• Tradycje Bożego Narodzenia na kartach pocztowych

• 01.03.2021 18:19
        • W naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny na kartkę świąteczną, której treścią były tradycje związane z Bożym narodzeniem obchodzone w Polsce. Celem konkursu było zaproszenie uczniów do zapoznania się z symboliką i tradycjami obchodów tych pięknych świąt w naszym kraju. Najważniejszy był ten duch Bożego Narodzenia, głęboko zakorzeniona chrześcijańska tradycja oraz samodzielność wykonywanych przez uczniów prac. Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac z klas od 1 do 7. Poziom artystyczny prac był zróżnicowany, najważniejsze w nich jednak było odwołanie się do tradycji bożonarodzeniowych obchodzonych w Polsce. Pojawiły się więc motywy choinek, bombek, a nawet kolędników z Turoniem. Podobnie techniki wykonania były różnorodne.

Wybór spośród tylu prac był trudny, jednak … ktoś musiał wygrać :). Oto osoby, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone w swoich kategoriach:

Klasy 1-3:

• Katarzyna Maciocha - nagroda
          • Aleksander Fryntkowski - wyróżnienie
          • Marta Zubala - wyróżnienie
          • Lena Grzebalska - wyróżnienie

Klasy 4-7:

• Karol Stefanowicz - nagroda
          • Dorota Bobik - wyróżnienie
          • Maja Kwiatkowska - wyróżnienie
          • Olaf Grabowski - wyróżnienie

Uczniom, którzy podjęli ten trud dziękuję za udział oraz wychowawcom klas 1-3 za pomoc w organizacji naszego konkursu. Nagrodzone prace w najbliższych dniach zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na naszym Facebook`u. Osoby wyróżnione oraz nagrodzone otrzymają także pamiątkowe dyplomy przesłane na podany w trakcie zgłoszenia adres e-mail. Wszystkim życzymy wiele zdrowia, szczęścia i Bożej obecności w trudnej codzienności.

WK

• Grudniowe wyzwanie logopedyczne

• 01.03.2021 18:19
        • Regularny trening to bardzo ważna sprawa, codzienne ćwiczenia przyniosą oczekiwane efekty. Każdego dnia poświęcamy pięć minut, żeby trenować buzię i język. Ćwiczymy nawet w niedzielę. Swój niedzielny trening prezentują Szymon i Michał. Wykonują bardzo pożyteczne dla języka ćwiczenie – wycieraczki. Opis ćwiczenia w filmiku. Sprawdźcie na sobie, starajcie się nie ruszać brodą.
          Magda Łączkowska
        • Ćwiczenia buzi i języka Niedługo święta.

• 19.12.2020 11:50
        • Już 18 dzień naszego grudniowego wyzwania. Uczniowie codziennie wykonują ćwiczenia z kalendarza logopedycznego (do pobrania z Classroom). Dzisiaj swój trening buzi i języka przedstawia Antek. Uczeń prezentuje ćwiczenia, które wielokrotnie powtarzane sprawią, że nasz język będzie sprawnie unosić się do góry, czyli będzie się pionizował. Antek robi wieżę – wkleja czubek języka za górne zęby i trzyma, kląska jak konik, wkleja język w podniebienie, maluje językiem górne zęby. Dobrze wypracowana pionizacja pomaga utrzymać właściwą pozycję spoczynkową języka , a także umożliwia nam prawidłowe połykanie. Pionizacja języka ważna jest tez przy wymawianiu głosek z szeregu szumiącego: sz, ż/rz, cz, dż. Nie powiemy poprawnie tych głosek, jeżeli nie podniesiemy języka. Antek prezentuje również ćwiczenia artykulacyjne – utrwalenie wymowy głoski sz. Chłopiec pokazuje także trening warg poprzez wypowiadanie samogłosek oraz robienie min, usprawnia jednocześnie język i policzki – wypycha policzki językiem.
          Magda Łączkowska
        • Czy wiecie z ilu mięśni składa się język?

• 17.12.2020 09:23
        • Ta mała część naszego ciała złożona jest aż z ośmiu mięśni! Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z Waszym językiem, kiedy nie jecie, nie pijecie i nic nie mówicie? Wasz język przyjmuje wtedy pozycję, którą nazywamy pozycją spoczynkową - język ułożony swobodnie w jamie ustnej powinien dotykać czubkiem górnego wałka dziąsłowego. Sprawdźcie, czy Wasz język jest na górze. Odpowiednia pozycja spoczynkowa języka, jest bardzo ważna. Ma wpływ na jedzenie, picie, oddychanie i mówienie. Na zajęciach proponuję zabawę – za każdym razem, kiedy zobaczysz ozdobę świąteczną, sprawdź, gdzie leży Twój język. Jeżeli jest na dnie jamy ustnej, popraw jego położenie. W procesie mówienie bierze udział wiele innych elementów: wargi, podniebienie, policzki, szyja, żuchwa. Wszystkie wymienione części ciała, muszą być silne, a więc musimy je trenować. Dzisiaj swoje ćwiczenia prezentuje Wojtek. Wojtek pokazuje ćwiczenia warg i języka oraz ćwiczenia artykulacyjne - utrwalenie głosek s/sz w sylabach oraz wyrazach.
          Kliknij
        • Konkurs Kolęd

• 21.12.2020 08:57
        • W naszej szkole, jak co roku zadbaliśmy o kultywowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dnia 10 grudnia odbył się Konkurs Kolęd, oczywiście w formie innej niż zazwyczaj. Zmuszenie sytuacją korzystaliśmy z łącz internetowych. Dzieci korzystały z platformy "Meet" wykonując kolędy i pastorałki a komisja słuchała i oceniała wykonawców. Ocenie podlegał nie tylko śpiew uczniów ale również ich stroje świąteczny wystrój wnętrza. Po naradzie wyłoniono zwycięzców oraz osoby wyróżnione.
          W kategorii klas 1-3:
          I miejsce- Maja Cząstka z klasy III B
          II miejsce - Barbara Buko z klasy II C
          III miejsce - Marta Zubala z klasy II C
          Wyróżnienie:
          Hania Madera z klasy II A
          Małgorzata Kowalewska z klasy III A
          Antoni Malec z klasy III A
          W kategorii klas 4-6
          I miejsce - Amelia Kożuszek z klasy V A
          II miejsce - Lena Bladyniec z klasy IV A
          III miejsce - Hanna Taracińska z klasy VI A
          Wyróżnienie:
          Dawid Wolański z klasy IV B
          Dziękujemy wykonawcom za piękny śpiew a rodzicom za serce włożone w przygotowanie swoich pociech do konkursu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w szkole i będziemy wspólnie cieszyć się talentami naszych dzieci i nadchodzącymi świętami.
          Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia występów na naszym szkolnym Facebook-u.