Aktualności
Opiekujemy się zapomnianymi grobami
W środę 30.10.2019 r. przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie z klasy Ia udali się na cmentarz przy ulicy Kościuszki.
11Dzieci uporządkowały opuszczone mogiły, a także zapaliły znicze na grobach osób zasłużonych dla lokalnego środowiska.
Agnieszka Czerniawska
CodeWeek 2019
W dniach 5 – 20 października 2019 roku miała miejsce w całej Europie akcja edukacyjna "CodeWeek". Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa społeczna, która ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do programowania oraz kodowania. Oczywiście naszej szkoły nie mogło zabraknąć na mapie kodujących szkół i też wzięliśmy udział w tej akcji.
„Dziewczynka z parku”
W środę na lekcji zastępczej w czytelni prezentowaliśmy książkę pt. „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej. Czytaliśmy głośno rozdział pierwszy pt. „Druga strona ulicy” i drugi pt. „Słowa odlatują jak ptaki”. Na początku zaczęła czytać Pani nauczycielka z biblioteki, a następnie my – chłopcy z klasy 5a i 5b.
„Amelia Bedelia”
Dnia 28 października w ramach akcji „Starsi-młodszym” zaprezentowałam książkę pt. „Amelia Bedelia”, napisaną przez Peggy Parish. Wcześniej z pomocą Pani z biblioteki, spośród innych książek, wybrałam tę oraz jej fragment, który chciałam zaprezentować uczniom z klas drugich.
2Najpierw poszłam z panią Marią Paliwodą do klasy 2b, a następnie do 2a. Podczas czytania drugoklasiści uważnie słuchali i poprawnie odpowiadali na pytania. Uczniom z klasy 2b tak bardzo spodobał się ten fragment książki, że zaraz na przerwie przybiegli do biblioteki i dopytywali się o tę książkę. Bardzo podoba mi się taka prezentacja książek dla młodszych uczniów. Z chęcią przystąpię do niej ponownie.
„Kolorowy zawrót głowy”
Dnia 24 października w czytelni na długiej przerwie odbył się konkurs frazeologiczny. Należało uzupełnić pojedynczymi wyrazami dziewiętnaście związków frazeologicznych, rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło.
Konkurs przeznaczony był dla siódmoklasistów. Przystąpiło jedenastu chętnych uczniów. Wygrała Maja Psiuk, zdobywając najwięcej punktów. Wyróżnienia otrzymali: Joanna Kaleta, Franciszek Słowiński i ja. Konkurs bardzo nam się spodobał i mamy nadzieję, że będzie ich więcej, byśmy mogli sprawdzić i pochwalić się swoją wiedzą.
„Bez złości mamy więcej radości”
W bibliotece szkolnej 23 października odbył się literacki konkurs-krzyżówka pt. „Bez złości mamy więcej radości”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas czwartych. W ciągu piętnastu minut należało rozwiązać jedenaście poleceń i wpisać rozwiązania do krzyżówki.
4Główne hasło brzmiało ASERTYWNOŚĆ. Na podsumowaniu konkursu, ze słownika języka polskiego, Ania przeczytała nam znaczenie tego słowa. Następnie Pani przedstawiła ostateczne wyniki. Pierwsze miejsce zajęli: Anna Piątkowska z klasy 4a i Joanna Lesiuk z klasy 4b, drugie miejsce zajął Nikodem Kawka z klasy 4a, a wyróżnienie otrzymali Aleksandra Stankiewicz z klasy 4a, Lena Kalicka z klasy 4a i Kamila Miklas z klasy 4b. Podobał mi się ten konkurs. Gratulujemy zwycięzcom.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
We wtorek 5 listopada 2019 r. na 2 piętrze na przerwach po 1, 2 i 3 lekcji zapraszamy na wspólne zabawy z postaciami bajek. W tym dniu przebieramy się za postacie z bajek.
ATRAKCJE:
1. Zumba przy bajkowej muzyce
2. Prace na wielkim formacie - postacie z bajek
3. Mini kino - sala 26
4. Fotobudka
Uwaga uczniowie klas 2 - 8! Konkurs matematyczny!
Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Udział w konkursie może pomóc uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwić osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
„Czarne stopy”
Dzisiaj na lekcji zastępczej w czytelni promowaliśmy książkę Seweryny Szmaglewskiej pt. „Czarne stopy”. Pani wybrała drugi rozdział pt. „Beczka śmiechu”. Wielu z nas głośno czytało jego fragment. Zaczął Kuba, następnie Aleks, Ola, Michał, Kamila i Hubert.
Autorka książki opowiada o grupie chłopców, którzy byli harcerzami. Należeli oni do zastępu Czarnych Stóp. Po raz pierwszy wyjechali na letni obóz w Góry Świętokrzyskie. Tam harcerze zawierają nowe przyjaźnie, przeżywają różne przygody.
Patron ulicy naszego miasta - Jan Baczewski
Na lekcjach dnia 24 października 2019 roku klasa 8b, pod kierunkiem pani Wioletty Rafałowicz, zrealizowała mini projekt pt. "Patron ulicy naszego miasta - Jan Baczewski" w ramach akcji "Szkoła pamięta".
Uczniowie, korzystając z różnych źródeł informacji, opracowali ciekawostki o życiu i działalności Jana Baczewskiego, narysowali portret bohatera lokalnego oraz przygotowali krzyżówkę dla swoich rówieśników. Efektem finalnym jest książeczka, którą poniżej zamieszczam oraz dokument pdf, który przesyłam w załączniku.
Zaprojektuj i ożyw postać literacką
Awatary mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie w procesie nauczania. Uczniowie stają się bardziej kreatywni, ciekawi nowych informacji oraz zmotywowani do wykorzystywania innych form uczenia się. Zapominają o schematyzmie lekcji, uczą się, bawiąc. Awatary pozwalają wcielać się w różne postacie- uczniowie mogą być kim tylko chcą.
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej
Dnia 25 października 2019r. w bibliotece szkolnej odbyła się impreza środowiskowa, na którą zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 2 im. S. Modrzejewskiej w Dębnie oraz klasy: 1a, 1b, i 1c ze Szkoły Podstawowej nr 2.
19W tym roku uczniowie z klasy 6a zaprezentowali bajkę ze zbioru braci Grimm pt.”Złota Rybka”. Uczniowie przygotowali kostiumy i rekwizyty. Tłem przedstawienia była prezentacja multimedialna wyświetlona na tablicy interaktywnej. Dzieci z zainteresowaniem śledziły poszczególne sceny z bajki i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jej przebiegu. Maluchy z przedszkola dobrze poradziły sobie z zagadkami, które nawiązywały do różnych postaci z baśni i bajek. W nagrodę za trafne odpowiedzi przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami. Na pamiątkę spotkania otrzymały kolorowankę z motywem z bajki „Złota Rybka”. Uczniowie z klas pierwszych i dzieci z przedszkola podziwiał
Ulubiony bajkowy bohater na wystawie w bibliotece
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole nauczyciele bibliotekarze zaprosili wszystkich uczniów do malowania, lepienia, szkicowania, wyklejania, ponieważ technika prac była dowolna.
11Uczniowie przystąpili do wykonania ciekawych, estetycznych i zgodnych z tematem prac plastycznych. Starsi wykonywali je samodzielnie, najmłodsi pod kierunkiem swoich wychowawców, a do wykonania niektórych prac włączyli się także rodzice. Tematyka, choć na chwilkę, przeniosła uczniów do świata bajek, a wybrani bohaterowie pochodzą z wielu różnych baśni. Uczniowie wykonując prace, pochwalili się swoimi umiejętnościami i pomysłowością. Są one kolorowe, wykonane ze styropianu, plasteliny, na papierze, malowane farbami, kredkami, wyklejane itp. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczniowie, starali się wykonać prace jak najlepiej. Wszystkie „dzieła” zostały umieszczone na wystawie w
Co nam jesień niesie?
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie klas pierwszych wybrali się na pieszą wycieczkę do parku. Głównym celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących jesienią w przyrodzie.
8Po dotarciu na miejsce, uczniowie podzieleni zostali na grupy i przystąpili do realizacji zadań przygotowanych przez wychowawczynie. Oglądali i nazywali różne okazy przyrodnicze: drzewa, krzewy, liście i zwierzęta. Przyglądali się ludziom pracującym w parku. Po wykonaniu zadań podsumowali swoje obserwacje. W parku odbyła się także lekcja wychowania fizycznego z zabawami ruchowymi i ćwiczeniami na placu zabaw oraz zajęcia z edukacji muzycznej – śpiew, rytmizacja, słuchanie i rozpoznawanie dźwięków. Na koniec wszyscy zbierali jesienne dary, które wzbogaciły klasowe kąciki tematyczne. Wyprawa do parku dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i utrwaliła wiadomości omawiane na lekcjach w szkol
„Szkoła pamięta” – pamięć o bohaterach naszej wolności
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce pod pomnik Orła Białego, aby upamiętnić ważne wydarzenia i postacie z historii Polski.
10Dzieci zapaliły pamiątkowy znicz oraz zwróciły uwagę na daty znajdujące się przy pomniku. W szkole wspólnie poznały historyczne zdarzenia związane z wyróżnionymi datami. Dzięki temu oddały hołd bohaterom naszej wolności.
Aktywna przerwa
23 października uczniowie klas 1-3 w trakcie trwania przerw uczestniczyli w międzyklasowych zabawach „Poszukiwacze skarbów”. Dzieci wzięły udział w matematycznych rozgrywkach, których celem było wykonanie działania matematycznego i przyporządkowanie jego wyniku odpowiedniej literze. Wszyscy bardzo szybko odkryli hasło, które mówiło, że jesteśmy uczniami najlepszej szkoły w naszym mieście.
Spadły z drzewa...
W naszej szkole przeprowadzona została akcja "Zbiórka kasztanów". Uczniowie z klas I, II, III z pomocą swoich Rodziców i Dziadków, każdego dnia przynosili do szkoły kasztany, które zebrały podczas rodzinnych spacerów i wycieczek.
11Uczniowie, rodzice i wychowawczyni klasy Ic w piękne, słoneczne popołudnie, wspólnie zbierali kasztany na terenie miasta. Szybko napełniliśmy worki. Dwukrotnie przyjechał pan zajmujący się skupem owoców kasztanowca, gdyż zebraliśmy całkiem sporą ilość. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie się w zbiórkę. Akcję powtórzymy w następnym roku.
Bohaterowie literaccy wysyłają do siebie wiadomości sms
W tym roku szkolnym, oprócz bieżącego analizowania lektur szkolnych, zapanowałam różne aktywności mobilizujące uczniów do powtarzania treści lektur już omówionych na lekcjach w bieżącym i poprzednim roku szkolnym. Zaplanowałam lekcję, na której uczniowie korzystali z własnych telefonów komórkowych oraz lektur szkolnych.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych