• Realizacja projektu “Młodzi w akcji” uwieńczona sukcesem

• 16.06.2021 08:32

• W I semestrze roku szkolnego 2020/21 uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie wraz z panią Wiolettą Rafałowicz wzięli udział w ogólnopolskim projekcie “Młodzi w akcji”.
          Zrealizowali program edukacyjny wspierający czytelnictwo zatytułowany “PoczytajMy”.
          Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze uczniowie wspólnie bawili się, rysowali, tańczyli, śpiewali, a także uczyli się przy pomocy zdalnych narzędzi pracy. W trakcie akcji czytelniczych młodzi ludzie w nietuzinkowy sposób pokazali swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie.
          Dzięki programowi uczniowie:
          1) uczyli się, w jaki sposób organizować spotkania czytelnicze, jakie ćwiczenia zaproponować, jak dobrać lekturę dla grupy uczestników, jak formułować pytania i polecenia,
          2) ćwiczyli dykcję, poprawne czytanie, autoprezentację,
          3) rozwijali własne talenty i dzielili się nimi z innymi, realizowali własne pomysły na akcje czytelnicze, zachęcające do sięgnięcia po książkę,
          4) dawali sobie koleżeńską informację zwrotną dotyczącą efektów działania oraz zaangażowania w klub czytelniczy.
          Dowodem realizacji projektu “Młodzi w akcji” są otrzymane dyplomy.