Aktualności
Wycieczka klas drugich do teatru
W dniu 16. 10. 2019 roku klasy drugie wyjechały do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie na przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” wg Lucy Maud Montgomery.
2Dzieci oglądały przedstawienie z takim zaciekawieniem, że nie spostrzegły, że minęły ponad dwie godziny. Tematyka sztuki była bliska dzieciom, opowiadała o dziewczynce, której nikt nie chciał i której dokuczano w szkole ze względu na jej imię i kolor włosów. Sztuka bardzo spodobała się uczniom, wywołała wzruszenie, gdy jeden z głównych bohaterów umarł. Nie brakło też śmiechu, kiedy dzieci obserwowały koleje losu głównej bohaterki Ani Shirley, która przez pomyłkę zamieszkała na Zielonych Wzgórzach. Spektakl nagrodziły owacjami na stojąco, wręczono również kwiaty znakomicie grającym aktorom, którzy pokazali dzieciom, że mimo przeciwności losu i braku tolerancji można być szczęśliwym, jeżeli kocha się miejsce, w którym się mies
Wystawa uczniów "Ulubiony bajkowy bohater"
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do biblioteki i czytelni szkolnej, celem obejrzenia pięknej i kolorowej wystawy prac plastycznych uczniów z klas I - VIII, wykonanych z okazji MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH.
Ubezpiecz swoje dzieci
Ubezpiecz swoje dzieci przez internet.
UBEZPIECZENIE NWW do 31.10.2019 r.
Informacja na: https://szkola.compensa.pl
Twoje hasło do oferty ubezpieczenia: 673464.
Jedyne takie święto…
Dnia 14.10.2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
60Uczniowie klas drugich chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowali dla pracowników szkoły przedstawienie pt. „Rzepka”. Mali aktorzy i prowadzący sprawdzili się w swoich rolach, a dowodem, że przedstawienie się podobało były gromkie brawa publiczności. Aby podnieść rangę temu wydarzeniu uczniowie tych samych klas oraz starsi koledzy wykonali i wręczyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły kolorowe tulipany.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca
Od 2013r z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji 16 października organizowane są akcje, których celem jest popularyzacja wiedzy na temat pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca.
1417 października klasy I-III miały okazję uczestniczyć w szeregu działań mających przybliżyć tematykę postępowania w nagłym zatrzymaniu krążenia. Dzieci rozwiązywały zagadki, łamigłówki. Kolorowały obrazki, układały puzzle a także wykonały plakaty tematyczne. Obejrzały też pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz mogły samodzielnie wykonać czynności ratownicze na fantomie.
Wizyta ratowników z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego
18 października dla uczniów z klas III-VIII zostało zorganizowane spotkanie z Łukaszem Kamińskim i Damianem Stawierejem z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy ratownika i ideą Szkolnych Grup Ratowniczych, ale przede wszystkim nauczyli się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy w stanie zagrożenia życia.
Relacje Szkolnego Klubu Ortograffiti
Na stronie Ortograffiti zostały opublikowane dwie relacje z działalności Klubu Ortograffiti działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Dębnie.
Dotyczą one działań, które odbyły się jeszcze w poprzednim roku szkolnym. Jakie zadania zrealizowaliśmy?
Zobaczcie TUTAJ http://ortograffiti.pl/Klub-Ortograffiti/Z-zycia-Klubow lub przeczytajcie poniżej.
Projekt Lektury.gov.pl
Projekt Lektury.gov.pl został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Serwis Lektury.gov.pl upowszechnia dobre praktyki pokazujące, jak w ciekawy i inspirujący sposób podejść do lektur szkolnych.
Warto więc w tym miejscu szukać inspiracji.
Oswajamy lektury szkolne
Kolejny całoroczny projekt przed nami. Tym razem jest on związany z obowiązkowymi lekturami szkolnymi.
Uczniowie, poprzez działania na stworzonym na potrzeby projektu blogu, wspierani przez swoich nauczycieli, będą zamieszczać swoje propozycje na przybliżenie tematyki lektur. Poprzez dostęp do treści i materiałów zawartych na blogu będą mogli wymieniać się swoimi projektami lekturowymi.
Niewidomi i niedowidzący są wśród nas
Z okazji Dnia Białej Laski w październiku rozpoczęliśmy nowy projekt eTwinning. Zakłada on zorganizowanie zajęć edukacyjno – wychowawczych zmierzających do poznania sposobu funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, ich potrzeb i możliwości.
Naszym celem jest:
1.Kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.
Najmłodsi w bibliotece
Dzisiaj gościliśmy w bibliotece uczniów z klasy 1c razem z wychowawczynią panią Anną Wierzbicką. Nauczyciele bibliotekarze przywitali pierwszoklasistów i rozłożyli na stoliczkach przygotowane dla nich bajeczki, baśnie i opowiadania.
12Uczniowie chętnie je oglądali i wybierali coś dla siebie. Niektórzy wchodzili pomiędzy regały i oglądali książki, gdyż wiodła ich ciekawość i chęć chociażby dotknięcia niektórej z nich. Pierwszaczki dowiedzieli się, że trzeba dbać o książki, które wypożyczyli, uważać, by je nie poplamić, nie zniszczyć czy też nie zagubić, a w określonym czasie zwrócić do biblioteki. Uczniowie niekoniecznie wiedzieli, kiedy minie termin dwóch tygodni, ale Pani wychowawczyni zobowiązała się, że przypomni swoim wychowankom o dacie zwrotu książeczek.
Uwaga!
W poniedziałek 14 października 2019 r. dzieci przychodzą do szkoły na godz. 9.00 na apel. Odbiór dzieci o godz. 11.00. Świetlica dolna czynna od godz. 8.00 do godz. 12.00.
Obiadów w tym dniu nie będzie.
„Afryka Kazika” w klasach 4a i 4b
Dnia 7 października 2019 roku po raz pierwszy wzięłyśmy udział w akcji czytelniczej "Starsi -Młodszym". Zaprezentowałyśmy w klasach: 4a i 4b książkę Łukasza Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika".
Przeczytałyśmy fragmenty relacji z podróży po Afryce pana Kazika - podróżnika i reportera. Uczniowie uważnie słuchali jego opowiadania o pierwszej nocy na pustyni. Nie przebiegała ta noc spokojnie, ponieważ pustynna wichura porwała jego namiot. W ciężkich chwilach towarzyszył mu skoczek pustynny. Gdy pewnego dnia panu Kazikowi skończyły się żywność i woda, przejeżdżający w pobliżu wojownicy pustynni uratowali mu życie. O innych przygodach bohatera tej książki dowiecie się czytając ją sami.
Nowa sala języka niemieckiego
W minionym tygodniu nasza szkoła wzbogaciła się o nowe wyposażenie sali nr 4, w której odbywają się lekcje języka niemieckiego. Pracownia wyposażona została w 20 stanowisk zaopatrzonych w słuchawki i mikrofony dla uczniów oraz pulpitu nauczyciela. Nowoczesny monitor dotykowy i oprogramowanie dają szerokie możliwości prowadzenia atrakcyjnych lekcji języka niemieckiego, ćwiczeń konwersacyjnych i zadań na rozumienie tekstu słuchanego w innej odsłonie. Wygodne, ergonomiczne krzesła i ławki zapewnią uczniom komfort i prawidłową postawę.
„Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna”
W ramach akcji „Starsi – młodszym” ja z moją koleżanką Mariką, promowaliśmy czytelnictwo w klasach trzecich.
Na początku, z Panią w bibliotece, wybraliśmy książki do prezentacji. Ja wybrałem „Bartka Koniczynę i tajemniczą dziewczynę”, której autorką jest Danuta Zawadzka, a koleżanka - „Nowe życie Tildy Bengtsson” Lilian Eduall. Autor mojej książki opowiada o śmiesznych przygodach Bartka Koniczyny, a poza tym, Bartek przygotowuje się do konkursu przyrodniczego, nie chce grać w piłkę z chłopakami, bo obserwuje dziewczynę spacerującą pod jego oknami. Jest w niej dużo humoru i fantazji. Na lekcjach głośno czytaliśmy wybrane fragmenty. Uczniowie z klasy 3a uważnie słuchali i dobrze odpowiadali na zadawane przez nas pytania, dotyczące treści.
Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!
Nasza szkoła już od 5 lat angażuje się w pomoc bezdomnym i cierpiącym zwierzętom.
W dniach 8 – 23 października 2019 r. odbędzie się zbiórka darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zbierać będziemy: suchą i mokrą karmę, koce, legowiska, ręczniki, smycze, obroże, zabawki dla psów i inne rzeczy potrzebne dla zwierzaków. Zebrane rzeczy zawieziemy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azorki” w Gorzowie Wlkp.
Dzień Chłopca w klasie Ia
Wprawdzie Dzień Chłopca jest obchodzony 30 września jednak dziewczynki z klasy Ia postanowiły przedłużyć świętowanie do 4 października zapraszając chłopców na poczęstunek do pizzerii.
Na miejscu oprócz pysznej pizzy czekała na chłopców niespodzianka w postaci konkursów i zabaw. Uśmiechy, które pojawiły się na buziach chłopców są dowodem na to, że niespodzianka udała się wyśmienicie i wszyscy świetnie się bawili.
"Nowe życie Tildy Bengtsson"
Dnia 2 października razem z moim kolegą przystąpiliśmy do akcji „Starsi – młodszym” .
Przez kilka wcześniejszych dni przygotowywaliśmy się do wystąpienia. Pani nauczycielka z biblioteki pomogła nam wybrać książki i ich fragmenty do prezentacji. Ja wybrałam książkę pt. „Nowe życie Tildy Bengtsson”, napisaną przez Lilian Eduall, a Bartek - Danuty Zawadzkiej - pt. „Bartek Koniczyna i tajemnicza dziewczyna”. W mojej książce autorka opisuje główną bohaterkę Tildę i jej życie, które się zmieniło, gdy rodzice zamieszkali osobno. Z prezentacją naszych książek poszliśmy do klasy 3b. Trzecioklasiści słuchali nas uważnie, a następnie poprawnie odpowiedzieli na nasze pytania, które wcześniej przygotowaliśmy.
Uśmiech daje radość
1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie SP 2 uczęszczający na zajęcia taneczne i artystyczne odwiedziły dzieci z przedszkola i szkoły Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko.
18Mali artyści pochwalili się swoimi umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi. Zagrali na bum bum rurkach znane melodie: „Sto lat”, „Tańczymy lambada”, „Były sobie kurki trzy”. Nasz uczeń Dawid zagrał na trąbce. Dziewczynki z zespołu tanecznego zatańczyły przygotowane tańce. Na koniec występów trzecioklasiści pożegnali się skoczną piosenką, do której przyłączyła się widownia. Wszyscy razem tańczyli i śpiewali. Wiele radości i uśmiechu na małych twarzach wywołały nasze występy. Największym podziękowaniem było to, że niektóre maluchy nie chciały wychodzić z sali, bo chciały jeszcze oglądać występy. Korzyść ze współpracy szkół jest ogromna. Nasi uczniowie mogli poc
Rejent Milczek kontra Cześnik Raptusiewicz
Zajęcia miały na celu przygotowanie uczniów do redagowania charakterystyki porównawczej. Z tego powodu działania uczniów były skoncentrowane za zgromadzeniu materiału przydatnego do zredagowania w/w formy wypracowania.
Zaczęłam od podziału uczniów na dwie drużyny. Zrobiłam to w najprostszy sposób - pocięłam na centymetrowe kawałeczki plastikowe słomki, które miałam pod ręką.
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Sobota 01.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych