• KONKURS MAM TALENT 2024

• 21.03.2024 20:03
        • Dnia 21 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole konkurs "Mam Talent". Wydarzenie to było nie tylko okazją do prezentacji różnorodnych umiejętności, ale także źródłem niezapomnianych chwil dla uczestników i widzów. Podczas konkursu dzieci zaprezentowały swoje talenty w różnych dziedzinach, włączając w to śpiew, taniec, pokazy sportowe, grę na instrumentach oraz recytację. Każdy występ był wyjątkowy i pełen pasji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania, które przyczyniły się do stworzenia tego pięknego widowiska.
          Justyna Bałko, Agnieszka Frątczak Anna Wierzbicka
        • KANGUR MATEMATYCZNY 2024 - RELACJA

• 21.03.2024 19:15
        • Dzisiaj 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY dla uczniów klas 2-8, którzy uwielbiają łamać logiczne łamigłówki i mierzyć się z matematycznymi wyzwaniami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety - tangramy.

Konkurs matematyczny to nie tylko sprawdzian wiedzy i umiejętności, ale również doskonała okazja do integracji uczniów i budowania w nich pasji do matematyki. Atmosfera zdrowej rywalizacji i zaangażowania udowadnia, że matematyka może być nie tylko nauką, ale i fascynującą przygodą.
          Gratuluję wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania.
          Już dziś zapraszam na kolejny konkurs matematyczny za rok!

Uwaga! Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do śledzenia informacji!

Koordynator szkolny konkursu: Monika Kubica

• V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 14.03.2024 18:25
        • Szkoła Podstawowa nr 2 po raz piąty była organizatorem Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie kl I-III ze szkół podstawowych naszej gminy. Burmistrz Dębna pan Grzegorz Kulbicki objął konkurs honorowym patronatem.
          Konkurs odbył się 13 marca w bibliotece i czytelni SP2. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie. Kolejność prezentacji była zależna od wylosowanego numeru. Zgodnie z regulaminem uczestnicy w pierwszej kolejności prezentowali tekst przygotowany samodzielnie w domu. W kolejnym etapie każdy czytał wylosowany tekst, przygotowany przez organizatorów. Po krótkim dwuminutowym zapoznaniu z tekstem, uczestnicy czytali go przez minutę przed komisją konkursową. Czas odmierzał zegar, a dzwonek obwieszczał zakończenie czytania.
          Do konkursu przystąpiło 25 uczniów ze szkół gminy Dębno. Zostali oni wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Oceny dokonywały dwie komisje. W skład komisji kl I, II weszli: Monika Piotrowska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anna Franków nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Renata Rawlik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Komisja klas III: Joanna Podwójna vice dyrektor szkoły i przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie, Renata Kunisz nauczyciel bibliotekarz, Joanna Betlejewska nauczyciel wspomagający. Ocena uczestników była bardzo trudnym zadaniem, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
          Podczas obrad komisji dzieci odwiedziły szkolne Laboratorium, gdzie bawiły się klockami oraz robotami Korbo. Każdy został ugoszczony słodkim poczęstunkiem.
          Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, w miłej atmosferze. Uczestnicy i goście wysłuchali wiele ciekawych fragmentów książek, pochodzących ze zbiorów biblioteki SP 2.
          Fundatorami nagród byli: Burmistrz Dębna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2, organizatorzy.
          Wyniki konkursu:
          Kategoria klas I
          Miejsce I – Gabriela Wojciechowska SP Smolnica
          Miejsce II – Aleksander Maciejewski SP 3 Dębno
          Miejsce III – Marta Burdzińska SP 2 Dębno
          Kategoria klas II
          Miejsce I – Helena Jokś SP 3 Dębno
          Miejsce II – Jan Ryń SP Cychry
          Miejsce III – Emilia Woś SP 1 Dębno
          Kategoria klas III
          Miejsce I – Aurelia Wójcik SP Sarbinowo
          Miejsce II – Antoni Witkowski SP 2 Dębno
          Miejsce III – Kaja Moszkowicz SP 3 Dębno
          Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie w konkursie.

Organizatorzy: Iwona Grzegorczyk, Joanna Turów