• KARTKI Z ŻYCZENIAMI Z OKAZJI DNIA MATKI

• 26.05.2022 13:56
        • „Dziękuję za to wszystko,
          Czym dobroć jest na ziemi,
          Że Jesteś najważniejsza,
          Że tego nikt nie zmieni,
          Że jeden dzień najpiękniej
          W mym sercu jaśnieć musi:
          Dla jednych to Dzień Matki,
          A dla mnie Dzień Mamusi.”

Te z serca płynące życzenia kierujemy do wszystkich Mam!

Biblioteka szkolna wraz z wychowawcami klas 1-3 oraz nauczycielką techniki panią Moniką Kubicą, zorganizowała wystawę  z okazji Dnia Matki. Uczniowie z klas 1-5 na lekcjach  techniki i plastyki przygotowali dla swoich Mam kartki z życzeniami. Efekty można podziwiać w galerii zdjęć.

Zapraszamy!

Opracowanie Renata Kunisz
          Galeria zdjęć.

• WYSTAWA -  JAK MOŻEMY POMÓC NASZEJ PLANECIE?

• 15.11.2021 16:08
        • Warunki życia na Ziemi wciąż zmieniają się – niestety na gorsze. Ekspansywna i bezmyślna działalność człowieka doprowadziła do degradacji środowiska naturalnego oraz wyginięcia rzadkich gatunków flory i fauny. Co pozostawimy w spuściźnie  następnym pokoleniom? Jakie kroki  może podjąć każdy z nas  aby chronić naszą planetę?

Na takie pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klas 2,4 i 6 na zajęciach bibliotecznych, których celem było uświadomienie nie tylko zagrożeń środowiska naturalnego spowodowanych przez człowieka, ale także wskazanie takich  rozwiązań, które zahamują wzrost niepożądanych zjawisk jakie można zaobserwować na całym świecie.

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska to temat opowiadań i bajek ekologicznych, które zostały zaprezentowane uczniom. Uczestnicy spotkania wykonali prace plastyczne na wystawę  pt. ”Jak możemy pomóc naszej planecie?”. Zapraszamy do jej obejrzenia w bibliotece szkolnej.

Opracowanie R. Kunisz
          Galeria zdjęć.

• PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• 26.10.2021 20:11
        • Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej powstała wystawa prac plastycznych. Uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem wychowawców wykonali projekty okładek swoich ulubionych książek. Natomiast starsi koledzy z klas 4-8, reklamę swojej ulubionej książki. Efekty pracy uczestników możemy podziwiać na zdjęciach.

Opracowanie: Renata Kunisz
          Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.