• PIĘKNO JEST W TOBIE

• 07.06.2023 19:43
        • Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 4a Hania Madera zdobyła 1 miejsce w konkursie, którego organizatorem był Burmistrz Dębna - Grzegorz Kulbicki. Jesteśmy dumni z tego, że mamy tak utalentowaną młodzież. Życzymy dalszych sukcesów. Wychowawca klasy 4a M. Zalech
        • III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY

• 02.06.2023 11:20
        • 26 maja, na terenie wyłuszczarni nasion w Dębnie, spotkały się drużyny uczniów szkół gminnych na corocznym konkursie przyrodniczym. Spotkanie rozpoczęła wycieczka na teren „Porzecza”, gdzie Pan leśniczy Lech Jędras przybliżył nam urokliwe miejsca Parku Krajobrazowego. Mogliśmy podziwiać okazy flory i fauny oraz wyjątkowe krajobrazy. Po powrocie na teren wyłuszczarni drużyny rozpoczęły zmagania konkursowe. Rozwiązywali test tematyczny i rozpoznawali gatunki drzew w terenie pod opieką Pana leśniczego Macieja Kmity. Drużynadziewcząt z klasy 6a, Lena Gałan, Julia Kaliściak, Małgorzata Knap zajęły I miejsce.
          Gratulacje
          ! Brawa za zaangażowanie dla wszystkich drużyn! Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, zwłaszcza gdy sprzyjała nam słoneczna pogoda. Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród uczestnikom konkursu, które ufundował Urząd Gminy i Nadleśnictwo w Dębnie.
          Dziękujemy!
          Iwona Olobry
        • MISTRZOSTWA O TYTUŁ SUPERFARMERA - ZAPROSZENIE

• 01.06.2023 20:30
        • To już 8 lat, odkąd po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkolne o tytuł Superfarmera.
          SUPERFARMER to gra planszowa, która zawiera oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zasady gry autorstwa wybitnego polskiego matematyka - Karola Borsuka. Jest grą zespołową i dopinguje do nauki sprawnego liczenia. Gra doskonale ćwiczy spostrzegawczość, jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, łącząc umiejętności matematyczno-logiczne z zabawą. Gra rozwija myślenie strategiczne, przewidywanie oraz szacowanie ryzyka, i w przyjemny sposób uczy podstaw ekonomii. Uczy planowania i kalkulowania ryzyka oraz co jest bardzo ważne uczy przegrywania.

Zapraszamy więc do udziału w kolejnej edycji!
          Mistrzostwa odbędą się 12 czerwca (poniedziałek) o gdzinie 15.00 w sali nr 2. Obowiązkowo należy zgłosić chęć udziału w konkursie do 6 czerwca. Zapisy  przyjmuje p. Monika Kubica.
          W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który potrafi grać w grę Superfarmer.

Przewidziane nagrody i dyplomy!

Organizatorzy konkursu:
          Monika Kubica, Waldemar Pożarycki
        • NIEMIECKI EXPRESS

• 01.06.2023 18:25
        • Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w drużynowym konkursie języka niemieckieg. W trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania leksykalne i gramatyczne, na których wykonanie mieli tylko 20 minut. Różnice punktowe były minimalne. Klasy 4:
          I miejsce - kl. 4b
          II miejsce - kl. 4a
          III miejsce - kl. 4c
          Klasy 5:
          I miejsce - kl.5b
          II miejsce - kl.5a
          Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
          GRATULUJĘ!
          K.Kaliściak
        • JULIA LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• 29.05.2023 20:48
        • Uczennica kl. 6a Julia Kaliściak zajęła III miejsce w konkursie "Malowani Ułani" pod patronatem wojewody zachodnipomorskiego. Wręczenie nagród odbyło się w Szczecinie w minioną sobotę. Julka brała w tym dniu udział w turnieju tańca, więc nagrodę odebrali w jej imieniu rodzice.

GRATULIJEMY!!!
          W. JAŚKIEWICZ