Aktualności
Finał akcji "Pomoc dzieciom z Syrii" przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!
To był wspaniały dzień!
Dzień, który przyniósł nam wszystkim wiele radości. A wszystko za sprawą akcji charytatywnej, dzięki której wspomożemy bezbronne i cierpiące z powodu wojny dzieci z Syrii.
Dziękuję z całego serca Uczniom i ich Rodzicom za upieczenie pysznych słodkości, które rozeszły się w ekspresowym tempie. W ciągu tylko trzech godzin zebraliśmy aż 919,08 zł!!!
,,Księżniczka na ziarnku grochu” w klasie 2a i 1a
Dnia 25 listopada w ramach akcji czytelniczej pt. ,,Starsi-Młodszym” zaprezentowałyśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu”.
Przyjemnie jest wracać do czasów dzieciństwa i przypominać sobie dawne bajki. Dla dzieci z klas 2a i 1a spotkanie z książką okazało się interesujące. Uważnie słuchały i entuzjastycznie odpowiadały na pytania dotyczące baśni.
Zapraszamy do udziału w Konkursie Rodzinnym!
Konkurs skierowany jest do uczniów i ich najbliższych, a głównym celem jest propagowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Konstrukcja powinna być stabilna. Należy uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia. Szopkę można wykonać w dowolnej technice. W ocenie będzie brana pod uwagę estetyka, staranność wykonania i pomysłowość. Komisja Konkursowa nagrodzi trzy pierwsze miejsca. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę celującą z aktywności.Wszystkie szopki zostaną zaprezentowane podczas Szkolnych Jasełek.Termin oddania prac: 18 XII 19 r.
Legenda o świętym Rochu
W listopadzie uczniowie z klasy 4b uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, podczas których poznali legendę o świętym Rochu. Roch wraz ze swoim psem Roszkiem chodził od wioski do wioski i leczył ludzi i zwierzęta. Gdy Roch i Roszek skończyli swój ziemski żywot i stanęli przed wrotami wiodącymi do raju, przywitał ich święty Piotr. Gdy zobaczył psa ,oznajmił, że zwierzęta nie mogą przekraczać bram raju. Jakie były dalsze losy Roszka?
Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25.11.19 r. jak co roku uczniowie klas I – III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Od rana na II piętrze było gwarno. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od malowania pluszowych ulubieńców i przyklejania na duże arkusze szarego papieru.
8Potem dzieci malowały misie farbami na rozciągniętej między filarami folii. Na kolejnej przerwie uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz mogli degustować bułki z przysmakiem misiów – miodem. Przez cały czas zabawy towarzyszyła dzieciom muzyka ze Stumilowego Lasu. Dzieciom towarzyszyły w tym dniu ogromne wrażenia i równie wielki apatyt. Na buzi każdego dziecka dało się zauważyć uśmiech i zadowolenie.
Dramat dzieci w Syrii trwa! Pomóżmy cierpiącym i bezbronnym dzieciom!
Wojna w Syrii trwa już 8 lat i nadal giną dzieci. To osiem lat strachu, niepewności i bólu, jakiego nie powinno doświadczać żadne dziecko. Osiem lat wojny oznacza, że tysiące dzieci z Syrii nie zna innej rzeczywistości. Skutki brutalnego konfliktu najbardziej dotknęły najmłodszych. Wiele dzieci jest rannych, chorych, bądź niedożywionych.
Wieczorne czytanie klas pierwszych
W jeden z listopadowych wieczorów klasy pierwsze spotkały się, aby wspólnie z wychowawczyniami poznać baśń pt:" Brzydkie kaczątko". Dzieci z uwagą słuchały Pani bibliotekarki, która czytała nam tę piękną opowieść. Po odczytaniu baśni wszyscy uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez wychowawczynie, następnie wszyscy sumiennie pracowali nad stworzeniem przestrzennych makiet ilustrujących przeczytaną baśń.
Projektanci mody
Uczniowie klas piątych na lekcjach techniki mieli przed sobą nie lada zadanie. Musieli wcielić się w rolę projektanta mody. Projektowali stroje damskie i męskie, dziecięce, sportowe, wieczorowe i codzienne.
3Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko dziewczyn, ale również dla chłopców. Efekt końcowy w postaci wystawy prac można zobaczyć przy sali nr 9.
Happening z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji uczniowie klas: 3a i 3b SP 2 wzięli udział w happeningu.
12Już od rana widać było po trzecioklasistach, że pamiętają o rocznicy. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, każdy przyniósł też niebieskie balony. „Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom”. O umówionej godzinie wyszliśmy ze szkoły z transparentami i spotkaliśmy się z uczniami oraz nauczycielami Szkoły i Przedszkola im. św. Jana Bosko. Grupie dzieci towarzyszył Pan Burmistrz Grzegorz Kulbicki. Razem, w rytmie piosenek dziecięcych, pomaszerowaliśmy ulicami Dębna na plac zabaw przy jeziorze. Tu wysłuchaliśmy Pana Burmistrza oraz Księdza Dyrektora, którzy życzyli wszystkim dzieciom radosnego dzieciństwa oraz spełnienia marzeń. Przypomnieliśm
Rozwiąż krzyżówkę i wygraj gadżety szkolne!
Zapraszamy społeczność szkolną do wspólnej nauki. Przygotowaliśmy dla Was obrazkową krzyżówkę ortograficzną. Należy odgadnąć rośliny, zioła, owoce i warzywa przedstawione na ponumerowanych obrazkach.
Zachęcamy do korzystania ze słowniczka ortograficznego. Zachęcamy do jej wydrukowania, rozwiązania i dostarczenia do 1 grudnia 2019 r. do sali nr 14.
Jak ułatwić zapamiętanie treści opowiadania Sławomira Mrożka?
„Artysta” to opowiadanie Sławomira Mrożka poruszające temat ambicji w naszym życiu. Występują w nim cztery postacie, z których dwie to zwierzęta, pod postaciami których kryją się ludzkie charaktery. Postanowiłam wykorzystać powyższy fakt oraz niewielką objętość tekstu do ćwiczeń sprawdzających umiejętność tworzenia utworu dramatycznego.
Młodzi patrioci
Dnia 19.11.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jarosława Dąbrowskiego odbyła się trzecia edycja konkursu pt. „Moja ojczyzna”. Wydarzenie niezwykle ważne ze względu na przypadającą na ten rok sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym roku naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. Z klasy 1c Marta Zubala, która przygotowała utwór „W Dniu Świątecznym” Katarzyny Wioski – opiekun Anna Wierzbicka. Klasy drugie reprezentował Antoni Wolski z klasy 2b, który deklamował wiersz Władysława pt. „ Czym będę” – opiekun Małgorzata Jokiel. Uczniów klas trzecich reprezentował zaś Dawid Wolański z klasy 3b. Wystąpił on z utworem naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza „Inwokacja”- opiekun Joanna Turów.
Dwójka świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF!
Nasza szkoła należy do Klubu Szkół UNICEF od 4 lat i co roku aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych, mających na celu pomaganie bezbronnym i cierpiącym dzieciom. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.
1720 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Bowiem 30 lat temu dwudziestego listopada uchwalono Konwencję o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Pomagamy samotnym i bezbronnym zwierzętom
W środę, 13 listopada 2019 r. wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Gorzowa Wlkp. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azorki", którym opiekuje się Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele: Anna Brzozowska, Anna Węgier, Beata Dziadul oraz Monika Kubica.
Pierwszaki biorą udział w Ogólnopolskim projekcie Czytam z Klasą
Czy lektury muszą być nudne? Oczywiście, że nie. Aby rozbudzić ciekawość literacką i rozwijać aktywność czytelniczą, pierwszoklasiści z naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III pt: ,,CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”.
Wycieczka do Stanowic
„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”.
Te słowa Benjamina Franklina przyświecały uczniom klasy 5a i 5b, którzy piątego listopada wraz z opiekunami wybrali się do Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach. Ideą Klubu Młodego Wynalazcy jest między innymi pogłębianie wiedzy z dziedziny chemii, biologii i fizyki, łączenie nauki z zabawą.
Sukces uczniów z klas I i II
,,W baśniowej krainie czas magicznie płynie” - pod takim tytułem odbył się gminny konkurs plastyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Różańsku. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III naszej szkoły. W wykonywanych pracach korzystali z różnych technik plastycznych. W tym tygodniu, organizator podał wyniki konkursu.
Z wizytą w Zielonej Górze
14. listopada uczniowie klas VI a, VII a i 5a Eurogrupy wzięli udział w wycieczce do Zielonej Góry. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawczynie klasy VI i VII we współpracy z Biurem Podróży MEGA TOURS. Przewodnikiem wycieczki był przesympatyczny i znający się na swoich fachu pan Adrian, który ciekawie i zwięźle opowiadał historię miasta i o miejscach, które zwiedziliśmy.
„Afryka Kazika” na lekcji zastępczej w czytelni
Dnia 14 listopada 2019 r. na lekcji zastępczej w czytelni, uczniowie z klasy 4 a i 4 b czytali na głos wybrane rozdziały z książki Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”.
2Pan Kazik to podróżnik z Polski, który zdecydował, że będzie zwiedzać Afrykę podróżując rowerem. Nasz bohater dociera do ukrytej w dżungli osady, gdzie zostaje życzliwie przyjęty przez tubylców. Poznaje ich sposoby komunikacji na odległość, do których mieszkańcy wykorzystują tam – tamy. Dowiaduje się także jak ugotować egzotyczną zupę składającą się z szarańczy i innych żyjątek.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Dnia 13 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole policjanta, pana Krzysztofa Wiatrowskiego z Komendy Policji w Dębnie zaproszonego przez panią Monikę Kubicę. Pan policjant przeprowadził dla uczniów z klas czwartych i piątych pogadankę nt. Bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
2Przypomniał nam, jak prawidłowo poruszać się jako pieszy i jak bezpiecznie jeździć rowerem. Mówił też o znakach drogowych, które powinniśmy znać. Odpowiadaliśmy na jego pytania na temat bezpieczeństwa, a następnie my mogliśmy zadawać pytania, nie tylko o ruchu drogowym, ale także na temat pracy w policji.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych