• KANGUR MATEMATYCZNY 2023 - WYNIKI!

• 14.05.2023 20:45
        • Z ogromną przyjemnością chciałabym ogłosić, że w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny  otrzymaliśmy aż trzy wyróżnienia.

W kategorii MALUCH wyróżnienie otrzymują:

• Maksymilian Psiuk z klasy 3b i Jan Wydra z klasy 4c

W kategorii BENIAMIN:

• Filip Jenda z klasy 6a

GRATULUJĘ!

Każdemu uczestnikowi konkursu jeszcze raz serdecznie dziękuję za udział i chęć zmierzenia się z zadaniami matematycznymi oraz za promowanie naszej szkoły w środowisku.

Życzę wszystkim powodzenia w dalszym rozwijaniu zdolności matematycznych.

Szkolny koordynator konkursu Monika Kubica

• ZNAMY LEKTURY W SP 2 !!!

• 27.04.2023 18:07
        • 25 kwietnia w naszej szkole gościliśmy po raz drugi uczniów klas VIII, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie “Znamy lektury”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Dębno. Na zaproszenie odpowiedziały 4 szkoły razem z naszą.
          Nad właściwym przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja w składzie: pani Bożena Ferkaluk- nauczycielka języka polskiego i pracownik poradni, pani Małgorzata Jokiel – nauczycielka nauczania początkowego i języka polskiego w SP 2, pani Renata Kunisz- nauczyciel- bibliotekarz w SP 2.
          Uczestnicy stawili czoła niełatwym konkurencjom, w których musieli wykazać się znajomością lektur przewidzianych podstawą programową. Rozwiązywali test oraz odpowiadali na wylosowane pytania.
          Poziom był bardzo wyrównany, a różnice między zespołami minimalne (nawet tylko 1 punkt).
          W efekcie zmagań, tym razem, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cychrach, na trzecim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, a na kolejnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3.
          Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.
          Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.
          Ponieważ wszyscy dobrze się bawili, liczymy na wspólną zabawę w przyszłym roku.
          Powodzenia na egzaminach.
          Elżbieta Bąk i Katarzyna Matuszewska
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • "CZY ZNASZ FLAGI ŚWIATA"

• 24.04.2023 21:44
        • W poniedziałek odbyło się podsumowanie II Szkolnego Konkursu "Czy znasz flagi świata". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, klasy IV-V oraz VI-VIII. Głównym celem konkursu była znajomość flag świata. Oprócz typowego rozpoznawania flag, uczniowie musieli poradzić sobie również ze znajomością położenia rozpoznanych państw na mapie Europy. Były też pytania nieoczywiste, z którymi uczniowie poradzili sobie doskonale. Kto zna odpowiedź na pytanie: do jakiego państwa należy flaga z maczetą i kołem zębatym na czerwono-czarnym tle - tylko najlepsi!
          A oto wyniki konkursu:
          Klasy IV - V:
          I m-ce Jan Wydra kl. IV c
          II m-ce Aleksander Pyro kl. IV b
          II m-ce Wiktor Mielimączka kl. V b
          III m-ce Antoni Kula kl. IV c
          wyróżnienie Hanna Niparko kl. IV b i Aleksander Fryntkowski kl. IV b

Klasy VI - VIII:
          I m-ce Dominik Fudała kl. VI b
          I m-ce Antoni Kwiatkowski kl. VIII a
          II m-ce  Kacper Baherycz kl. VI b
          II m-ce Igor Wachowski kl. VI a
          II m-ce Karol Szyszko kl. VIII b
          III m-ce Maksymilian Piotrowski kl. VIII b

Gratulujemy i zapraszamy za rok ;)

Dorota Podbereska i Waldemar Pożarycki
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.