Aktualności
SZKOŁA PAMIĘTA 2021 NA LOGOPEDII
27 października na zajęciach logopedycznych uczniowie w ramach akcji "Szkoła Pamięta 2021" rozmawiali na temat Rejonu Pamięci Narodowej oraz historii ludzi z nim związanych. Inspiracją do rozmów była książka wydana przez Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej "Na straży pamięci.
SZKOŁA PAMIĘTA - 4B
W piątek 29 października, uczniowie klasy 4b uczestniczyli w akcji „Szkoła pamięta 2021”, w ramach której uczcili pamięć ofiar zbrodni wołyńskiej oraz poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Uczniowie zapalili znicze przy kamieniach pamięci i poznali związane z nimi wydarzenia historyczne.
SZKOŁA PAMIĘTA - 4A
Uczniowie klasy 4a w ramach akcji Szkoła pamięta przenieśli się w czasie do lat 70 i 80 XX wieku oglądając zdjęcia ówczesnego miasta. Zdjęcia wykonał mieszkaniec Dębna, miłośnik fotografii pan Bronisław Olbiszewski. Fotografował on ludzi oraz przyrodę.
Sam wywoływał swoje zdjęcia w ciemni, którą zrobił u siebie w pokoju, sam również zrobił swój pierwszy powiększalnik. Zdjęcia te są prawdziwą pamiątką nie tylko dla rodziny, ale również dla mieszkańców Dębna. Podczas oglądania zdjęć w klasie było wiele emocji. Uczniowie byli zdziwieni jak zmieniło się miasto na przestrzeni 40 lat.
SZKOŁA PAMIĘTA - 7A
Do akcji MEiN „Szkoła pamięta” dołączyli też uczniowie klasy 7a. Odwiedziliśmy cmentarz komunalny, gdzie spędziliśmy chwile zadumy przy grobie poświęconym „Poległym żołnierzom polskim”.
Miejsce to od lat odwiedzają mieszkańcy naszego miasta, chcący upamiętnić żołnierzy poległych na całym świecie.
PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH - MODA EGIPSKA
Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice to projekt interdyscyplinarny do którego angażuję uczniów z klas 4 - 6. Każda grupa wiekowa wykonuje określone zadania, a główny nacisk kładę na wytwarzanie prac wytwórczych, aby umożliwić uczniom rozwijanie ich zdolności i kreatywności.
51Co roku uczniowie z klas piątych zamieniali się w projektantów mody, tym razem zadanie zmodyfikowałam - uczniowie projektowali ubrania starożytnych Egipcjan. Uczniowie mogli wykorzystać szablon, ale mogli też wykonać własny rysunek, co nie należało do łatwych zadań. Prace które powstały są śliczne, zapraszam do ich obejrzenia.
SZKOŁA PAMIĘTA - 7B
Klasa 7b uczestniczyła w zacnej akcji upamiętnienia ludzi, którzy odeszli i miejsc, które zostały zapomniane. Wybraliśmy się na cmentarz, by "sprzątnąć" samotne groby i zapalić znicz, ku pamięci tych, którzy w nich spoczywają.
2Działaniom naszym towarzyszyła zaduma i refleksja nad ludzkim losem. Budujmy więzi przyjaźni i zrozumienia, szanujmy drugiego człowieka i pielęgnujmy pamięć o ludziach, których już z nami nie ma.
J.Łazorczyk
SKARBIEC WIEDZY O LEKTURZE, CZYLI LEKTURA W PUDEŁKU
Myślenie obrazami to element efektywnego uczenia się.
Z tego powodu na lekcji języka polskiego wielokrotnie stosujemy wspomnianą metodę pracy. W ramach projektu “Wyczytane z lektur szkolnych” uczniowie klasy 6a przygotowywali lekturę w pudełku.
13Poszukując materiałów, wykonując elementy pudełka, uczniowie angażowali się, czytali ze zrozumieniem, szukali cytatów, aby w sposób ciekawy i zgodnie z treścią lektury zaprezentować wydarzenia, bohaterów, miejsce akcji itp. Prezentując swoje zadanie, każdy uczeń wypowiadał się na forum, uzasadniał swój wybór, ćwicząc argumentowanie. Podczas lekcji odgadywaliśmy skojarzenia, przypisując je do postaci i wątków, sięgaliśmy do treści lektury, odpowiadając na pytania, przywoływaliśmy fragmenty powieści. Dzięki temu wchodziliśmy wspólnie w sferę symboliki, pogłębiając rozumienie lektury.
SZKOŁA PAMIĘTA - 1A
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.6
SZKOŁA PAMIĘTA - 2B
„Szkoła pamięta”- to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
1Uczniowie klasy II b też włączyli się w tę akcję. W ramach edukacji społecznej odwiedzili ważne miejsca pamięci w naszym mieście. Dzięki temu poznali fragment historii i nauczyli się szacunku do przeszłości.
Joanna Turów
POLSKO - NIEMIECKIE SPOTKANIE ONLINE
W ramach projektu unijnego INTERREG wzięliśmy dzisiaj udział w międzyszkolnym spotkaniu online. Partnerskie szkoły z Polski i Niemiec przygotowały krótki program związany z tematem: "Moje hobby, mój czas wolny".
3Nauczyciele przedstawili swoje klasy, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki w języku niemieckim i polskim, a także dowiedzieliśmy się, jak młodzież spędza czas po szkole. Podczas spotkania obecna była także Pani Renata Jarmuszak - Izak, która jest odpowiedzialna za realizację projektu w naszej gminie. Dziękujemy za wykonane zdjęcia i filmiki. Następne spotkanie odbędzie się juz w listopadzie.
PODRÓŻ W CZASIE UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH - NEMES
Tym razem uczniowie klas szóstych w ramach innowacji pedagogicznej mieli za zadanie wykonać z papieru nakrycie głowy Egipcjanina czyli nemes. Uczniowie dowiedzieli się, że słowo nemes pochodzi od słowa greckiego i oznaczało wiązaną w charakterystyczny sposób chustę.
7Chusta była odpowiednio układana, aby osiągnąć charakterystyczny kształt geometryczny. Przykładem takiej chusty jest nemes Wielkiego Sfinksa w Gizie. Chusty były kolorowe, a w złoto-błękitne pasy uważana była za jedną z koron królewskich.
POKAŻMY, PAMIĘTAMY
Dnia 27.10.2021 roku uczniowie klasy 1b włączyli się do akcji „ Szkoła pamięta 2021”. Uczniowie porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy. Odwiedzili również miejsca pamięci i poznali związane z nimi historie.
M. Jokiel
6
WIZUALIZACJA MIEJSCA AKCJI
W ramach projektu “Wyczytane z lektur szkolnych” uczniowie klasy 6a dokonali odczytania fragmentów poprzez przekład intersemiotyczny. Zwróciliśmy szczególną uwagę na opisy miejsc przedstawionych w lekturze “Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
12Uczniowie z uwagą wczytywali się we fragmenty lektury, aby przy pomocy swojej wyobraźni zwizualizować opisane miejsce. Jednocześnie ćwiczyli umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem oraz cytowania.
GRA PLANSZOWA - MOJA OJCZYZNA
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie rodzinnym polegającym na zaprojektowaniu własnej gry planszowej. Konkurs odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji #SzkołaPamięta.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie z klas I - VIII wraz ze swoimi najbliższymi. Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę konkursową.
"SZKOŁA PAMIĘTA"
"Szkoła pamięta" to akcja MEiN, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i społeczności.
Klasa 6a uczciła pamięć o bohaterach zapalając znicze przy kamieniach pamięci poświęconym ofiarom zbrodni wołyńskiej oraz katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie dowiedzieli się, że przy promenadzie nad jeziorem Lipowo znajdują się głazy z pamiątkowymi tabliczkami przy których posadzono dęby. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden DĄB to jedno nazwisko.
SPOTKANIE Z LEGENDĄ W KLASACH 2A I 2B
W październiku uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, podczas których wysłuchali legendy o Kraku i Wandzie. Jest to jedna z legend, która dotyczy powstania Krakowa, grodu króla Kraka.
4Dzieci układały w kolejności występowania zdarzeń ilustracje i opowiadały o postaciach występujących w legendzie. Oceniały ich dobre i złe czyny oraz uzasadniały i podawały przykłady zachowań, które należy naśladować. Następne spotkanie wkrótce!
#CodeWeek - ZDOBYLIŚMY CERTYFIKATY!
Z ogromną przyjemnością chciałabym poinformować, że uczniowie z klasy 4a i 4b otrzymali CERTYFIKATY uczestnictwa w EU Code Week, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku szkolnym uczniowie kodowali offline.
15Podczas tej niecodziennej pracy powstały zakodowane zakładki do książek. Zakładki były inne niż dotychczas znali uczniowie, a mianowicie przedstawiały ich imiona, ale pisane pismem obrazkowym, o którym dowiedzieli się podczas projektu Podróż w czasie, czyli Starożytny Egipt i jego tajemnice.
Koordynator akcji: Monika Kubica
LEKCJA PATRIOTYZMU
Realizacja projektu eTwinning sprzyja podtrzymywaniu tradycji i pamięci historycznej, która umożliwia młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem.
13Projekt "Kartka dla Polski" trwa, a my prezentujemy życzenia dla Polski i Polaków, które prześlemy sympatykom naszej szkoły, partnerom projektowym w formie tradycyjnej i elektronicznej. Prezentujemy też wiersz autorstwa Olafa z klasy 6a, który nie zapomina o tych, którzy oddali swoje życie za Polskę i jej mieszkańców.
PATRIOTYCZNY LISTOPAD
W listopadzie bieżącego roku szkolnego klasa 5a i 6a wezmą udział w projekcie eTwinning “Kartka dla Polski”. Zaplanowane działania będą służyły uczczeniu polskiego święta narodowego i niepodległości Polski.
Zrealizujemy następujące cele:
- doskonalenie umiejętności pisania życzeń, komunikowania si
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY „Leon” - SESJA JESIENNA
W dniach 20, 22 października 2021 r. chętni uczniowie z klas I - III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon" z matematyki.
1Do konkursu przystąpiło:
7 uczniów z klas pierwszych,
12 uczniów z klas drugich,
24 uczniów z klas trzecich.
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Wychowawczynie klas trzecich
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych