• Wśród bohaterów lektury “Akademia pana Kleksa”

• 28.11.2020 19:57
        • Podczas zdalnych lekcji poświęconych lekturze zaproponowałam uczniom uczestnictwo w akcji czytelniczej. W ten sposób uczniowie podejmowali różnorodne aktywności, przyjemnie spędzali czas, odkrywali swoje talenty zdolności, poszukiwali inspiracji. Wybierali fragment lektury i przygotowali jego czytanie. Ważnym elementem było zadbanie o modulację głosu. Uczniowie uczyli się projektowania strojów, właściwego doboru tkanin/ materiałów, korzystania z kolorów oraz dodatków.

Niektórzy mieli okazję spróbowania techniki ręcznego szycia, a wszystko po to, aby samodzielnie wykonać swoje wymarzone projekty. Wybór fragmentu, jego przygotowanie sprzyjały nauce podejmowania umotywowanych decyzji, a czytanie na forum stało się okazją do pokonania tremy.

Atmosfera była wspaniała, a wszyscy czuli się bardzo ważni.

Zapraszam do obejrzenia gelarii zdjęć.

• Newsy z Akademii pana Kleksa

• 28.11.2020 19:52
        • Newsy z lektury to ciekawy sposób na zaprezentowanie treści lektury.

Krótka treść i kolorowa fotografia na długo pozostają w pamięci uczniów. Wykonanie projektu zajmuje kilka minut, więc nasi uczniowie mogą je wykonać podczas lekcji zdalnych. Newsy mogą opowiadać o tym, co się zdarzyło w lekturze, a także nazywać emocje bohaterów lub czytelnika. Są lubiane przez uczniów, którzy nie lubią dużo pisać.

Poniżej prezentuję newsy  z lektury "Akademia pana Kleksa".

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• Promujemy czytanie, pamiętając o ekologii

• 28.11.2020 19:54
        • W ramach innowacji uczniowie wykonywali plakat ilustrujący hasło "1000 powodów, by czytać". Co najmniej jeden element musiał wykorzystywać surowiec wtórny.

Apelowałam, aby uczniowie zadbali o staranność, byli przekonywujący i pomysłowi. Nie zapominali o użyciu przynajmniej jednego surowca wtórnego. Oto prace uczniów, które zostały wyeksponowane w szkole i przypominają, dlaczego warto czytać.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.