Aktualności
Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego w październiku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach plastycznych promującym książki i czytelnictwo. W klasach 1-3 w konkursie pt.” Jestem ilustratorem ulubionej książki” I miejsce na poziomie klas pierwszych zajął Michał Głodny z klasy 1a. W klasach drugich I miejsce przyznano Julii Barchanowicz z klasy 2b. Uczniowie z klas 4-8 wykonali ilustracje do tematu „ Zachęcamy do czytania”. Zwycięzcą został Dawid Wolański z klasy 4b – I miejsce. Wyróżniono także pracę Olafa Grabowskiego z klasy 5a, który zajął II miejsce w konkursie. Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: pani D. Podbereska, pani D. Tołoczko i pani J. Łazorczyk. Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają dyplomy i słodkie upominki po powrocie do szkoły. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z plastyki i techniki. Zapraszamy og
Nowy sprzęt dzięki środkom z EU
W ramach projektu językowego pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” realizowanego w naszej szkole, zakupiono i zainstalowane sprzęt, który pozwoli stworzyć mini studia nagrań. Koszt przedsięwzięcia został pokryty ze środków unijnych. W związku z trwającą pandemią COVID-19 oraz ograniczeniami dotyczącymi jej następstw, a tym samym koniecznością zaproponowania i opracowania rozwiązań, które ułatwią realizację zadania gmina otrzymała zgodę na zakup dodatkowego wyposażenia do szkół.
Jesień w klasie 1a
Jesień to piękna pora roku i wcale nie musi być smutna. W tym tygodniu uczestniczyliśmy w „jesiennych” lekcjach, które zainspirowały nas do wykonania prac z darów jesieni. Z liści, kasztanów, żołędzi, mchu i jarzębiny stworzyliśmy piękne, jesienne kompozycje.
37Podczas zajęć przyrodniczych poznaliśmy zwyczaje i zachowania jeża, a następnie wykonaliśmy figurki zwierzątka z szyszek i plasteliny. Z wielką radością uczestniczyliśmy w zajęciach, a wykonane przez nas prace sprawiły, że w naszych domach „pachnie” jesienią.
Kreatywnie i z morałem ... opowiadają uczniowie podczas lekcji zdalnych
Pomysł, który prezentuję poniżej, stosuję przy redagowaniu przez uczniów twórczych opowiadań. Zaczynam od wylosowania przez uczniów narratora. Wykorzystuję do tego celu ruletkę. Narrator posiada cechy ludzkie- opowiada, odczuwa, wspomina itp. Z jego perspektywy powstaje ciekawa historia. Nawet jeśli uczniowie wylosują tego samego narratora, nie będzie dwóch identycznych prac. Przy okazji powtarzamy, co to jest personifikacja. Proponuję zachęcić uczniów do zastosowania narracji pierwszoosobowej. Z moich obserwacji wynika, że historie uczniowskie są wówczas ciekawsze i znacznie obszerniejsze. Wspólnie z uczniami ustalam kryteria realizacji tematu, np.
Zapraszamy do lektury “Arkadii”
W bieżącym numerze przeczytacie:
- jak przebiegało pasowanie uczniów klas pierwszych,
- kto został najsympatyczniejszym kolegą,
- jak zorganizowaliśmy tegoroczną akcję “Sprzątanie Świata”,
- co warto przeczytać,
- na czym polegała akcja “Kredkobrania”,
- kto wyjechał na wycieczkę do Stanowic.
Ponadto promujemy twórczość uczniowską. Drogi uczniu/ droga uczennico! Zapraszamy Cię także do współtworzenia szkolnej gazety. Masz pomysł na ciekawy temat? Chcesz zaprezentować swoje hobby? Dołącz do nas!
Młodzi Polacy życzą swojej ojczyźnie
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada, stworzyliśmy papierowe lub cyfrowe (wykonane w dowolnym programie, przy pomocy dowolnej aplikacji) kartki z życzeniami dla Polski. Posłuchajcie przygotowanych przez nas życzeń.
Zadbaliśmy o szatę graficzną, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Pamiętaliśmy o tym, aby nasze życzenia były oryginalne, niepowtarzalne. Życzenia zamieściliśmy na wspólnej tablicy, do której link zamieszczam:
Szóstoklasiści też pamiętają
Z okazji Dnia Niepodległości w ramach lekcji techniki zaproponowałam uczniom zamiast tradycyjnych kokard narodowych wykonanie stroju ludowego. Prace są śliczne, każdy projekt jest inny i włożono w nie dużo pracy.
22Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
Monika Kubica
Szkoła do hymnu
Na szkolnej stronie Facebook oprócz zdjęć znajdują się także filmiki, na których uczniowie śpiewają hymn.
35
Ocalić od zapomnienia
Uczniowie klasy 2c wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła pamięta”. Akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, tegoroczna edycja wyglądała trochę inaczej. Rozpoczęliśmy ją w szkole rozmowami o lokalnych bohaterach i wskazaniem miejsc pamięci w najbliższej okolicy.
Spadły z drzewa…
Z taką piosenką na ustach uczniowie klas I-III rozpoczęli zbiórkę kasztanów. We wrześniu i październiku bardzo aktywnie zbierali kasztany podczas rodzinnych spacerów i wyjazdów. Przynosili je do szkoły, a zbiory były systematycznie odbierane i oddawane do punktu skupu. Zbiórka darów jesieni promowała nawyki ekologiczne wśród młodych osób. Była to także nauka zarabiania i oszczędzania pieniędzy. Zysk przeznaczony będzie na realizowanie potrzeb uczniów klas I-III.
Święto Niepodległości - szkolny konkurs patriotyczny
Święto Niepodległości jest jednym z tych świąt, które wszyscy dobrze znają. Uczymy się o nim już od najmłodszych lat, na historii w szkole. Ponadto już najmłodsze dzieci uczestniczą w wielu wydarzeniach z okazji Dnia Niepodległości. W naszej szkole z okazji obchodów jakże ważnego dla nas Polaków wydarzenia jakim było odzyskanie wolności po 123 latach niewoli zorganizowano szkolny konkurs patriotyczny. Dedykowany był on do uczniów klas drugich i trzecich. W konkursie wzięło udział 15 uczniów, z każdej klasy po 3 osoby. Dzieci miały do rozwiązania test sprawdzający znajomość wydarzeń związanych z historią naszego kraju. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Mogli ze sobą zabrać flagę Polski, która zdobiła ławki każdego z uczestników.
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS I-III
Szanowni Rodzice /Prawni Opiekunowie Uczniów klas I-III
Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego informuję, że klasy I-III w okresie 24 października do 08 listopada br. będą funkcjonowały bez zmian, tzn w systemie nauki stacjonarnej. Obiady wydawane będą zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
Utrzymuje się w mocy zakaz wchodzenia na teren szkoły Rodzicom/Prawnym Opiekunom.
Prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS IV-VIII
Szanowni Rodzice/Prawni Opiekunowie
Drodzy Uczniowie
Na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego włączającą cały kraj w tzw. "strefę czerwoną" informuję, że uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą w system nauki zdalnej. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
W związku z powyższym :
-zajęcia odbywać się będą w formie online wedle dotychczasowego planu lekcyjnego
-wstrzymane zostaje wydawanie obiadów uczniom klas IV-VIII (koszty poniesione za obiady zostaną rozliczone przez Intendenta odpowiedzialnego za dostarczanie posiłków do szkoły)
-prosimy nie dokonywać wpłat za obiady za miesiąc listopad.
-zakazuje się wchodzenia na teren szkoły w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych.
Umiemy ratować
Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. 16 października dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach mających na celu nabywanie umiejętności właściwego postępowania w stanach zagrożenia życia. Uczniowie dowiedzieli się czym jest łańcuch przeżycia, jak prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem, w jaki sposób wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-bezpiecznej, do czego służy koc NRC i jak działa Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Dbam o piękny zapis - konkurs ładnego pisania
Zapraszam wszystkich uczniów/ wszystkie uczennice do uczestnictwa w konkursie. Pamiętajmy, że kaligrafia uczy precyzji, dokładności, dbania o każdy szczegół, cierpliwości, staranności. Wyrabia sprawność ręki. Pozwala kształtować linię pisma. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie
Arkadia nr 27 10/20
Zapraszamy do lektury szkolnej gazety “Arkadii”, która zbliża do siebie dwa odmienne światy: nauczycieli i uczniów. Staramy się być obserwatorami i przewodnikami po świecie informacji, odkrywamy tajemnice i dzielimy się nimi z czytelnikami “Arkadii”. Towarzyszcie nam w tej dziennikarskiej przygodzie.
Certyfikat poświadczający zrealizowanie innowacji pedagogicznej
Z przyjemnością dzielę się informacją, że działalność szkolnego Klubu Ortograffiti została doceniona, a szkoła otrzymała certyfikat poświadczający zrealizowanie innowacji pedagogicznej.
Wioletta Rafałowicz
PASOWANIE NA UCZNIA
Tradycją naszej szkoły jest to, iż w Dniu Edukacji Narodowej obchodzimy Uroczystość Pasowania Na Ucznia. 14 X uczniowie z klasy 1a i 1b uczestniczyli w klasowych uroczystościach. Zanim nastąpił moment pasowania, pierwszaki musiały wykazać się rozległą wiedzą. Rozmawiały o grzecznym zachowaniu w szkole, wyszukiwały słowa, które należy używać na co dzień. Wysłuchały wierszyka o grzecznym zachowaniu. Potem wszyscy doszli do wniosku, że chcą być wzorowymi uczniami, więc ustalili jak powinien zachowywać się i jaki powinien być wzorowy uczeń. Wykazały się wiedzą na temat naszej ojczyzny. Był również czas na szkolne zagadki, które bardzo szybko zostały rozwiązane.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych