Aktualności
HAPPY LETTERS!!!
Właśnie dotarły do nas własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe oraz listy od uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Turcji Debi Akademi. Otrzymali je już między innymi uczniowie klasy 1a, 2b, 4a i 5a. Tego typu działania nie tylko rozwijają umiejętność pisania, ale przede wszystkim sprawiają wielką radość.Dziękujemy bardzo wszystkim autorom kartek i listów oraz ich nauczycielce Inci Türeli.
,,Pani Twardowska” na kartach komiksu
Uczniowie klasy 4a podjęli się niecodziennego wyzwania – stworzyli komiksy oparte na balladzie Adama Mickiewicza pt. "Pani Twardowska". Przekształcili klasyczne dzieło literackie w barwne i dynamiczne historie obrazkowe.
Ballada "Pani Twardowska", pełna magicznych motywów i interesujących postaci, stała się doskonałą inspiracją dla młodych twórców.
BEZPIECZNE FERIE
5W dniu 29.01. odbyła się pogadanka z Panią Edytą Wierzbicką, przedstawicielem straży miejskiej w Dębnie w której wzięli udział uczniowie klas 1-3. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa, które należy zachować podczas zimowego wypoczynku.Podczas pogadanki uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji. Dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali pytania. Na zakończenie spotkania otrzymali odblaski.
WEŹ ZE SOBĄ MIŁE SŁOWO I PODARUJ DALEJ
Lekcja integracyjna uczniów klasy 1a i 1c pt. „Weź ze sobą miłe słowo i podaruj dalej”.
DZIEŃ KLOCKÓW LEGO NA ŚWIETLICY
2Dziś na świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego, który przypada na 28 stycznia. Nazwa Lego jest skrótem od duńskiego zwrotu „leg godt” czyli „baw się dobrze”. Wśród wychowanków naszej świetlicy nie brakuje fanów układania klocków Lego. Jest to świetna zabawa, która przynosi wiele korzyści dla rozwoju dziecka – rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność, uczy komunikacji i współpracy w grupie oraz ćwiczy motorykę małą i uczy cierpliwości. Dzieci tworzą przeróżne konstrukcje, od małych po bardzo skomplikowane. Klocki Lego to znakomity pomysł na spędzenie czasu w świetlicy.
SPOTKAJMY SIĘ W DWÓJCE
36Dnia 23 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach DNI OTWARTYCH. W tym dniu odwiedzili nas rodzice wraz z przyszłymi pierwszoklasistami. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy mieli okazję , aby poznać nie tylko budynek szkolny, lecz także uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach i zabawach. Spotkanie rozpoczęliśmy w świetlicy szkolnej, gdzie przedszkolaki były wyraźnie zainteresowane różnymi grami dzięki, którym można ciekawie spędzić czas. Interesująca okazała się również wizyta w szkolnej Izbie Pamięci. Prawdziwa zabawa zaczęła się jednak po przejściu do olbrzymiej hali sportowej. Tutaj pod czujnym okiem nauczycieli koordynujących przeróżne zabawy sportowe dzieci mogły wykazać się swoją sprawnością fizyczną i dobrze się bawić. Następnie nadszedł czas na stację muzyczną, gdzie wraz z dziewczynkami z koła tanecznego wszyscy tańczyli do ciekawych układów choreograf
Eksperymenty w klasie 1c
Data 22 stycznia 2025r. na długo zapadnie w pamięci uczniów klasy 1C, którzy mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach eksperymentalnych takich jak: kolorowe mleko, chemiczne jojo czy też tęcza w probówce. Uczniowie pod czujnym okiem Pani Eweliny Kuś liczyli ile kropel wody zmieści się w monecie. A najwięcej radości sprawiło dzieciom wykonanie samopompującej się rękawiczki. Radość i zachwyt uczniów z przeprowadzonych eksperymentów, którzy na własnych oczach zauważali efekty swojej pracy była imponująca. Wychowawczyni B. Jurek
Moje granice - klasa 1 b realizuje 3 zadanie z programu profilaktycznego " Godzina dla Młodych Głów "
Dzisiaj uczniowie klasy 1 b na zajęciach z edukacji spolecznej rozmawiali o swoich granicach. Poznali informację, czym jest granicą, do czego służy i co czujemy, kiedy ktoś je narusza. Zwiększyli oni dzięki zajęciom samoświadomość w obszarze granic osobistych i nabyli umiejętność stawiania granic. Uczniowie wiedzą, że nie tylko Państwo ma granice, ale każdy z nas.
Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas 1-3
1Za nami wyjątkowe wydarzenie – Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas 1-3, który odbył się 20 stycznia 2025r. Tego dnia nasza szkoła wypełniła się radosnym śpiewem, świąteczną atmosferą i pięknymi wykonaniami kolęd i pastorałek.W konkursie wzięło udział 13 młodych artystów, którzy zaprezentowali zarówno tradycyjne kolędy, jak i mniej znane pastorałki. Wszystkie występy były pełne emocji, a dzieci pokazały swoje niezwykłe talenty muzyczne. Zwycięzcy konkursu:Klasy 1I miejsce: Alicja Bałko kl 1aII miejsce: Antonina Sutor kl 1aIII miejsce: Jan Chomicz kl1bKlasy 2I miejsce: Łucja Bogusz kl 2bII miejsce: Dawid Krzyżek kl 2aIII miejsce: Kornelia Banachowska kl 2bWyróżnienie Wojciech Sadownik kl 2a, Kamil Rozenblut kl 2aKlasy 3I miejsce: Maksymilian Cygan kl 3bII miejsce: Zuzanna Kłosowska kl 3bIII miejsce: Kajetan Ura kl 3aWyróżnienie: Róża Strychaluk kl 3a, Hubert Różański kl 3bDzi
CIEKAWA LEKCJA
Zgodnie z tematyką styczniowych zajęć uczniowie klas drugich wybrali się do zakładu zegarmistrzowskiego Pana Eugeniusza Pulikowskiego. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały różne rodzaje zegarków zgromadzone w pracowni oraz słuchały muzyki płynącej z ich wnętrza. Pan Zegarmistrz w interesujący sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca oraz jak ważna jest precyzja w tym zanikającym zawodzie. Serdecznie dziękujemy Panu Eugeniuszowi za poświęcony czas i przeprowadzenie inspirujących zajęć na temat zawodu zegarmistrza.
Nasz klucz do bogacenia słownictwa
Nasz klucz do bogacenia słownictwa
Innowacyjne metody nauczania pomagają uczniom w przyswajaniu nowej wiedzy w ciekawy i angażujący sposób. Jedną z takich inicjatyw jest innowacja ,,Kuferek wyrazów”. Zaplanowane zadania mają na celu wzbogacenie słownictwa uczniów. Co tydzień uczniowie odkrywają nowe słowa, a także utrwalają te, które już poznali. Wykorzystując różnorodne słowniki, wyjaśniają znaczenia słów, co pozwala na lepsze ich zrozumienie i zapamiętanie.
Nasi w Kadrze
Z radością informujemy, że Dawid Jenda z klasy 4 A został powołany na konsultacje Kadry Naborowej ZZPN rocznika 2014 w piłce nożnej! To ogromne wyróżnienie dla tego młodego zawodnika.
Życzymy mu dalszych sukcesów, wytrwałości i wielu sportowych osiągnięć.
Trzymamy kciuki i jesteśmy z Ciebie dumni!
Konkurs Silni Polską
Uczniowie z klas VII i VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie SILNI POLSKĄ organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem konkursu jest rozbudzenie w młodzieży pasji do najnowszej historii Polski oraz budowania dumy z narodowego dziedzictwa. Pierwszy etap odbył się w Szczecinie. Po warsztatach z udziałem ekspertów z IPN-u zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy.Uczniowie SP 2 zakwalifikowali się do II etapu konkursu.
Zajęcia dodatkowe z wykorzystaniem klocków Korbo – rozwój kreatywności i logicznego myślenia wśród uczniów klasy 1 b.
4Współczesna edukacja stawia coraz większy nacisk na rozwój umiejętności praktycznych, kreatywności oraz logicznego myślenia u dzieci. Jednym z nowoczesnych narzędzi, które wspomagają ten proces, są klocki Korbo. Są to wyjątkowe klocki konstrukcyjne, które nie tylko bawią, ale również uczą. Zajęcia dodatkowe z ich wykorzystaniem stają się coraz bardziej popularne, ponieważ oferują szereg korzyści edukacyjnych, które wpływają na wszechstronny rozwój dzieci. Klocki Korbo to zestaw elementów, które pozwalają na tworzenie rozmaitych konstrukcji, maszyn, a także modeli geometrycznych. Dzięki prostemu systemowi łączenia klocków dzieci mogą budować zarówno proste figury, jak i skomplikowane mechanizmy, które działają na zasadzie dźwigni, kół zębatych, czy przekładni. Zestawy klocków Korbo pozwalają na kreatywną zabawę, łącząc przyjemność z nauką.
Sukcesy naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Z ogromną radością informujemy o sukcesach naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2024/2025.
Swoją wiedzą, pracowitością i pasją wyróżnili się:
PAWEŁ KUNISZ kl. 8a
FIZYKA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
ZOFIA MIELIMĄCZKA kl. 8b
Dokarmianie ptaków przez pierwszoklasistów – lekcja przyrody i empatii
Zima to trudny czas dla ptaków, które często mają problem ze znalezieniem wystarczającej ilości pożywienia. Właśnie wtedy uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 postanowili włączyć się w pomoc skrzydlatym przyjaciołom, organizując akcję dokarmiania ptaków. To nie tylko świetna okazja do praktycznej nauki o przyrodzie, ale również lekcja wrażliwości i odpowiedzialności. Inicjatywa zrodziła się podczas lekcji przyrody, gdy dzieci dowiedziały się o zimowych trudnościach zwierząt. Uczniowie z entuzjazmem podjęli temat i zaproponowali założenie szkolnego karmnika. Dzięki pomocy rodziców dzieci mogły w okolicach jeziora Lipowo rozwiesić pokarm dla ptaków.Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, jakie pokarmy są odpowiednie dla ptaków. Dzięki tej współpracy dzieci uczą się systematyczności i współodpowiedzialności za podjętą inicjatywę. Dzieci z ekscytacją rozwieszały pokarm.Dok
Noworoczne postanowienia bohaterów literackich
Zadanie polegające na redagowaniu postanowień noworocznych przez bohaterów lektur szkolnych dla uczniów klas ósmych okazało się wyjątkowo inspirującym i wartościowym doświadczeniem. Na początku lekcji uczniowie uczestniczyli w krótkiej dyskusji na temat noworocznych postanowień, dzieląc się swoimi własnymi planami i marzeniami na nowy rok. Następnie zostali poproszeni o wybranie bohatera z lektur szkolnych, którego losy i charakter były im szczególnie bliskie.
Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2025/2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Dębnie
ogłasza zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026
Zapisy odbędą się w sekretariacie SP2
ul. Jana Pawła II nr 1 - I piętro
od 15 stycznia do 14 lutego 2025r.
w godzinach: od 800 do 1400
Rodzic lub prawny opiekun powinien posiadać przy zapisie wypełniony druk podania oraz swój dowód osobisty i odpis aktu urodzenia dziecka.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych