Aktualności
EUROPEJSKI DZIEŃ WIEDZY O ANTYBIOTYKACH
18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy O Antybiotykach rozpoczyna tygodniową kampanię na świecie poświęconą tej tematyce. Obchody tego wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi ogółu społeczeństwa, na rozprzestrzenianie się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.
RadiO ArkadiO
A oto moja wspaniała drużyna!
Janek, Filip, Szymon, Oliwier, Paweł
Hania N. , Kasia, Laura, Hania M., Marysia, Hania P.
Dzisiejsze zajęcia były inne niż dotychczas, a to za sprawą sprzętu jaki poznawaliśmy.
Okazało się, że mamy fantastyczny zestaw do robienia zdjęć i nagrywania filmików, a mianowicie Statyw CG-2015 z adapterem do smartfona, zestaw oświetleniowy, mikrofon kierunkowy MKIT-600PRO. Na efekty pracy nie musieliśmy czekać długo. Podczas spotkania wpadliśmy na pomysł założenia szkolnego radia, w celu kręcenia audycji, a jakich? wszystko zależeć będzie od propozycji osób działających w radiu.
RadiO ArkadiO. To nazwa naszego szkolnego radia, na pomysł tej nazwy nawiązującej do patrona szkoły Arkadego Fiedlera wpadła Hania Niparko z klasy 4a. Serdecznie gratulujemy pomysłowości!
Dzisiaj nagrywaliśmy krótkie filmiki - wywiady, podczas których śmiechu było co niemiara.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Uroczyste obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Roberta Dmochowskiego w kościele pw. Św Apostołów Piotra i Pawła. Liczne poczty sztandarowe, w tym Poczet Sztandarowy Sybiraków uczestniczyły w uroczystościach nie tylko w kościele, ale także przy pomniku Orła Białego, na Placu Konstytucji 3 Maja.
CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK W KLASIE 2B
Dnia 22 listopada 2022r na spotkaniu w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy 2b czytali swoim kolegom i koleżankom książkę Julii Duszyńskiej pt. „Cudaczek – Wyśmiewaczek”. Historyjka o „Pannie Obrażalskiej” zaciekawiła drugoklasistów.
Bardzo chętnie i trafnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów. Okazało się , że w klasie 2b są utalentowani uczniowie, którzy płynnie i pięknie czytają. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w głośnym czytaniu.
Opracowanie Renata Kunisz
„ZŁOTA RYBKA” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Dnia 18 listopada 2022r. bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Stanisławy Modrzejewskiej w Dębnie. Grupa pięciolatków z wychowawczynią panią Agatą Kuchar została zaproszona na inscenizację bajki pt. „Złota Rybka”.
Bajkę przygotowały z nauczycielem bibliotekarzem uczennice z klasy 6a z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W roli Żony Rybaka wystąpiła Zuzanna Świtek, Rybaka zagrała Lena Gałan, w rolę Złotej Rybki wcieliła się Nelly Rozalik. Narratorem była Natalia Rakowska.
WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH W KLASACH 1
Uczniowie klas 1a i 1b w ramach integracji postanowili spędzić czwartkowy wieczór przy grach planszowych. Wspólne rozgrywki pozwoliły na rozwijanie logicznego myślenia, koncentracji uwagi i kreatywności, a czas spęczony na grze minął bardzo szybko, w radosnej atmosferze. Zwieńczeniem wieczoru była degustacja pizzy.
WYŚCIGI SAMOCHODOWE
Młodsza grupa uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych – Robotyka dla smyka konstruowała według własnych pomysłów pojazdy z klocków KORBO. Powstały różnorodne pojazdy z „oponami zimowymi i letnimi”. Na podsumowanie zajęć odbyły się wyścigi samochodowe. Emocji było wiele.
9Uczniowie sami wyciągnęli wnioski, kiedy pojazd szybciej się porusza oraz, która droga hamowania jest krótsza. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach zdobywając poprzez zabawę nowe umiejętności i wiedzę.
Joanna Turów
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Laboratoria Przyszłości
A OTO ROBOBLOQ Q-SCOUT!
W ramach programu Laboratoria przyszłości nasza szkoła zakupiła 8 zestawów konstrukcyjnych STEAM do samodzielnej budowy robota edukacyjnego Q-SCOUT i nauki programowania. ROBOBLOQ Q-SCOUT to robot edukacyjny, który należy samodzienie zbudować (zawiera aż 65 elementów).
2Złożenie robota daje możliwość zrozumienia działania poszczególnych mechanizmów, dlatego też dogłębnie wprowadza uczniów w świat robotyki oraz nauki programowania. Q-SCOUT to inteligentny robot, który może wyświetlać kolorowe światła i grać melodie. Posiada zainstalowany czujnik śledzenia linii, który pozwala mu na samodzielną jazdę wzdłuż linii. Posiada również zamontowany czujnik ultradźwiękowy, który świeci się w różnych kolorach, oraz wykrywa przeszkody znajdujące się przed nim i je omija. Płyta główna to mózg Q-SCOUTA, posiada ona wbudowany moduł Bluetooth. Po połączeniu płyty głównej z telefonem lub tabletem za po
KLOCKI KONSTRUKCYJNE NIE TYLKO DLA MALUCHÓW
Z przyjemnością obserwowałam współpracę uczniów podczas zabawy z klockami KORBO, gdy budowali różne konstrukcje. Ich zaangażowanie i wzajemna pomoc przyczyniała się do szybkiego rozwiązywania napotykanych konstrukcyjnych problemów.
9Uczniowie w grupach konstruowali budowle, do których wykorzystali różne części: korbki, tulejki, łączniki, koła zębate. Część uczniów pracowała wg własnego pomysłu, a inni korzystali z gotowych instrukcji. Powstały ciekawe budowle, które kręciły się, dzięki prawidłowemu układowi łączników i kół zębatych.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
ZABAWY Z ROBOTEM EDUKACYJNYM SUPERDOC
Starsza grupa uczniów uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne pt. Robotyka dla smyka wykorzystywała tajniki kodowania do tworzenia tras robota edukacyjnego SUPERDOC.
Uczniowie korzystając z wyobraźni przestrzennej, trenując logiczne myślenie i ćwicząc liczenie musieli zdecydować, jak powinien przemieszczać się robot, aby dotarł do wylosowanych przez nich miejsc rozmieszczonych na planszach.
ZABAWY Z KLOCKAMI KORBO BLOCKS
Uczniowie klasy trzeciej rozwijali swoją kreatywność w zadaniach z KORBO KLOCKAMI.
https://fb.watch/gU-4wDGiry/
https://fb.watch/gU-6Ihomc9/
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci11
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "ŚWIATŁO ŁUKASIEWICZA"
Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy wiadomość, że czwórka chłopców naszej szkoły otrzymała nagrody i dyplomy w konkursie międzyszkolnym pt. ŚWIATŁO ŁUKASIEWICZA. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie.
A oto wyniki:
I MIEJSCE
Michał Stefanowicz z klasy 3a
III MIEJSCE
Szymon Stefanowicz z klasy 4c
WYRÓŻNIENIA
Karol Stefanowicz z klasy 8a
Michał Głodny z klasy 3a
GRATULUJEMY!
Monika Kubica
ZAKUPIONY SPRZĘT W RAMACH PROGRAMU
Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 99 900 zł.
W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:
Pakiet Gogle VR 8 szt. + kostka + licencja 1
Drukarka 3D FLASHFORGE AD3 z akcesoriami 3
OPIS PROGRAMU
Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Program realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą Laboratorium Przyszłości jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE ŁADNEGO PISANIA
Zapraszam wszystkich uczniów/ wszystkie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie do uczestnictwa w Konkursie Ładnego Pisania.
Pamiętajmy, że kaligrafia uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności. Wyrabia sprawność ręki.Pozwala kształtować linię pisma. Dlatego warto dbać o piękny zapis.
Cele konkursu:
- rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,
- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
- rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzieży,
- rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów,
- pobudzanie aktywności twórczej.
Uczestnicy: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie. Zgłoszenia przyjmuje pani Wioletta Rafałowicz do 5.12.2022 r.
Zadanie konkursowe: Uczestnicy konkursu ręcznie przepiszą przygotowany przez organizatora fragment lite
SUKCES POETYCKI JULII
W dniu 16 listopada 2022 r. w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury odbyło się wręczenie nagród w ogólnopolskim konkursie literackim „O Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc. W uroczystości wzięła udział uczennica klasy 6a - Julia Kaliściak, której utwory poetyckie zostały nagrodzone.
TO WAŻNE WIEDZIEĆ, CO CZUJĄ INNI
Rozmowy o emocjach nie należą do łatwych, jednak są bardzo potrzebne dla dobrego samopoczucia, akceptacji siebie, poczucia własnej wartości. Warto więc kształcić umiejętność ich nazywania i wyrażania. W ramach projektu ,,Razem przez świat" uczniowie z klasy 4b wzięli udział w tygodniu pod hasłem ,,To ważne wiedzieć, co każdy czuje".
,,HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM” NA KOLOROWYCH PUDEŁKACH
Praca z lekturą na lekcji powinna być atrakcyjna dla uczniów, dlatego warto proponować nowe aktywności. Tym razem zaplanowałam stworzenie na lekcji klocków do układania poświęconych lekturze ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem".
31Moi uczniowie pracowali w grupach losowo podzielonych. Każda grupa przygotowała obrazki i informacje na klocki poświęcone konkretnej rasie Śródziemia. Przydział rasy odbył się przy pomocy ruletki. Losowali liderzy poszczególnych grup. Aby przygotować klocek, uczniowie wykonali 6 prac na kartce formatu A4, a następnie nakleili je na pola pudełka. Były wśród nich zarówno rysunki, jak i teksty opracowane przez zespół uczniów.
Każda ścianka pudełka to rozbudowana odpowiedź na konkretne pytanie:
KTO?
JAKI?
GDZIE?
KIEDY?
JAK?
DLACZEGO?
Po wykonaniu pudełek posłużyły nam one do opowiadania wydarzeń z udziałem ras Śródziemia ,,Opowiem Wam, jak..."
Wioletta Rafałowicz
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Z okazji 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim ”Moja Ojczyzna” organizowanym przez Szkolę Podstawową nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego w Dębnie.
Klasy pierwsze reprezentowała uczennica klasy 1 b Zuzanna Kłosowska, która recytowała wiersz pt.” Polsko” E. H. Krystek – Jones i zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Klasy drugie reprezentował uczeń z klasy 2 b Jakub Jaworski, deklamując utwór pt. „ Twój dom” W. Chotomskiej . Uczeń za swoje wykonanie otrzymał wyróżnienie. Klasy trzecie reprezentował uczeń klasy 3 b Nikodem Muszalik, który recytował wiersz T. Kubiaka pt.” Tu wszędzie Polska” i również zdobył wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
M. Jokiel
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych