• HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

• 11.12.2023 19:57
        • Tegoroczny Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się 11 stycznia. W przepięknej świątecznej scenerii uczestnicy wykonywali tradycyjne kolędy, jak również pastorałki i piosenki o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. W konkursie wzięli udział soliści z klas 1-3. Byli oni oceniani przez komisję w składzie: Pani Joanna Turów – nauczyciel naszej szkoły, Pani Katarzyna Łojko-Malec - przedstawiciel Dębnowskiego Ośrodka Kultury oraz Dawid Wolański - uczeń klasy 7 b i szkoły muzycznej w Myśliborzu. Konkurs prowadzili uczniowie z klasy czwartej: Aleksandra Bałko i Julian Kopaniecki.
          Wyniki konkursu:
          Klasy pierwsze:
          1 miejsce - Franciszek Żłobicki, klasa 1 a
          2 miejsce - Alicja Zawadzka, klasa 1 a
          3 miejsce - Łucja Bogusz, klasa 1 b
          Klasy drugie:
          1 miejsce - Maksymilian Cygan, klasa 2 b
          2 miejsce - Lena Gołdyn, klasa 2 a
          3 miejsce - Oliwia Staniszewska, klasa 2 b
          Klasy trzecie:
          1 miejsce - Borys Brodzki, klasa 3 b
          2 miejsce - Alexander Urbanowski, klasa 3 a
          3 miejsce - Dawid Jenda, klasa 3 a
          Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za zakup nagród.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

• 05.12.2023 19:38
        • W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego. Wzięli w niej uczniowie dwóch grup wiekowych: klas 4-5 i 6-8. Młodsi mieli za zadanie uzupełnić luki w dyktandzie, a starsi pisali dyktando ze słuchu. Oczywiście, jak na konkurs przystało, nie było łatwo.
          Najlepszymi w klasach 5-6 okazali się:
          Aleksander Fryntkowski
          Marta Zubala
          Jan Wydra
          Natomiast w klasach 6-8 najlepsi to:
          Aniela Dąbrowska
          Lena Kalicka
          Anna Piątkowska
          Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
          K. Matuszewska i E. Bąk
        • SPOTKANIE Z POEZJĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ I KRZYSZTOFA  JERZEGO DROZDA
        • SPOTKANIE Z POEZJĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ I KRZYSZTOFA JERZEGO DROZDA

• 20.11.2023 23:02
        • 16 listopada 2023 r. wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ,,Życie jest cudem” pod patronatem Burmistrza Dębna- pana Grzegorza Kulbickiego. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, jak również kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
          Było to wydarzenie nietuzinkowe, ponieważ w składzie jury był poeta, którego wiersze recytowali uczniowie- pan Krzysztof Jerzy Drozd- oraz panie Joanna Symeniuk i Małgorzata Dziedziuch. Swoją obecnością wagę konkursu podniósł pan burmistrz - Grzegorz Kulbicki, który objął patronatem zmagania poetyckie. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Kożuszek z klasy 8a i Paweł Kunisz z klasy 7a. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Wioletta Rafałowicz.
          Zadaniem uczestników było przygotowanie trzech utworów: jeden wiersz Wisławy Szymborskiej i dwa wiersze Krzysztofa Jerzego Drozda. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze, a występom towarzyszyły wielkie emocje. Zwyciężczynią została Amelia Kożuszek, która zabrała wszystkich do świata pełnego emocji, wzruszyła słuchających oraz oczarowała interpretacją. Jesteśmy dumni z jej sukcesu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, a organizatorom dziękujemy za emocjonującą przygodę z piękną poezją polską.
        • VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „MOJA OJCZYZNA”

• 14.11.2023 22:11
        • 14 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Moja Ojczyzna” organizowanym przez Szkolę Podstawową nr 3 w Dębnie. Na poziomie klas pierwszych, uczennica z klasy 1 a  - Marika Jachółkowska zajęła pierwsze miejsce. Na poziomie klas drugich, uczeń z klasy 2 b - Hubert Różański również zajął pierwsze miejsce. Alexander Urbanowski – uczeń z klasy 3 a otrzymał dyplom za udział w konkursie.
          Gratulujemy uczniom zwycięstwa!!!