Strona główna
Aktualności
Dwójka wspiera WOŚP
W dniach 9-10 stycznia uczniowie naszej szkoły wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kupowali losy, gdzie główną nagrodą był bujany fotel. Uzbieraliśmy 483zł, pieniążki przekazaliśmy do wolontariuszy z naszej szkoły. Wygranym szczęśliwcem, który wrócił z bujanym fotelem do domu był Mateusz Cygan z klasy 1c. W niedzielę 12 stycznia 26 wolontariuszy z naszej szkoły wyruszyło na ulice Dębna, zbierając pieniążki dla Orkiestry.
"Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa" - wyniki!
W dniu 16 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie szkolnego konkursu rodzinnego pt. "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa". Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy chcieli wraz ze swoimi najbliższymi podtrzymać tradycje związane z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 23 uczniów i wykonano 20 przepięknych szopek. Prace można było podziwiać podczas szkolnych jasełek oraz na wystawie szkolnej.
Tropiciele zimy
Uczniowie z klas I-III systematycznie uczestniczą w cyklu międzyklasowych zabaw -„Poszukiwacze skarbów”. Dzisiaj tj. 15 stycznia byliśmy tropicielami zimy. Mimo, że za oknem jej nie widać, my korzystaliśmy z zimowych atrakcji w szkole. Zorganizowaliśmy zabawy ruchowe na przerwach międzylekcyjnych. Można było pomknąć korytarzem na saniach z koca. Wszystkie dzieci chciały skorzystać z przejażdżki lub wozić innych. Nawet wychowawczynie jechały kuligiem, choć zaprzęg musiał być liczny.
Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem przebiegu akcji edukacyjnej!
"Pinokio" - baśń znana od pokoleń
W dniu 9 stycznia pojechaliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, aby obejrzeć spektakl ,, Pinokio”. Wszyscy uczniowie oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Razem z bohaterem przeżywali jego radości, zmartwienia i zaskakujące przygody wynikające często z łatwowierności i nieposłuszeństwa ojcu. Dowiedzieli się także, że edukacja jest ważna w życiu każdego człowieka.
Zapraszamy do lektury szkolnej gazety - "Arkadii"
W bieżącym numerze przeczytacie o tym
-jak przebiegał happening z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka,
-w jaki sposób świętowaliśmy mikołajki,
-kto i z jakim skutkiem uczestniczył w Konkursie Frazeologicznym,
-w jaki sposób obchodziliśmy Tydzień Patrona Szkoły,
-jakie emocje wzbudziła mikołajkowa wycieczka Gorzowa,
-dlaczego powinniśmy znać prawa dziecka i prawa człowieka,
-kto wziął udział w Konkursie Recytatorskim.
Podsumowujemy projekt ortograficzny - Zabawy Ortopisa i jego kumpli
To kolejny rok szkolny, w którym postawiłam na działania interdyscyplinarne celem utrwalenia zasad ortograficznych, zapamiętania pisowni wyrazów oraz podniesienia poziomu poprawności zapisu. Dzięki nim uczeń posiada wysoką świadomość językową oraz ma poczucie odpowiedzialności za język, jakim się posługuje. Interesuje się kulturą języka, ortografią i interpunkcją. Zna zasady pisowni polskiej: reguły ortograficzne oraz zasady interpunkcyjne. Pisze poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. Dokonuje korekty ortograficznej i interpunkcyjnej własnych i cudzych tekstów.
„Dziewczynka z zapałkami” w klasie 1c
Dnia 16 grudnia 2019 odwiedziłyśmy dzieci z klasy 1c, którym zaprezentowałyśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt. ,,Dziewczynka z zapałkami’’ w ramach akcji czytelniczej pt. ,,Starsi-Młodszym". Wybrałyśmy ją, ponieważ tematyka opowiadania związana jest z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci uważnie słuchały i poprawnie odpowiadały na pytania. Ta baśń uczula słuchaczy na problem biedy i zachęca do pomagania innym.
"Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa" - prace konkursowe
Pod koniec listopada, przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia ogłoszony został rodzinny konkurs pt. "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa". Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Na prace długo nie musieliśmy czekać, codziennie dostarczane były przepiękne szopki. Razem jest ich aż 20. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie z klas I - VIII, którzy chcieli wraz ze swoimi najbliższymi podtrzymać tradycje związane z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia. Pomysłowość uczniów i ich rodzin obrazujących narodziny Jezusa Chrystusa jest wspaniała. Do zrobienia szopek wykorzystali różnorodne materiały, aby uzyskać niezwykłe efekty. A przede wszystkim włożono w nie dużo serca. Wszystkie szopki zostały zaprezentowane podczas Szkolnych Jasełek. Każda z obecnych osób mogła obejrzeć z bliska te piękne i rodzinne dzieła sztuki.
Jasełka Szkolne 2019
By tradycji stało się zadość, w naszej szkole zawitał świąteczny nastój za sprawą szkolnej wigilii, która odbyła się 20 grudnia. Wigilijne spotkanie rozpoczęły klasy drugie. Pod czujnym okiem swoich Pań przepięknie wykonały świąteczne kolędy na różnych instrumentach. Potem nastąpiło oficjalne przywitanie wszystkich uczestników wigilii: dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Następnie prowadząca spotkanie uczennica klasy szóstej, Alicja Podbereska zapowiedziała przygotowane przez uczniów
i nauczycieli Jasełka.
Wigilijny Anioł w klasie 3a i 3b
Grudzień to czas przygotowań i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Niezwykłą atmosferę tworzą nie tylko migoczące światełka na wystawach sklepów, ulicach lub w obejściach naszych domów. Najważniejszy jest Duch Świąt, który sprawia, że ludzie są dla siebie bardziej życzliwi i chętni do dzielenia się z innymi tym, co posiadają. Dnia 13 grudnia „Wigilijny Anioł” zagościł na spotkanie czytelnicze do klas: 3a i 3b.
Jak zapamiętać cytat z lektury?
Aby cytaty z lektur obowiązkowych na długo zapadły nam w pamięci, wykonaliśmy bardzo ciekawe zadanie z wykorzystaniem technologii komputerowej. Każdy uczeń wybrał dowolny cytat z lektury obowiązkowej, który bezbłędnie przepisał. Następnie szukaliśmy fotografii na wolnych licencjach, która najbardziej oddaje charakter wybranego fragmentu. Przy pomocy prostej aplikacji na wybranej fotografii wstawialiśmy postać i zamieszczaliśmy cytat z lektury. Wykonana praca przypomina komiks.
Kolejna akcja charytatywna uczniów SP2 Dębno
Dnia 18.12.2019 roku odbył się finał kolejnej akcji charytatywnej pod hasłem „Świąteczna Paczka”. Głównym celem tej akcji była pomoc dzieciom przebywającym na oddziale dziecięcym Szpitala w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty. Dzięki naszym uczniom udało się zebrać puzzle, kredki, farbki, słodycze i piękne kolorowanki.
Święta tuż, tuż…
Tradycją świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie pierników i ich zdobienie. W klasie 3b zadbały o podtrzymanie tej tradycji mamy uczennic Hani Najkowskiej i Mai Grzybek. Obie panie przygotowały w domu pierniki, które przyniosły do szkoły. Pod ich okiem dzieci ozdabiały je lukrem i posypkami oraz zaczepiały sznureczki. W ten sposób powstały pierniki do dekoracji choinki. Potem każdy przygotował piernikową choinkę, której elementy zostały połączone białym jak śnieg lukrem.
Świąteczne wypieki w klasie 3a
Ostatni wtorek przed świętami nasza klasa spędziła bardzo pracowicie, piekąc ciasteczka. Z wielką radością rozgniataliśmy i wałkowaliśmy ciasto, następnie wycinaliśmy foremkami różne kształty związane z nadchodzącymi świętami. Po upieczeniu dekorowaliśmy nasze ciastka lukrem, kolorową polewą, posypką i cukierkami. Pieczenie i dekorowanie ciasteczek sprawiło nam wiele frajdy i wprowadziło nas w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.
Środa dla Rodziców
Dzisiaj 18 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się Środa dla Rodziców.
Serdecznie zapraszamy!
Akcja edukacyjna „Świąteczna matematyka” - I semestr 2019/2020
Akcje edukacyjne to nasza szkolna tradycja i są systematycznie organizowane od pięciu lat. Uczniowie bardzo lubią spędzać wolny czas, gdy mogą uczyć się poprzez zabawę. Jeśli połączymy te działania z pracą zespołową otrzymamy zaskakujące efekty. Podczas naszej - kolejnej już akcji edukacyjnej zatytułowanej „Świąteczna matematyka”, którą przeprowadziliśmy 16 grudnia 2019 r., to uczniowie byli nauczycielami i uczyli innych. W świątecznej atmosferze uczniowie uczyli się matematyki, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, grali w kości, rysowali zakodowane obrazki, szukali prezentów ukrytych w labiryntach czy kolorowali symetryczne bombki. Nie zabrakło też Ozobotów i rysowania tras dla małych robotów. Przygotowane zadania skierowane były do wszystkich uczniów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ten starszy jak i najmłodszy uczeń naszej społeczności szkolnej.
Mamy wyniki konkursu artystycznego „Dzieci z całego świata”!
Z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF”ogłoszony został w szkole konkurs artystyczny "Dzieci z całego świata". Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było dzieciństwo – „dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Celem Konkursu było zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat ochrony praw człowieka we współczesnym świecie oraz rozwijanie kreatywności. Konkurs skierowany był do uczniów z klas I - VIII.
Konkurs plastyczny o Ignacym Łukasiewiczu rozstrzygnięty
Zespół Szkół Stowarzyszenia Oświatowego w Dębnie było organizatorem konkursu plastycznego Pt. „Ignacy Łukasiewicz – wynalazca, który zmienił świat”. Celem konkursu było popularyzacja osoby Ignacego Łukasiewicza oraz pobudzenie aktywności twórczej u młodych plastyków. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie i chętnie wzięli w nim udział. Prace naszych uczniów były wykonane na dowolnym formacie oraz dowolna techniką. Oceniani byli w dwóch kategoriach i to z dużym sukcesem.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych