania i Agata. Dziewczęta wybrały cykl pytań otwartych, które służyły uporządkowaniu wydarzeń opisanych w lekturze oraz ustaleniu faktów o bohaterach. Liczba pytań była na tyle obszerna, że każdy uczeń wielokrotnie losował pytanie i udzielał odpowiedzi. Kiedy nie znał odpowiedzi, mógł liczyć na podpowiedź klasy.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych