Aktualności
GRATULACJE DLA NASZYCH FINALISTÓW!!!
FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO
Z ogromną przyjemnością informujemy, że :
* Julia Jeleniewicz uczennica klasy VIIA uzyskała tytuł finalistki z j.niemieckiego.
* Maja Psiuk uczennica klasy VIIIA uzyskała tytuł finalistki z j.polskiego i tytuł finalistki z biologii.
* Franciszek Słowiński uczeń klasy VIIIA uzyskał tytuł finalisty z geografii i tytuł finalisty z fizyki.
* Julia Zarzycka uczennica klasy VIIIA uzyskała tytuł finalistki z j.angielskiego.
Jesteśmy z Was Bardzo dumni
Życzymy dalszych sukcesów
MATEMATYCZNE PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY!!
W ramach projektu Etwinning „W oczekiwaniu na Wielkanoc” został opracowany zbiór zadań z 11 zadaniami matematycznymi, które swoją tematyką nawiązują do przygotowań dekoracji i potraw świątecznych. Podczas lekcji uczniowie rozwiązali zadania. Oto link do prezentacji z rozwiązaniami zadań:
https://view.genial.ly/.../presentation-swiateczna...
Dorota Tołoczko
JUŻ DOTARŁY!
W ramach projektu e - Twinnig " W oczekiwaniu na Wielkanoc " uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w wymianie kartek świątecznych z życzeniami wielkanocnymi.
Serdecznie dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi i młodzieży z Kujawsko - Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy za kartki świąteczne z życzeniami. Niektóre z nich pisane były brajlem. Odczytywanie takich kartek jest dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem.
Pozdrawiamy Was cieplutko klasa 2b z SP2 w Dębnie.
HAPPY EASTER!!!
Uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning „W oczekiwaniu na Wielkanoc” składają życzenia wielkanocne w języku angielskim oraz prezentują słownictwo związane z Wielkanocą. Zapraszam do obejrzenia efektów ich pracy.
Danuta Fossa
W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - UKŁADAMY PUZZLE
W ramach projektu eTwinning "W oczekiwaniu na Wielkanoc" partnerzy projektu przygotowali puzzle z obrazkami świątecznymi. Puzzle pomagają kształtować wyobraźnię, rozwijać kreatywność uczniów. Sprzyjają rozwijaniu zdolności społecznych. Dzięki niemu uczniowie pracują z nastawieniem na cel, uczą się koncentracji uwagi, panowania nad emocjami, ćwiczą dostrzeganie podobieństw i różnic. Ponadto planują działania, a nawet uczą się projektowania. https://view.genial.ly/6059b1ac64e78f0d9cb32967/presentation-puzzle-w-oczekiwaniu-na-wielkanoc
PADLET Z BOHATERAMI BAŚNIOWYMI , CZYLI OPOWIADAMY TREŚĆ WYBRANEGO UTWORU W NARRACJI PIERWSZOOSOBOWEJ
Na długo przed wprowadzeniem zdalnego nauczania korzystałam z możliwości, jakie stwarza padlet. Warto podkreślić, że jest to bardzo proste i przyjazne narzędzie internetowe przypominające wirtualną tablicę korkową, na której możemy „przypinać” dokumenty tekstowe, prezentacje, zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe, linki internetowe (w tym linki do innych tablic padletowych) czy też kody QR.
KOLEJNE ZADANIE W RAMACH PROJEKTU E - TWINNING WYKONANE!
Wielkanoc nie może obyć się bez jajek – i to nie tylko tych przy świątecznym śniadaniu. Również tych ozdobnych. Dlatego uczniowie z klasy 2b wykonali kolejne zadanie w ramach projektu e -Twinning i stworzyli piękne wielkanocne pisanki.
Praca nad nimi sprawiła im wiele radości i satysfakcji oraz wprowadziła w świąteczny nastrój. Teraz już tylko z niecierpliwością czekają na święta.
Justyna Bałko
DYPLOM SUKCESU
Klasa 1a oraz 1b zbliżają się do końca realizacji programu „Czytam sobie . Pierwsza klasa”. Dzieci, które przeczytały już wszystkie książeczki z poziomu pierwszego i poziomu drugiego otrzymały dzisiaj: 19 marca, dyplomy sukcesu.
2Każdy może o sobie powiedzieć „Czytam sobie i jest super!”. Inni uczniowie muszą jeszcze przeczytać pozostałe tytuły książek. Każdy indywidualnie kontroluje swój stan przeczytanych książek. Dzisiejsze dyplomy zmotywowały wszystkich do wypożyczenia brakujących książek. Czekamy z niecierpliwością na pozostałych. Dyplomy dla nich, też czekają. Mamy nadzieję, że rozwinie to zainteresowania czytelnicze dzieci.
WITAJ WIOSNO!!!
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe zainspirowani nadejściem wiosny wykonali tematyczną dekorację świetlicy. Dzieci bardzo zaangażowały się w tworzenie ozdób, a na ich pracach przeplatają się motywy wiosenne i wielkanocne. Rysowano kredkami ołówkowymi i pastelami olejnymi. Technika pracy pastelą olejną bardzo się spodobała, co pokazują wyraziste barwy ilustracji, a przede wszystkim radosne uśmiechy dzieci.
Nauczyciele świetlicy:
Iwona Grzegorczyk, Danuta Fossa
Galeria zdjęć jest na szkolnej stronie Facebook-u.
Zapraszamy.
WŁASNORĘCZNIE WYKONANE OZDOBY WIELKANOCNE - INSTRUKCJE UCZNIÓW
Czas przedświąteczny z powodu pandemii spędzamy w domu. Z tego powodu zachęcam wszystkich do wspólnego wykonania ozdób i przygotowania mieszkania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie przygotowali instrukcje, jak wykonać własnoręcznie ozdoby wielkanocne.
PREZENTUJEMY WYNIKI KONKURSU Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI
Z okazji Światowego Dnia Poezji uczniowie wzięli udział w konkursie szkolnym na wiersz, którego motywem jest wiosna. Cele konkursu:
- inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji autorskich pomysłów.
Poniżej prezentujemy utwory laureatów konkursu. Zachęcamy do obejrzenia pamiątkowej książeczki.
WIELKANOCNA KSIĄŻKA KUCHARSKA - FILMOTEKA
Przygotowania do Wielkanocy rozpoczęte. Życzenia przygotowane i rozesłane. Ozdoby wykonane. Tradycje i zwyczaje przypomniane. Teraz przygotowujemy menu świąteczne.
Kucharz Nikodem uczy, jak przygotować sałatkę warzywną na wielkanocne śniadanie.
https://vimeo.com/524358768
Amelia instruuje nas, jak wykonać własnego BARANKA WIELKANOCNEGO.
https://vimeo.com/524380879
ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE - MÓWIĄCE AWATARY
Święta wielkanocne obfitują w wiele różnych zwyczajów ludowych. Część z nich jest nadal kultywowana, natomiast niektóre coraz bardziej zanikają. W ramach projektu eTwinning przygotowaliśmy mówiące awatary, które przybliżają historię zwyczajów i tradycji wielkanocnych.
1. Śmigus
https://tinyurl.com/yguufvh9
2. Pisanka
https://tinyurl.com/yzjdf32e
3. Wieszanie Judasza
https://tinyurl.com/yjcxrkcq
4. Pogrzeb żuru i wieszanie śledzia
https://tinyurl.com/yf6wojd7
5. Siuda Baba
https://tinyurl.com/yfnkpdh3
W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - BADANIE GUSTÓW KULINARNYCH
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie realizują projekt eTwinning "W oczekiwaniu na Wielkanoc". Z tej okazji przeprowadzili badanie dotyczące gustów kulinarnych.
Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół partnerskich, chętni rodzice i nauczyciele. Zobaczcie, jak prezentują się wyniki sondażu.
Zapraszamy.
Wioletta Rafałowicz
JAKIE ZNASZ ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE?
W ramach projektu “W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera przeprowadzili badanie w celu ustalenia, jakie zwyczaj i tradycje wielkanocne są nam znane.
Najczęściej wymieniane zostały zapisane największą czcionką. A czy Wy znacie wszystkie wymienione zwyczaje i tradycje?
ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ LICZBY Π
„Podziwu godna liczba Pi / trzy koma jeden cztery jeden. / Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, / pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy. / Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem /osiem dziewięć obliczeniem / siedem dziewięć wyobraźnią, / a nawet trzy dwa trzy osiem żartem, czyli porównaniem / cztery sześć do czegokolwiek / dwa sześć cztery trzy na świecie […]”.
SMACZNIEJ Z LICZBĄ Pi
Każdego roku 14 marca przypada Światowy Dzień liczby Pi. Nasza szkoła tradycyjnie świętuje urodziny Ludolfiny. Ze względu na pandemię i obostrzenia świętowanie przebiegło w nieco inny sposób niż zazwyczaj.
100Uczniowie klas 4-6 w ramach lekcji techniki wykonali plakaty oraz piekli pizzę, ciasta, ciasteczka i inne słodkości oczywiście z ozdobą liczby Pi. Ale zanim przystąpili do kuchennych rewolucji dowiedzieli się, co to takiego liczba Pi i dlaczego ma swoje święto właśnie 14 marca. We wspólnej zabawie wzięli udział także uczniowie z klasy 3a, którzy wykonali rysunki w programie graficznym PAINT.
Monika Kubica
DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK
Klasy drugie wzięły udział w akcji edukacyjnej Dzień Kolorowych Skarpetek. Akcja związana była ze Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada 21 marca. Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
29Jednym z zadań, realizowanej w tym roku innowacji pedagogicznej było wykonanie skarpetkowych pacynek , jakże innych, ale przy tym wyjątkowych. Wysłuchaliśmy bajki terapeutycznej A. Chmielewskiej ,, Tajemnica znikających skarpetek”, która pomogła zrozumieć świat osób z tym zespołem oraz zaakceptować inność.
W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC PROJEKT e-TWINNING
W ramach projektu e-Twinning pt. „W oczekiwaniu na Wielkanoc” uczniowie klasy 1a i 3a wykonali plakaty świąteczne, których motywem były pisanki i kraszanki.
44Dzieci dowiedziały się również, że te pierwsze są zdobione najróżniejszymi metodami, a te drugie malowane na jeden kolor.
Kraszanki i pisanki, to obok baranka, króliczka i kurczaczka najbardziej charakterystyczny symbol tych świąt. Są nieodłącznym towarzyszem wielkanocnych stołów i stroików. Poza tym to nie tylko tradycja, ale także świetna zabawa!
Iwona Grzegorczyk
Renata Rawlik
LET’S SING AND DANCE
Uczniowie młodszych klas doskonale przyswajają słownictwo z języka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek i pokazywanie ich treści. Wychodząc naprzeciw ich predyspozycjom bardzo często opracowuję choreografię do nauczanych piosenek i rymowanek. Dzieci wyjątkowo chętnie uczestniczą w tego typu aktywnościach. Zapraszam do obejrzenia filmików obrazujących tą metodę pracy.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych