• JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI ORTOPISA I AUTORAMI DYKTANDA

• 06.10.2022 18:42
        • Podczas realizacji innowacji ,,Przez meandry ortografii z Ortopisem” uczniowie pracowali w małych grupach. Każdy zespół otrzymał słownik ortograficzny, aby na chybił trafił wylosować hasła, które następnie zostały użyte w redagowanym  dyktandzie. Zostały one wyeksponowane przy pomocy koloru żółtego. Pracę uczniów też ilustrują zdjęcia. Zadanie okazało się wyzwaniem, ale też ciekawą przygodą. Uczniowie zapamiętali prawidłowy zapis haseł i pośmiali się, czytając dyktanda swoich rówieśników. W przyszłości wylosują jedno dyktando i zapiszą je ze słuchu.

• SPRAWDŹ SIĘ!  STAŃ DO POJEDYNKU Z ORTOPISEM!

• 26.09.2022 17:11
        • Już wkrótce w naszej szkole będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie. Odważni uczniowie z klas IV-VIII zmierzą się z ORTOPISEM. Kibicować im będą KUMPLE i KUMPELE Ortopisa oraz społeczność szkolna SP2. Niezbędne informacje znajdziecie na plakacie informacyjnym.
          Zostały zaplanowane trzy rundy:
          Runda pierwsza- dyktando w formie tekstu z lukami
          Runda druga-rebusy ortograficzne
          Runda trzecia- zastosowanie znaków przestankowych.

Nie może Was zabraknąć!
          Zgłoszenia do 10 października 2022 r. przyjmuje pani Wioletta Rafałowicz.

Zapraszamy!
        • PRZEZ MEANDRY ORTOGRAFII Z ORTOPISEM

• 13.09.2022 17:54
        • Innowacja ,,Przez meandry ortografii z Ortopisem”, realizowana w klasach: 4b, 6a i 7a,  obejmie działania interdyscyplinarne, służące utrwaleniu zasad ortograficznych, zapamiętaniu pisowni wyrazów oraz podniesieniu poziomu poprawności zapisu.
          Zaplanowane zadania będą zachęcały do pracy nad ortografią poprzez łączenie edukacji ortograficznej z rozrywką i zabawą.
          Uczniowie utrwalą znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Będą korzystali ze słowniczka. Zapamiętają pisownię trudnych wyrazów. Stworzą bazę materiałów zachęcających do podniesienia swoich umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych. Zastanawiają się, dlaczego ładne i poprawne zapisywanie jest modne i ważne.