Aktualności
Czytam sobie. Pierwsza klasa!
Uczniowie klasy 1a, klasy 1b od września uczestniczą w ogólnopolskim programie „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”. Zadaniem programu jest pomoc nauczycielom, dzieciom i rodzicom w nauce czytania na pierwszym etapie szkoły.
9W ramach akcji każda klasa otrzymała po 30 egzemplarzy książek z serii „Czytam sobie” oraz dodatkowe materiały: plan lekcji, zakładkę, naklejki, magnesy, kartę czytelnika. Z otrzymanych książek, w salach lekcyjnych zorganizowane zostały klasowe biblioteczki z której korzystają pierwszaki . Książki podzielone są na poziomy trudności, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego do poziomu swoich umiejętności. Po przeczytaniu wszystkich tytułów książek każdy otrzyma dyplom czytelnika.
Na lekcji plastyki uczniowie wykonali ilustracje do przeczytanych książek i tak powstał klasowy dzienniczek lektur. Wśród dzieci widać wielkie zainteresowanie i chęć samodzielnego czy
Kolorowa świetlica
Uczniowie klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną mogą brać udział w różnych zajęciach rozwijających ich zdolności plastyczne. Każdy tworzy jak potrafi z dostępnych materiałów. Tematyka prac dzieci przeważnie jest dowolna lub związana z aktualnymi wydarzeniami np. walentynki czy nadejście wiosny. Najważniejsze, że super się przy tym bawimy.Nauczyciel świetlicy
Zabawy wiosenne
Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-lll ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.
8 marca Dzień Kobiet
8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety i dziewczynki. Tego dnia chłopcy z klas 2 jak na prawdziwych dżentelmenów przystało obdarowali koleżanki z klasy oraz wszystkie uczące ich panie pięknymi upominkami. Zorganizowali także poczęstunek i zaprezentowali się w tańcu na cześć dziewcząt.
17Całości dopełniły konkursy i wspólna zabawa przy muzyce. Dziękujemy chłopcom za mile spędzony dzień.
DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR JUŻ WKRÓTCE
W tym roku szkolnym wiosnę przywitamy szalonymi fryzurami. Fantazja i nieskrępowana wyobraźnia pomogą przy tworzeniu zabawnych i kunsztownych fryzur.
Zachęcam całą społeczność szkolną, aby w piątek 19 marca 2021 r. przybyła do szkoły lub zasiadła przed komputerem w niecodziennej fryzurze. Proponuję zamieszczenie fotografii naszych fryzur na wspólnym tablo. Link do tablo szkolnego zamieszczam poniżej
https://pl.padlet.com/wiolettalekcje1/cc60jloo3u9tsllf
MAM TALENT
Konkurs „Mam talent” odbył się 4 marca 2021r. Obejrzeliśmy popisy muzyków, śpiewaków, recytatorów, tancerzy, sportowców i ludzi humoru, którzy pokazali nam, że szkoła jest prawdziwą kuźnią talentów. W konkursie wzięło udział 19 uczestników z klas I-III.
6Jury w składzie Adam Kowalski, Elżbieta Bąk i Maria Paliwoda wyróżniło Dominika Taracińskiego z klasy 1a, Klaudię Jaworską z klasy 2b i Marcelinę Jacurę z klasy 3a. I miejsce zajęła Marta Zubala z klasy 2c, II miejsce Lena Grzebalska z klasy 2c a III Aleksandra Bałko z klasy 1a. Konkurs brawurowo poprowadziły Hanna Taracińska i Hanna Witkowska, które umiliły nam czas popisami wokalnymi. Dziękujemy sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji konkursu.
Wychowawczynie klas 2
„ZABAWA Z KSIĄŻKĄ”– TRWA
W ramach podjętego działania, uczniowie z klas I-III wypożyczają, czytają, udzielają odpowiedzi na pytania i rysują, a wszystkie te czynności dotyczą treści czytanych książeczek, wypożyczanych w bibliotece.
3Druga tablica została zapełniona efektami zabawy plastyczno – literackiej z książkami, dlatego zapraszam Rodziców uczniów i Każdego do obejrzenia zdjęć w galerii. Uczniowie oglądają te prace codziennie na wystawie w bibliotece.
M.Paliwoda-nauczyciel bibliotekarz
REALIZACJA PROJEKTU “MŁODZI W AKCJI” UWIEŃCZONA SUKCESEM
W I semestrze roku szkolnego 2020/21 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie wraz z panią Wiolettą Rafałowicz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie “Młodzi w akcji”.
Zrealizowali program edukacyjny wspierający czytelnictwo zatytułowany “PoczytajMy”.Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze uczniowie wspólnie bawili się, rysowali, tańczyli, śpiewali, a także uczyli się przy pomocy zdalnych narzędzi pracy. W trakcie akcji czytelniczych młodzi ludzie w nietuzinkowy sposób pokazali swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie.
Dzięki programowi uczniowie:
1) uczyli się, w jaki sposób organizować spotkania czytelnicze, jakie ćwiczenia zaproponować, jak dobrać lekturę dla grupy uczestników, jak formułować pytania i polecenia,
2) ćwiczyli dykcję, poprawne czytanie, autoprezentację,
3) rozwijali własne talenty i dzielili się nimi z innymi, realizowali własne p
JAK PRZEBIEGAŁ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO?
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego celem jest obrona znaków diakrytycznych i przeciwdziałanie nieużywaniu charakterystycznych polskich liter.
46W bieżącym roku szkolnym zaplanowane przeze mnie aktywności uwzględniały hybrydowe nauczanie.
Klasy 2b, 2c oraz 3b uczestniczyły w akcji na terenie szkoły, natomiast 4a i 5a zdalnie.
Klasy młodsze zgromadziły jak największą liczbę wyrazów, w których występują litery ą i ę i je zilustrowały własnymi rysunkami.
Klasy starsze wyszukiwały i wykreślamy w wykreślance ortograficznej wyrazy, w których występują litery: ł, ń, ć, ś lub ń oraz projektowały kolorowe chmury wyrazowe z ą i ę.
Dziękuję paniom Małgorzacie Jokiel, Justynie Bałko i Annie Wierzbickiej, które włączyły się w organizację akcji szkolnej.
W OCZEKIWANIU NA WIELKANOC - ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU eTwinning
Zapraszam wszystkich eTwinnerów do przyłączenia się do projektu eTwinning pt. "W oczekiwaniu na Wielkanoc". Projekt obecnie czeka na akceptację, ale warto zaplanować działania już dzisiaj.
Wspólne oczekujmy na Święta Wielkanocne i kultywujmy tradycje.
Cele:
- kultywowanie tradycji polskich związanych z okresem Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych,
- poznanie zwyczajów,
- przygotowanie śniadania wielkanocnego,
- poznanie tradycji i obrzędów lokalnych,
- wykonanie pisanek,
- wykonanie ozdób wielkanocnych,
- pisanie życzeń świątecznych;
LEGENDA "O ZŁOTEJ KACZCE"
W dniach 16, 17 i 24 lutego 2021r. uczniowie z klas 1a, 1b, 2a oraz 3a uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, na którym wysłuchali legendy „O Złotej Kaczce”. Dzieci zostały zaproszone do zabawy, która polegała na układaniu w porządku chronologicznym ilustracji dotyczących legendy.
Następnie ochotnicy opisywali poszczególne epizody z usłyszanego opowiadania. W klasie 3a uczniowie dodatkowo otrzymali kartkę z pytaniami dotyczącymi legendy, na które udzielili pisemnej odpowiedzi. Wykonali także ilustrację sceny, która najbardziej zapadła im w pamięć. Efekty ich pracy widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.
KONKURS Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI
Z okazji Światowego Dnia Poezji zapraszam do uczestnictwa w konkursie szkolnym na wiersz, którego motywem jest wiosna.
Cel konkursu:
- inspirowanie uczniów do aktywności twórczej, rozwijania talentów literackich, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności,
- stworzenie uczniom możliwości prezentacji autorskich pomysłów.
W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach i czasopismach, nienagradzane w innych konkursach. Praca może być wzbogacona ilustracją/-ami wykonaną/ -ymi przez autora wiersza. Pracę należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: wrafalowicz@op.pl, w tytule wiadomości wpisując: Konkurs na wiersz. Oceny prac dokona komisja konkursowa. Decyzje komisji są ostateczne. Prace uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej naszej szkoły oraz w szkolnej gazecie "Arkadia". Termin nadesłania pracy: 15.03. 2021.
JESTEŚMY W DOBRYCH RELACJACH Z Ą ORAZ Ę I LUBIMY TE "OGONKI"
Podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego postanowiłam zwrócić uwagę uczniów na litery, które występują jedynie w języku polskim. Klasa piąta skoncentrowała się na literach ą i ę.
16Skąd się wzięły litery z ogonkami, daszkami, kreskami i kropkami w języku polskim? Przeczytajcie TUTAJ. Uczniowie zaprojektowali chmury wyrazowe, które pomogą zapamiętać pisownię trudnych wyrazów.
NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO PROGRAMU "PRZYJACIELE ZIIPPIEGO"
Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Zajęcia prowadzone są przez pedagoga szkolnego panią Martynę Kalicką.
5
„Zabawa z książką”
W styczniu tego roku zaprosiłam Rodziców do współpracy, a młodych czytelników z klas I-III do „zabawy” z książką. W ramach motywowania do czytania wybieram różne książeczki z naszej biblioteki i prezentuję je w Librusie, w postaci krótkiego opisu.
2Uczniowie wypożyczają, czytają, piszą ręcznie odpowiedzi na zadane pytania, a następnie wykonują rysunek, dotyczący treści przeczytanej książeczki. Cieszy fakt, że Rodzice wspierają mnie w tym działaniu. Efekty „zabawy z książką” czytelnicy podziwiają na wystawie w bibliotece. „Zabawa” literacko-plastyczna z książką nadal trwa. Zachęcam uczniów do udziału. Zdjęcia przedstawiają wyniki pracy naszych młodych czytelników. Zapraszam do obejrzenia.
M.Paliwoda - nauczyciel bibliotekarz
Smacznie, zdrowo, kolorowo!!!
Uczniowie klasy 3a przygotowują zdrowe sałatki owocowe.
4
Umiemy, bo powtarzamy! Innowacja matematyczna - I semestr 2020/2021
Umiemy, bo powtarzamy to innowacja autorska, której adresatami są uczniowie z klasy 5b. Innowacja ta została zaplanowana na cały rok szkolny 2020/2021.
8Uczniowie podczas lekcji powtórzeniowych z matematyki gromadzili najważniejsze informacje, które następnie umieścili w wykonanych przez siebie kompendiach wiedzy. Teczki ich są kolorowe, pomysłowe i zawierają najważniejsze wiadomości z każdego omawianego działu. Takie kompendium wiedzy, to doskonała metoda na uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się matematyki. Pomaga rozwijać kreatywność i wyobraźnię wśród uczniów, a także kształci poczucie własnej wartości oraz wiary w swoje możliwości.
Walentynki w SP2
„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny”Piątek 12 lutego i poniedziałek 15 lutego upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. Szkoła mieniła się kolorami czerwieni. A wszystko to z okazji Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową dla klas I-III, aby można było przekazać walentynkowe wyznania ulubionym kolegom i koleżankom. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe, a następnie opiekunowie samorządu odpowiednio posegregowali pocztę i rozdali wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i zawsze wywołują uśmiech na twarzach.
Zasady netykiety na kartach komiksów uczniowskich
Tydzień Bezpiecznego Internetu zorganizowany w naszej szkole zaowocował licznymi aktywnościami. Każda z nich zachęcała do twórczych poszukiwań oraz refleksji nad bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem w Internecie.
Uczniowie z klasy 4a opracowali krótkie komiksy, w których zwrócili uwagę społeczności szkolnej na wybrane zasady netykiety. Wybór zasad dotyczących dobrego zachowania w Internecie jest subiektywny. Pamiętajmy, że etykieta zachowania w sieci powstała po to, aby uświadomić użytkowników Internetu, że swoim działaniem mogą nawet nieświadomie zaszkodzić innym. Komiksy przypominają, że należy szanować wszystkich użytkowników i kontrolować własne zachowanie.
Walentynki literackie
Walentynki na stałe wpisały się w tradycję mojej szkoły. Uczniowie przygotowują życzenia dla osób, które darzą sympatią. Przekornie zaproponowałam uczniom przygotowanie walentynek dla ulubionych postaci literackich. Przy tej okazji ćwiczyliśmy redagowanie życzeń, utrwalaliśmy znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Kreatywna praca na lekcjach zdalnych pozytywnie wpływa na zachowanie i postawę uczniów teraz i w przyszłości.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych