• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON

• 27.03.2023 19:46
        • 22 i 24 marca przeprowadziliśmy Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z matematyki. Skierowany był on do uczniów klas I - III. Poprzedziły go przygotowania na zajęciach szkolnych i w domu. Uczniowie rozwiązywali testy z lat poprzednich, pracowali w grupach i indywidualnie wymieniając się zdobytą wiedzą.
          Do konkursu przystąpiło:
          23 uczniów z klas pierwszych,
          14 uczniów z klas drugich,
          16 uczniów z klas trzecich.
          Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
          Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku
        • IV GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 21.03.2023 08:17
        • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz czwarty jest organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
          Konkurs odbył się 20 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Każdy uczestnik wylosował swój numer „startowy”. Numer wskazywał na kolejność prezentacji oraz wylosowany tekst. Zadaniem uczestników było przygotowanie samodzielnie w domu tekstu, który czytany był przez minutę. Kolejny etap to czytanie tekstu z wylosowanej książki. W ciągu dwóch minut można było zapoznać się z tekstem, następnie czytany był on przez minutę. Czas odmierzał zegar, a sygnał dzwonka obwieszczał zakończenie czytania.
          Do konkursu przystąpiło 23 uczestników ze szkół naszej gminy. Byli to uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Przesłuchania odbywały się równocześnie w dwóch pomieszczeniach. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Agnieszka Lesiuk przewodnicząca Rady Rodziców. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Martyna Kalicka pedagog szkolny. Komisje konkursowe przy ocenie miały bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wyrównany. Podczas występów uczestnicy byli prezentowani zgodnie z przydzielonym numerem, by nic nie zakłóciło obiektywnej oceny komisji.
          W czasie obrad komisji uczniowie klas trzecich odwiedzili szkolne Laboratorium Przyszłości, gdzie kodowali Korbo roboty oraz zjedli słodki poczęstunek. Pozostali uczestnicy również zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.
          Konkurs przebiegał sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
          Wyniki konkursu:
          Kategoria klas I
          Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
          Miejsce II –Zuzanna Kłosowska SP 2 Dębno
          Miejsce III –Emilia Woś SP 1 Dębno
          Kategoria klas II
          Miejsce I – Dawid Jenda SP 2 Dębno
          Miejsce II – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
          Miejsce III – Hanna Łoszczuk SP 3 Dębno
          Kategoria klas III
          Miejsce I – Aleksandra Bałko SP 2 Dębno
          Miejsce II – Barbara Bober SP 3 Dębno
          Miejsce III – Maksymilian Psiuk SP 2 Dębno
          Fundatorami nagród był burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy SP 2, Ewa i Tomasz Cholewińscy.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie konkursu oraz uczestnikom, ich opiekunom i rodzicom. Zapraszamy za rok.
          Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów

Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.
        • KIM CHCĘ ZOSTAĆ, GDY DOROSNĘ? - ZAPROSZENIE DO KONKURSU

• 16.03.2023 22:59
        • Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym "Kim chcę zostać, gdy dorosnę? Poznajemy różne zawody".
          Konkurs skierowany jest do uczniów klas 3-8. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z osobą, której zawód Was pasjonuje, i który w przyszłości chcielibyście wykonywać. Przeprowadzoną rozmowę należy umieścić we własnoręcznie wykonanym albumie. Album powinien mieć formę książeczki.
          Materiały i technika wykonania albumu jest dowolna i zależy od pomysłowości dziecka.
          Na prace czekamy do końca kwietnia 2023 roku.

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa. Albumy będą oceniane według następujących kryteriów:
          * ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;
          * opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów;
          * wkład pracy;
          * estetyka pracy, staranność, pomysłowość;
          * walory artystyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);

Organizatorzy: Monika Kubica, Beata Dziadul.
        • KANGUR 2023 - WSPIERAMY UCZNIÓW ZDOLNYCH!

• 16.03.2023 20:53
        • W dniu 16 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Chętnych nie brakowało, do matematycznych zmagań zgłosiło się 23 śmiałków. Byli to uczniowie z klas 2-8. Każdy z uczestników konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego. Prace zostały wysłane i czekamy na wyniki.
          Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i życzę wysokich wyników!
          Szkolny koordynator konkursu:
          Monika Kubica
          Wszystkie zdjęcia na szkolnym facebooku.